Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2697
Ostre strzelanie w Bestwince.
Na swoim profilu na Facebooku administrator tak relacjonuje potyczkę KS Bestwinka ze Spójnią II Landek: Mecz 14 kolejki bielskiej B_udnesligi nie pozostawił złudzeń, choć pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała fajerwerków to na drugą połowę goście z Landeka nie wyszli i 14 zwycięstwo okraszamy dziewięcioma golami.
KSB 9 : 0 KS Spójnia Landek II (2-0)
Spotkanie w początkowych momentach nie układało się po naszej myśli, przede wszystkim za sprawą sporej liczby niedokładnych podań to wszystko wróciło na właściwe tory po zdobyciu pierwszej bramki, która była konsekwencją dość nietypowej decyzji zawodnika gości, postanowił on bowiem zastąpić swego kolegę w rękawicach i w iście siatkarskim stylu zatrzymać piłkę wędrującą do siatki. Piłkarz z numerem 9 musiał udać się do szatni osłabiając swój zespół a jedenastkę na gola otwierającego wynik zamienił Maciej Skęczek.
Czytaj więcej
24. 05. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3064
W B-klasie KS Bestwinka na własnym boisku podejmować będzie zajmującą 6 miejsce w tabeli Spójnię II Landek, która w 13 meczach zgromadziła 16 punktów, wygrywając w 5 i remisując w jednym. Bramki 26:55. Spójnia w ostatnim meczu wygrała w Wapienicy z Zaporą II 3:2.
W klasie A LKS Kaniów udaje się do Wapienicy, by zmierzyć się z tamtejszą Zaporą, która w 20 meczach uzyskała 28 punktów i zajmuje 6 miejsce. Odniosła 9 zwycięstw i 1 mecz zremisowała, w ostatnim meczu przegrała w Kozach 2:3.
W lidze okręgowej LKS Bestwina zagra w sobotę z plasującym się tuż za podium BKS Stal Bielsko-Biała, który zdobył w 23 meczach 47 punktów, zwyciężając 15 razy i 2 razy remisując. Bramki 86:28. W ostatnim meczu wygrał 6:0 w Tychach z ZET Tychy Jaroszowice.
W IV lidze śląskiej kobiet, wicelider, LKS Bestwina Dziewczyny w 12 kolejce walczyć będzie o punkty z KKS Górnik II Zabrze. Przeciwniczki zajmują 4 miejsce i mają o 6 punktów mniej.
Klasa B – niedziela, 12 maja – godz. 17.00 – KS Bestwinka – Spójnia Landek II.
Klasa A – sobota, 11 maja – godz. 17.00 – Zapora Wapienica – LKS Kaniów
Liga okręgowa - sobota, 11 maja – godz. 17.00 – LKS Bestwina – BKS Stal Bielsko-Biała
IV liga kobiet - niedziela, 12 maja – godz. 15.00 – LKS Bestwina Dziewczyny – KKS Górnik II Zabrze.
24. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3076
Trwa tegoroczna edycja największego w Polsce plebiscytu wiejskiego i rolniczego.
Po raz kolejny najpierw w powiatach i regionach, a później w skali województwa i całego kraju zostaną przyznane zaszczytne tytuły dla sołtysów, rolników, liderów społeczności i kół gospodyń wiejskich. O nagrody i wielką promocję walczą również gospodarstwa agroturystyczne oraz sołectwa.
Głosowanie w pierwszym, powiatowym i regionalnym etapie akcji potrwa do 15 maja, a wojewódzki finał rozpocznie się 20 maja. Wyłonieni w nim laureaci zdobędą tytuły wojewódzkie i nagrody finansowe, a także awansują do ogólnopolskiego finału, w którym będą reprezentować nasze województwo.
W Plebiscycie biorą udział również przedstawiciele naszej gminy. Zagłosujmy na swoją sołtyskę, swojego sołtysa, pokażmy, że doceniamy ich pracę. Niedługo nowe wybory sołtysów, pewnie chętnych do objęcia tej funkcji nie będzie wielu, bo to niewdzięczne stanowisko, tym bardziej, chociaż w taki sposób pokażmy, że cenimy tych, których mamy.
Czytaj więcej
24. 05. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2670
24. 05. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3059
ukowiczRada powiatuPodobnie, jak w gminie Bestwina, wczoraj w Bielsku-Białej odbyła się I sesja Rady Powiatu.
Przewodniczącym Rady Powiatu w Bielsku-Białej został Jan Borowski (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota), a wiceprzewodniczącymi - Krzysztof Chodorowski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Mirosław Szemla (Trzecia Droga).
Starostą bielskim po raz kolejny został Andrzej Płonka (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota). Samorządowiec sprawuje tę funkcję od 2002 roku. Wicestarostą bielskim została pochodząca z Kaniowa Beata Łukowicz (Koalicja Obywatelska).
Do Zarządu Powiatu wybrano czechowiczanina Bartłomieja Fajfera z Nowej Inicjatywy. Ponadto w tym gremium będzie zasiadać Dorota Nikiel (KWW Rodzina - Prawo - Wspólnota).
Za nami również pierwsze obrady Sejmiku, nowej, VII kadencji, podczas których wyłoniono nowy skład zarządu województwa śląskiego. Po pięciu i pół roku funkcję marszałka większością głosów ponownie objął Wojciech Saługa.
Bartłomiej Sabat, wybrany na funkcję wicemarszałka to wieloletni samorządowiec, radny dwóch kadencji Rady Miasta Częstochowy.
Funkcję drugiego wicemarszałka województwa większością głosów powierzono Grzegorzowi Boskiemu, który w zakończonej VI kadencji był członkiem zarządu województwa.
Członkiem zarządu została Joanna Bojczuk, absolwentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Piątym członkiem zarządu województwa został Rafał Adamczyk - polityk, samorządowiec i urzędnik, poseł na Sejm IX kadencji.
Przewodniczącym Sejmiku został Jacek Jarco.
Funkcję wiceprzewodniczących objęli Alina Bednarz, Mirosław Mazur (w poprzedniej kadencji przewodniczący) oraz Stanisław Gmitruk (w poprzedniej kadencji również wiceprzewodniczący).
24. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3304
Pierwszą sesję Rady Gminy Bestwina w kadencji 2025 – 2029 zgodnie z przepisami otworzył przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej, Marcin Furczyk, po czym przekazał jej prowadzenie najstarszemu wiekiem radnemu, Jerzemu Stanclikowi. Na sali obrad obecni byli księża z Bestwiny, Bestwinki i Janowic, dyrektorki szkól podstawowych, prezesi jednostek OSP, prezeski KGW, prezesi i przewodniczący stowarzyszeń i organizacji działających w gminie Bestwina, panie i pan sołtys, kierownicy referatów Urzędu Gminy, mieszkańcy. Zdjęcia TUTAJ
Marcin Furczyk wręczył każdemu z wybranych radnych oraz wójtowi gminy zaświadczenia o wyborze, po czym nastąpiło ślubowanie radnych. Rotę ślubowania odczytała radna Magdalena Wizner, a każdy z radnych wypowiadał słowo „Ślubuję” i mógł dopowiedzieć „Tak mi dopomóż Bóg”.
Czytaj więcej
24. 05. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3167

Lena 2024Lena 1 2024Lena 2 2024Lena 3 2024Lena 4 2024Lena 5 2024Lena 6 2024W międzynarodowej obsadzie odbyła się w dniach 05 – 06 maja w Leśnej I edycja Pucharu Polski’2024 w Kajak Polo. Udział wzięły 33 drużyny z 5 krajów: Polski, Czech, Litwy, Finlandii i Węgier w 4 kategoriach wiekowych, w sumie 230 zawodniczek i zawodników. Najliczniej reprezentowana była I Dywizja, gdzie wystąpiło 13 drużyn. Dla wyłonienia zwycięzców konieczne było rozegranie 84 meczów.
W meczu finałowym seniorzy UKS Set Kaniów w I Dywizji przegrali z Powiślem A 2:4. Trzecie miejsce zajął Team Poznań.
W II Dywizji młoda drużyna UKS Set Kaniów złożona z samych dziewcząt rywalizowała z juniorami i spisała się doskonale, zajmując 3 miejsce. Wygrało MOSW Choszczno zwyciężając w meczu finałowym Powiśle Warszawa.
W kategorii młodzików – III Dywizja nasza drużyna zajęła 4 miejsce. 1-Alytus SRC Litwa, 2. MOSW Choszczno, 3. LUKS Kwisa Leśna.
Składy poszczególnych zespołów:

Czytaj więcej
24. 05. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3304
www.sportowebeskidy.pl relację z meczu pomiędzy BAP Piast Gol Bieruń a LKS Bestwina zatytułował „Piłkarski festyn”. Następnie autor wyjaśnił, że „Tytułowe określenie zasadnie odnosi się do wydarzeń meczu ekipy z Bestwiny w Bieruniu.”
Już po 60. sekundach goście dysponowali zaliczką. Patryk Wentland wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką w „16” jednego z zawodników Piasta. W 10. minucie goście pokusili się o wzorcową kontrę, w której Damian Gacek podał wzdłuż bramki do Igora Jurzaka, który bramkarza zmusił do kapitulacji. Przerwa przy prowadzeniu LKS-u Bestwina 2:0 nastąpiła i nic nie zwiastowało kanonady, jakiej świadkami byli kibice po zmianie stron...
Wstęp rewanżowej połowy to cios, o którego po kilkunastu sekundach pokusili się gospodarze. W 53. minucie cieszył się Patryk Fluder, bo jego „centrostrzał” po rykoszecie zakończył lot w siatce. Przyjezdni byli konkretni, a kolejne tego świadectwo to minuta 61. i trafienie autorstwa Wojciecha Wilczka, przy którym idealnie sprawdziło się przysłowie „do 3 razy sztuka”, wszak próby napastnika poprzedzające gola były blokowane. – Wynik mieliśmy na tyle korzystny, że powinniśmy kontrolować to, co działo się na boisku. Tak jednak nie było – nadmienia trener bestwinian Dawid Szewczuk, którego podopieczni w 66. i 72. minucie nie upilnowali piłkarzy Piasta, a kontaktowe bramki sprawiły, że wśród miejscowych pojawiły się zasadne nadzieje na całkowite zniwelowanie dystansu.
Czytaj więcej
24. 05. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3312
Obchody Święta Konstytucji 3 maja oraz święta Maryi Królowej Polski są ważnymi świętami w Polsce. Święto Konstytucji 3 maja jest upamiętnieniem przyjęcia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji, która została uchwalona 3 maja 1791 roku. Jest to dzień, w którym obchodzony jest akt polskiego parlamentaryzmu, demokratycznego obywatelstwa oraz niepodległości Polski.
Natomiast święto Maryi Królowej Polski zostało ustanowione przez papieża Benedykta XV w 1920 na prośbę polskich biskupów po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918. Upamiętnia ono śluby lwowskie króla Jana Kazimierza, który podczas potopu szwedzkiego powierzył Polskę opiece Matki Bożej.
Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości biskupi polscy zaproponowali papieżowi ustanowienie święta Maryi Królowej Polski 3 maja, tak aby podkreślić związek tego święta z pierwszą polską konstytucją uchwaloną 3 maja 1791 przez Sejm Czteroletni. Konstytucja wypełniła w swoich założeniach część ślubowań Jana Kazimierza – król zobowiązywał się uroczyście wziąć pod opiekę lud polski i zaprowadzić sprawiedliwość.
Na wniosek biskupów polskich Święta Kongregacja Obrzędów przeniosła w 1924 obchody tego święta na 3 maja. W 1925 roku rozciągnięto je na wszystkie polskie diecezje (pierwotnie było obchodzone tylko w diecezji lwowskiej i przemyskiej w pierwszą niedzielę, maja), tym samym połączono świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz święta Królowej Korony Polskiej.
Czytaj więcej
24. 05. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2818
W nadchodzący weekend rozegrana zostanie 24 kolejka w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej. Najbliższy mecz LKS Bestwina tak zapowiada trener bialskiej Stali, Arkadiusz Rucki:
Piast w ostatnim czasie zaczął lepiej grać i punktować. LKS Bestwina będzie podrażniona ostatnim remisem z Sokołem i typuję ich wygraną z racji lokalnego patriotyzmu.
4.05.2024 r. (sobota), g. 17:00
BAP Piast Bieruń Gol - LKS Bestwina
W bielskiej klasie A zostanie rozegrana 20 kolejka. To będzie bardzo ważna kolejka dla układu dolnej części tabeli w bielskiej A-klasie. zmierzy się z Iskrą Rybarzowice. Trenerem LKS Ligota, Zdzisław Hutyra, zapowiada spotkanie LKS Kaniów:
Widmo spadku również spogląda w kierunku KS-u Bystra. Przełom z tego problemu się wydrapał i mają taki minimalny luz. Zespół z Kaniowa po ciężkim boju wygra to spotkanie.
5.05.2024 r. (niedziela), g. 17:00
Przełom Kaniów - KS Bystra
W bielskiej B-klasie KS Bestwinka swój mecz rozegrał w miniony wtorek i drużyna ta na boisko wybiegnie dopiero 12 maja.