Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8

8 grudnia w starostwie powiatowym w Bielsku – Białej odbyło się podsumowanie XIV edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Człowiek a Środowisko”. Na konkurs wpłynęło 318 prac, najwięcej plastycznych i prezentacji multimedialnych.
Nagrody laureatom wręczali: przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, członkowie Zarządu Powiatu Katarzyna Adamiec i Stanisław Pięta, przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa Rady Powiatu Jacek Staszek, naczelnik Wydziału Organizacji i Nadzoru Beata Jura, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Edyta Szkorupa, kierownik Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior oraz członkowie Komisji Ochrony Środowiska i Rolnictwa Jerzy Kubik i Marcin Dziki, a wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z naszej gminy.
W kategorii PRACE MULTIMEDIALNE II miejsce zajął Damian Kopaczka z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie - klasa gimnazjalna, a w kategorii PRACE LITERACKIE również II miejsce przypadło Zofii Pawełko z Zespołu Szkolno – Przedszkolny w Bestwince – klasa gimnazjalna, a wyróżnienie Amelii Jarczyk z tej samej szkoły.
Przewodniczący Komisji Gospodarki, Transportu i Rozwoju Gospodarczego Rady Powiatu, Bogusław Stolarczyk, ufundował trzy specjalne nagrody. Otrzymały je uczennice: Aniela Gwóźdź – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwinie, Natalia Mynarska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwinie – klasa gimnazjalna i Dominika Gaździak – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Bestwince – klasa gimnazjalna.
Źródło: www.powiat.bielsko.pl

17. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 47

Jak wspominałem wcześniej, obecność znakomitego dziennikarza sportowego, Jerzego Dusika, na Jubileuszu 70 lecia LKS Bestwina została przez niego wykorzystana nie tylko do uczczenia święta Klubu, ale również do przeprowadzenia wywiadów. Czytelnicy mogli już przeczytać wywiad z prezesem, Tomaszem Miroskim, dzisiaj ukazała się rozmowa z wójtem, Arturem Beniowskim, a na publikację czeka wywiad z trenerem, Sławomirem Szymalą.
Wójt gminy Bestwina ogląda piłkarzy z... gabinetu
Podczas uroczystości 70-lecia LKS Bestwina wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski wśród życzeń i prezentów przekazał prezesowi Tomaszowi Miroskiemu zapewnienie, że do rundy wiosennej klub wystartuje z nową kosiarką. Dodał przy okazji pół żartem pół serio, że będzie miał dzięki temu ładny widok z okna gabinetu.
- Z okna Urzędu Gminy przede wszystkim widać... dzieciaki, które trenują - mówi Artur Beniowski. - Młodsi i starsi chłopcy oraz dziewczynki. Z jednej strony bardzo się z tego powodu cieszę, a z drugiej strony jestem ciekawy jaka będzie ich dalsza droga. Aczkolwiek, pamiętam jak do drużyny dziecięcej, czyli żaków zaczęły chodzić najpierw jedna, a później dwie dziewczynki - córki byłych zawodników LKS Bestwina. Ewoluowało to i nie ma co ukrywać, że rozwija się głównie dzięki charyzmie Wojtka Lisewskiego, byłego zawodnika i prezesa klubu, a teraz trenera, który się poświęcił tej drużynie dziewczęcej. Mam nadzieję, kończąc ten wątek dziewczęcy, że tak jak Mitech czy LKS Goczałkowice, także LKS Bestwina przebije się w futbolu kobiecym.
- A jak spisują się chłopcy?

Czytaj więcej
17. 12. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 94

W obchodach Jubileuszu 70 lecia LKS Bestwina uczestniczył Jerzy Dusik, dziennikarz, przewodniczący Komisji Medialnej Sląskiego Związku Piłki Nożnej, były znakomity zawodnik. Jak na dziennikarza przystało wykorzystał swój pobyt w Bestwinie do przeprowadzenia wywiadów z ludźmi sportu oraz władzami samorządowymi. Poniżej jego wywiad z Tomaszem Miroskim, prezesem LKS Bestwina:

Tomasz Miroski prezesem LKS Bestwina jest od 29 września. A więc świeżo upieczony sternik klubu od razu wziął na swoje barki ciężar... 70-letniej historii.
- Jak się zaczęła pana przygoda z LKS Bestwina?
- Wszystko zaczęło się chyba jeszcze w przedszkolu, a już na pewno w szkole podstawowej, bo byłem trampkarzem, a następnie juniorem naszego klubu – mówi 42-letni Tomasz Miroski. - Jako 15-latek trafiłem nawet do pierwszej drużyny, grającej w klasie terenowej i debiutowałem w 1990 roku, ale po zerwaniu więzadeł w obydwóch kolanach skończyła się moja boiskowa przygoda, a zaczęła się nauka i praca z daleka od bestwińskiego stadionu. Czasem tylko przychodziłem na jego trybuny jako kibic. W końcu na pięć lat trafiłem do Anglii, z której wróciłem w rodzinne strony półtora roku temu razem z synem, bo ściągnąłem go do siebie i dwa lata pracowaliśmy razem w jednej firmie. Adrian też połknął piłkarskiego bakcyla i od podstawówki do wieku juniora rozwijał się w Szkole Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie więc gdy już znaleźliśmy się znowu w Bestwinie, bo mieszkamy niedaleko boiska, to postanowił wrócić do gry i pojawiliśmy się w klubie. On trafił do drużyny jako zawodnik, a ja po paru miesiącach zostałem kierownikiem. Najpierw przyglądałem się jak to wszystko funkcjonuje, a ponieważ miałem doświadczenie, bo pełniłem tę funkcję przez pewien czas w drużynie syna, gdy grał w BBTS Podbeskidzie, poszedłem na zebranie zarządu i zaproponowałem swoją pomoc. Kierownikiem byłem jednak tylko trzy miesiące, bo na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zostałem prezesem. Gdy zaproponowano mi tę funkcję zgodziłem się od razu, bo lubię wyzwania.
- Jaki ma pan pomysł na klub?

Czytaj więcej
17. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 129

IMG 4833IMG 4835IMG 4842IMG 5331IMG 5333IMG 5339Tydzień temu, w czasie III Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Kaniowie, św. Mikołaj obiecał, że odwiedzi jeszcze Kaniów 6 i 9 grudnia. Obietnicy dotrzymał. 6 grudnia odwiedził praktycznie większość mieszkańców Kaniowa, a w sobotę, 9 grudnia, pojawił się ponownie w hali sportowej, aby wręczać najmłodszym zawodnikom słodycze i upominki. A okazją ku temu był III Mikołajkowy Turniej Skrzatów (piłkarze urodzeni w 2010 roku i młodsi) oraz III Mikołajkowy Turniej Żaczków (zawodnicy urodzeni w 2008 i roku i młodsi).
Rolę gospodarza pełnił trener, Mariusz Cupriak, otwarcia Turniejów dokonywał prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, w ceremonii otwarcia uczestniczył również wójt, Artur Beniowski. Zdjęcia z Turnieju Skrzatów --->TUTAJ, z Turnieju Żaczków --->>TUTAJ
W Turnieju Skrzatów uczestniczyły drużyny: UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Bestwina, KS Bystra i gospodarze, LKS Kaniów.
Padły następujące wyniki:

Czytaj więcej
17. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 248

W piątek, 8 grudnia przed Domem Sportowca w Bestwinie zaroiło się od samochodów, a sala na pierwszym jego piętrze wypełniła się do ostatniego miejsca. Wyjątkowo uroczysty i rodzinny zarazem charakter miał jubileusz 70-lecia LKS Bestwina. W obecności władz samorządowych powiatu bielskiego i gminy, a także kierownictwa Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej w bestwińskim Domu Sportowca spotkali się zawodnicy i działacze kilku pokoleń tworzących historię klubu. Zdjęcia TUTAJ
Po krótkim rysie historycznym, w którym prowadzący spotkanie Tadeusz Paluch, sięgnął nawet do 1912 roku, bo już 105 lat temu w Bestwinie powstało TowarzystwoSportowe Sokół, a następnie przedstawił dzieje założonego w 1947 roku LKS Bestwina, przyszła kolej na wystąpienie obecnego prezesa. Tomasz Miroski, kontynuując drogę, którą 70 lat temu wyznaczył pierwszy prezes Władysław Wilczek, a także kolejni sternicy klubu, mógł z dumą mówić o tym, że po awansie w 1964 roku do klasy A oraz promocji w 1988 roku do klasy terenowej, dzisiaj nazywanej okręgową, czas najwyższy na kolejny szczebel. Zajmująca drugie miejsce w tabeli rozgrywek AP-Sport Beskidzka Klasa Okręgowa drużyna Sławomira Szymali wyraźnie rozbudziła nadzieje bestwińskich kibiców, którzy są zakochani w piłce nożnej.

Czytaj więcej
17. 12. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 128

4 grudnia 2007 roku w Domu Strażaka w Kaniowie odbyła się Biesiada Górnicza zorganizowana przez Koło Emerytów,Rencistów i Inwalidów w Kaniowie oraz K.Z. NSZZ Solidarność'80 KWK Silesia. Może warto ją sobie przypomnieć? Mnie zakręciła się łezka w oku, ponieważ wielu z jej uczestników nie ma już dzisiaj wśród nas. Życie tak szybko mija ...
Szczęść Boże wszystkim byłym i obecnym Pracownikom przemysłu wydobywczego oraz ich rodzinom.

17. 12. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 104

Wójt Gminy Bestwina ogłasza termin zakończenia naboru deklaracji udziału w projekcie dla Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina na lata 2017-2020 w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych w indywidualnych gospodarstwach mieszkańców Gminy Bestwina na dzień 18.12.2017 r. (poniedziałek).

Deklaracje udziału, wg wzoru zamieszczonego poniżej, można skadać osobiście w Urzędzie Gminy Bestwina, ul. Krakowska 111, 43-512 Bestwina, pokój nr 7, drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej (decyduje data stempla pocztowego).

Deklaracje złożone po terminie zostaną umieszczone na liście rezerwowej i będą rozpatrywana wyłącznie w sytuacji zwolnienia miejsca na liście podstawowej.

Szczegółowych informacji o projekcie udzialają pracownicy Urzędu Gminy pod numerem telefonu 32 215 77 07 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., i zostały zamieszczone na stronie internetowej TUTAJ

17. 12. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 130

Informacji sportowych, jakie miały miejsce w ten weekend ciąg dalszy ... Tym razem wspaniałe informacje nadeszły z Warszawy, gdzie podopieczni Dagmary Chmielniak - Sikora: Bartosz Hoffmann i Bartosz Maga zajęli 4 miejsce w finale Mistrzostw Polski uczniowskich drużyn szkolnych i klubowych!!!

Ogromne gratulacje i brawa dla pani trener Dagmary oraz dla obu Bartoszów !!! Dawno w tenisie stołowym nie mieliśmy takich sukcesów, a z uwagi na to, że są bardzo młodzi należy mieć nadzieję na dalsze sukcesy.

Pobyt w Warszawie naszych tenisistów i ich trenerki sfinansował Urząd Gminy w Bestwinie.

Zdjęcia: Dagmara Sikora

Do góry