Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

19. 12. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 24
IMG 20191208 122625IMG 20191208 122714IMG 20191208 122800IMG 20191208 122808IMG 20191208 122818IMG 20191208 122947W dniach 7 - 8.12.2019 roku odbył się 14 ogólnopolski konkurs modeli kartonowych o Puchar dyrektora GOK w Gołębiu. Do walki o najwyższe trofea stanęli modelarze z całej Polski, prezentując swoje piękne prace z kartonu. Dla modelarzy z Bestwiny był to pierwszy konkurs w Gołębiu, w którym wzięli udział. Łącznie zaprezentowano ponad 200 modeli. Na stołach wyróżniała się wspaniała architektura sakralna, modele pojazdów gąsienicowych oraz wiele samolotów odrzutowych. Ku naszemu zaskoczeniu kilka modeli naszych modelarzy zostało nagrodzonych i z trofeami do Bestwiny wrócili:
Maksymilian Moś - 1 miejsce za model synagogi, Maksymilian Moś - 3 miejsce za model samochodu policyjnego Kia ceed, Sylwester Kluczny - nagroda specjalna Dowódcy 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie za model rakiety Gagarin.
Zwycięzcom oraz uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
Tekst i zdjęcia: Łukasz Fuczek
19. 12. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 36
M i RKlaudiuszKlaudiusz 2Dawid
 
 
 
 
 
 
Skoro już tyle miejsca poświęciłem na łamach www.gminabestwina.info informacjom sportowym to warto również poinformować o startach naszych mieszkańców (w tym byłych) i ich występach, jakie zanotowali w ostatnich dniach.
Najbardziej utytułowaną jest wielokrotna mistrzyni Świata, Magdalena Solich -Talanda. W dniach 6 - 8.12.2019 na Pływalni AKWARIUM w Boguszowicach odbywał się X Barbórkowy Puchar Śląska we freedivingu. „Pochodząca z Bestwiny freediverka już w pierwszym dniu zawodów ustanowiła nowy rekord Polski na 200 m w dynamice w płetwach podwójnych. Warto podkreślić, że jest to nowa dyscyplina freedivingu basenowego a Magda startowała w niej po raz pierwszy. Kolejnego dnia zmagania obejmowały dwa starty. Rano statyczne wstrzymanie oddechu a po popołudniu dynamika bez płetw. Tutaj też, bez większego zaskoczenia. Czas wstrzymania oddechu Magdy to 5 minut i 58 sekund. Widać było niedosyt w jej oczach po próbie – chciała w końcu oficjalnie złamać „szóstkę” - ale była zadowolona. Po kilku godzinach przerwy wystartowała w swojej koronnej konkurencji DNF (dynamika bez płetw) potwierdzając dobrą dyspozycję tego dnia. 186 m i najdłuższa odległość spośród kobiet w tej konkurencji. Tymi zawodami podsumowujemy kolejny rok, który nie był dla nas łatwy. Były wzloty i upadki. Nigdy jednak nie poddaliśmy się w ciężkiej drodze do sukcesu. A ostatnie wyniki utwierdzają nas, że przygotowania do czerwcowych Mistrzostw Świata są na odpowiednim poziomie” – relacjonuje trener, Pan Ryszard Szwajcer,(na zdjęciu z Magdaleną) z Centrum Nurkowego EdenSport opiekującego się Panią Magdaleną.
Bardzo dobry występ zanotował mieszkaniec Bestwinki, zawodnik występującego w I lidze siatkówki  BBTS Włókniarza Bielsko-Biała, Klaudiusz Englart. Klaudiusz gra na pozycji libero z numerem 2.
BBTS Bielsko-Biała - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:22, 21:25, 25:16, 27:25).
Powody do zadowolenia może mieć również Dawid Marciński, mieszkaniec Kaniowa, ponieważ pracuje w ekipie Fina Jari Huttunena i Mikko Lukki, którzy zajęli drugie miejsce w tegorocznym Rajdzie Barbórki, jadąc Hyundai’em i20 R5 (Klasa R1). Ulegli tylko parze Kajetanowicz/Szczepaniak jadącej Fordem Fiestą.
Brawa i gratulacje!!!
19. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 95
DSCF2205DSCF2209DSCF2212DSCF2220W dniu 8 grudnia w bestwińskim muzeum odbył się wernisaż malarstwa członków bestwińskiej grupy plastyków „Jaskółka”.  Swoje prace zaprezentowali: Bogumiła Durtan, Barbara Greń, Jerzy Greń, Barbara Pokładnik, Irina Rezik, Dorota Surowiak oraz Andrzej Surowiak.
Otwarcie wystawy cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Na inauguracji obecni byli m.in.: Magdalena Wizner – radna gminy Bestwina, Teresa Lewczak – dyrektor GBP w Bestwinie, Urszula Kraus – dyrektor ZSP Bestwina, Małgorzata Zawiła – zastępca dyrektora ZSP Bestwina, ks. Józef Baran proboszcz parafii z Bestwinki oraz Grzegorz Boboń – dyrektor GOK w Bestwinie.
Grupa Plastyków „Jaskółka” jest sekcją Gminnego Ośrodka Kultury, a spotkania warsztatowe odbywają się w pracowni artystycznej w Muzeum Regionalnym w Bestwinie. Zaprezentowana wystawa ukazała zainteresowania malarskie, kierunki oraz ulubione style, które rozwija każdy z uczestników grupy. Malarskie indywidualności każdego z autorów prac można było najlepiej dostrzec spoglądając na obrazy wykonane podczas malarskiego pleneru w Wiśle.  Warto wspomnieć, iż część oficjalna zakończyła się miłą niespodzianką dla uczestników spotkania, tytułowy obraz wystawy autorstwa Andrzeja Surowiaka został podarowany jednemu z uczestników wernisażu.
Na zakończenie warto podkreślić, iż bestwińska „Jaskółka” rozwija swoje skrzydła również poza granicami naszej gminy. W listopadzie swoja pierwszą indywidualną wystawę malarstwa miała pani Barbara Greń, która zaprezentowała swoje prace w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej. Wystawa spotkała się z bardzo dużym uznaniem wśród bielskiej publiczności jak i środowisk artystycznych z terenu miasta.
W rozwinięciu zdjęcia z wystawy w Książnicy Beskidzkiej i z pleneru malarskiego w Wiśle:
Czytaj więcej
19. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 56
Jedni z okazji „Mikołajek” grają w piłkę, tą kopaną i tą odbijaną albo rzucaną, inni tańczą charytatywnie zumbę, kolejni prowadzą różnego rodzaju zbiórki, a jeszcze inni biegają, również z charytatywnym akcentem. Każdy robi to co lubi najbardziej i oddaje temu swoje serce wierząc, że dobro rodzi dobro. O tych wszystkich pierwszych już pisałem, pozostało mi napisać o bieganiu i Pani Barbarze.
W niedzielę, 8 grudnia, przy Leśniczówce w Lublińcu odbył się 12 Charytatywny Bieg Mikołajkowy a udział w nim wzięła mieszkanka Kaniowa, Barbara Janusz. Jak sama pisze, zajęła „niestety 4 miejsce w kategorii wiekowej”, ale chyba jest to zbyt surowa samoocena. W ogóle Pani Barbara przybiegła na metę na 80 miejscu na 267 uczestników, wśród kobiet była 9 i w swojej kategorii wiekowej 4. Ech, ilu biegaczy chciałoby osiągać takie rezultaty… A przecież trzeba docenić, że Pani Barbarze chciało się pojechać do Lublińca, zapłacić za start i potem jeszcze solidnie pracować na trasie i dołożyć swoją cegiełkę do charytatywnego celu tego biegu. Brawo, Pani Barbaro!!!
Bieg liczył 5 km przez las, Pani Barbara pokonała go w czasie 24:20. A przecież jest tylko amatorką i pasjonatką biegania. Na co dzień, oprócz tego, że pracuje i jest gospodynią domową każdą wolną chwilę poświęca na podtrzymywanie swojej kondycji i biega po ulicach Kaniowa, Bestwinki, Bestwiny i Czechowic-Dziedzic. Nie bez znaczenia jest, że uczestnicząc w biegach poza granicami gminy promuje swoje miejsce zamieszkania – Kaniów.
19. 12. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 184
Piłkarski maraton w Kaniowie zakończyły dzisiaj drużyny LKS Bestwina, UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Strefa Football z Bronowa i gospodarze, LKS Przełom Kaniów, walcząc w V Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Młodzików. Zdjęcia TUTAJ
Emocji, kapitalnych zagrań, pięknych dryblingów, wspaniałych bramkarskich parad i przedniej urody goli nie brakowało. Ręce same składały się do oklasków. Podsłuchałem, jak trener UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice, Dariusz Łukaszek, mówił do swoich zawodników: „Robicie piękne akcje, dajecie tym sobie i nam radość i nadzieję na sukcesy w przyszłości”. I chyba o to właśnie w grze w piłkę nożną (i nie tylko) chodzi – dawanie radości sobie i kibicom. I tej radości każdy z zawodników biegających po parkiecie dostarczył obserwatorom ich zmagań całe mnóstwo.
W pierwszym meczu LKS Kaniów spotkał się z UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice. Listę strzelców otworzył Nikodem Czylok z LKS Kaniów i powtórzył ten wyczyn jeszcze trzy razy. Swoją bramkę dorzucili Szymon Rączkowski i Krystian Wróbel i Kaniów pokonał UMKS Trójka 6:0.
LKS Kaniów – UMKS Trójka 6:0
Czytaj więcej