Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 01. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 42

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie informuje, że w dniach 23 - 24 stycznia br. odbędzie się akcja roznoszenia kalendarzy strażackich na 2021 rok.

Środki finansowe zebrane w czasie tej akcji zostaną przeznaczone na wyposażenie nowego, lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego.

21. 01. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 144
Na taką pogodę nasze rodzime foczki i morsy właśnie czekały. Mróz (-9 stopni), gruba warstwa śniegu, lód, wycięta przerębel, to jest właśnie to, czego w dotychczasowych morsowaniach miłośnikom zimowych kąpieli brakowało.
Niedziela, 17 styczna, spełniła te wszystkie oczekiwania, a rozgrzewką było odśnieżanie dojść do akwenu, ścieżek do biegania przed morsowaniem i po morsowaniu oraz wycinanie, wyrąbywanie przerębli i wybieranie kawałków lodu. Tak więc szufle, łopaty, siekiery, piła spalinowa, grabki miały spore wzięcie.
I znów do sporej już grupy foczek i morsów doszli kolejni amatorzy, a niektórym przypomniały się dziecięce lata i robienie orzełków na śniegu, z tym, że w tym wypadku jedynym ubraniem były stroje kąpielowe. Dzisiaj kąpiele odbywały się "na raty" ze względu na wielkość przerębli. Więcej zdjęć TUTAJ
21. 01. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 71
15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób powyżej 80 lat. Tego samego dnia osoby między 18. a 70. rokiem życia będą mogły zgłaszać gotowość do szczepień. Procedura ruszy dokładnie o północy z czwartku na piątek.
Od pierwszego dnia oprócz osób powyżej 80 roku życia zarejestrować będą się mogli nauczyciele, służby mundurowe. 22 stycznia ruszy rejestracja dla osób powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpocznie się ich szczepienie zgodnie z kolejnością rejestracji.
Od 18 do 22 stycznia szczepieni będą mieszkańcy domów opieki społecznej.
Zarejestrować można się na trzy sposoby
*Przez całodobową i bezpłatną infolinię - 989
*Elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (bez konieczności logowania się przez Internetowe Konta Pacjenta)
*Kontakt z wybranym punktem szczepień
Gdzie mogę się zaszczepić na COVID-19? Lista punktów szczepień w naszym województwie - TUTAJ
Na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie osoby z przedziału 18-69 lat będą mogły zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. W formularzu trzeba będzie wpisać imię i nazwisko, PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.
Co zyskamy, jeśli zdecydujemy się zgłosić gotowość do szczepień? Na maila przyjdzie potwierdzenie zgłoszenia, a gdy ruszy rejestracja na szczepienia dla konkretnej grupy, przyjdzie informacja, że nasze e-skierowanie jest gotowe.
Formularz będzie dostępny od 15 stycznia, od godziny 00:01.
W II etapie będą szczepione osoby poniżej 60 lat mające choroby przewlekłe, w III - osoby powyżej 18 lat, które nie kwalifikują się do żadnego z wcześniejszych etapów. Daty rozpoczęcia tych etapów nie są jeszcze znane.
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 99
Około godz. 3.35 do siedziby agencji ochrony wpłynęło zgłoszenie z systemu alarmowego sklepu przy ul. Bialskiej w Bestwinie. Na miejsce natychmiast skierowano grupę interwencyjną agencji ochrony i patrole policji.
Po dojeździe na miejsce okazało się, że w drzwiach wejściowych do sklepu jest wybita szyba, sprawcy weszli do sklepu. Wezwano przewodnika wraz z psem tropiącym i grupę dochodzeniowo-śledczą policji. Policjanci zabezpieczyli ślady i sprawdzili monitoring sklepu. Trwają dalsze czynności policji. Personel sklepu ustali, co i w jakiej ilości zostało skradzione.
21. 01. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 131
W najbliższą sobotę, 16 stycznia, o godz. 19:00 w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się Koncert Akademii Operowej i Zespołu Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona – „Sekretne życie obrazów”. Jest mi niezmiernie miło poinformować, że jednym z artystów występujących w tym koncercie będzie Jakub Foltak (kontratenor) z Janowic, który wykona arię Rinalda Cara sposa z opery Rinaldo Haendla.
 
Koncert będzie można oglądać na żywo na: vod.teatrwielki.pl oraz na kanale YouTube Polskiej Opery Królewskiej: bit.ly/2JKYQJK
 
„Sekretne życie obrazów” to muzyczny collage złożony z fragmentów oper barokowych Monteverdiego, Haendla i Vivaldiego. Arie z oper „Orlando”, „Ariodante” czy „Alcina”, czyli „muzyczne obrazy” wyjęte z większej całości, stają się kanwą opowieści osnutych wokół scen uchwyconych w dziełach mistrzów barokowego malarstwa.
Czego dowiedziała się z listu „Dziewczyna czytająca list” Vermeera? O czym rozmawia „Straż nocna” Rembrandta na chwilę przed wymarszem? I kto złapie pantofelek panny z obrazu „Huśtawka” Fragonarda? Na te oraz wiele innych pytań odpowiedź da inscenizowany koncert „Sekretne życie obrazów”.
Młodym i wybitnie utalentowanym śpiewakom Akademii Operowej towarzyszyć będzie Zespół Instrumentów Dawnych Polskiej Opery Królewskiej Capella Regia Polona pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Garstki.
Do góry