Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

18. 06. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 147
Dopiero co zakończył się sezon 2017/2018, a już w niespełna tydzień po następuje losowanie par, które mają spotkać się w nadchodzącym sezonie 2018/2019. Mowa o lidze okręgowej, bo ta bardzo interesuje kibiców i sympatyków KS Bestwinka. I nie tylko :-)
Niestety, w tym przypadku Beskidzki OZPN dał … . Przepraszam, z uwagi na młodocianych czytelników pominę to słowo.
Jak już informowałem wcześniej, Związkowa Komisja Odwoławcza Śląskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzyła w dniu 19 czerwca odwołanie KS Bestwinka i zwróciła do ponownego rozpatrzenia przez I instancję sprawy odnośnie spotkania bielskiej A klasy pomiędzy Bestwinką, a Rekordem Bielsko II. Wzmiankowane ponowne rozpatrzenie miało nastąpić niezwłocznie, tymczasem Beskidzki OZPN w Bielsku – Białej nie kwapił się, aby przyznać się do, delikatnie mówiąc, błędu i zwlekał z wydaniem komunikatu wiedząc, że dzisiaj (piątek, 22 czerwca) odbywa się Sportowa Gala, na której tradycyjnie następowało losowanie par pierwszej kolejki. Zapewne aby nie wyjść na kompletnych (…..) (znów pominę słowo) dzisiaj na stronie BOZPN tuż przed Sportową Galą ukazał się Komunikat nr 19, ale jakoś w żaden sposób nie da się go odczytać. Czy tak trudno przyznać się, że dało się …. ciała? Żeby nie być gołosłownym, ostatnie Komunikaty ukazywały się: 23 i 30 maja – były to środy, 7 czerwca – czwartek i 13 czerwca – środa. Wszystkie można bez problemu odczytać.
A wracając do losowania. Pierwsza kolejka ligi okręgowej w sezonie 2018/2019 odbędzie się w weekend 4/5 sierpnia 2018 i prawdopodobnie zmierzą się w niej zespoły w następujących parach; pogrubieni zostali beniaminkowie, a kursywą podani spadkowicze z IV ligi:
Pasjonat Dankowice - Cukrownik Chybie
LKS Kończyce Małe - Kuźnia Ustroń
Tempo Puńców - WSS Wisła
Beskid Skoczów - Orzeł Łękawica
Błyskawica Drogomyśl - LKS Bestwina
Soła Rajcza - Góral Żywiec
KS Bestwinka - Koszarawa Żywiec
Spójnia Zebrzydowice - Czarni Jaworze
18. 06. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 32
Szanowni Państwo,
Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Janowice ulica Janowicka 95, Miodowa 14.
Rozpoczęcie: 2018-06-27 07:30
Zakończenie: 2018-06-27 11:00
 
Janowice ulica Janowicka 127, 133, 135, 137A oraz Janowicka od 139 do 152.
Rozpoczęcie: 2018-06-27 11:00
Zakończenie: 2018-06-27 15:00
Za utrudnienia przepraszamy.
18. 06. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 126

Midzygminna Rewia Orkiestr DtychGminny Ośrodek Kultury w Bestwinie wraz z Orkiestrą Dętą Gminy Bestwina z siedzibą
w Kaniowie zapraszają w dniu 23 czerwca br. na tereny rekreacyjne do Kaniowa, gdzie odbędzie się Międzygminna Rewia Orkiestr Dętych.

Program imprezy:
- godz. 15:30 – przemarsz Orkiestr przez centrum Kaniowa,
- godz. 16:00 – koncerty Orkiestr:
- Orkiestra Dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach,
- Orkiestra Dęta OSP Wola
- Tarnogórska Orkiestra Dęta z tarnowskich Gór,
- Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie.

Godz. 19:00 – Zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Soft”.

Organizatorzy zapewniają obficie zaopatrzony bufet i mnóstwo atrakcji dla dzieci.

18. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 93
O siatkarskich sukcesach mieszkańca Kaniowa Michała Pawłuszkiewicza, a zarazem ucznia Gimnazjum im. Janusza Kusocińskiego w Czechowicach-Dziedzicach (SP nr 8) i zawodnika MTS Winner Czechowice-Dziedzice już informowałem.
Dzisiejsza informacja powinna nas wszystkich niezmiernie nas ucieszyć, ponieważ Michał wraz ze swoimi dwoma szkolnymi kolegami, Krzysztofem Sikorą i Tomaszem Makowskim,  został wicemistrzem Polski Gimnazjalistów w Siatkówce Plażowej.
Zawody odbywały się wczoraj i dzisiaj w Strzelinie w województwie dolnośląskim, a wzięło w nich udział około 30 zespołów z całej Polski. Poziom turnieju był bardzo wysoki. Województwo śląskie oprócz gimnazjum, do którego uczęszcza Michał reprezentowane było jeszcze tylko przez Żory (5 miejsce) i Będzin (7 miejsce), więc tym większe gratulacje dla Michała Pawłuszkiewicza, jego kolegów i trenerki, Agaty Krywult. Brawo!!!
18. 06. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 85
W ostatnim meczu bielskiej A klasy KS Bestwinka zremisował z Sokołem Hecznarowice 0:0, a BTS Rekord Bielsko-Biała II rozgromił LKS Mazańcowice 23:0 i w końcowej klasyfikacji na czele tabeli znalazł się właśnie BTS Rekord II.
Działacze KS Bestwinka już przed tym meczem kwestionowali wynik meczu KS Bestwinka - BTS Rekord Bielsko-Biała II (2:2) wskazując, że wystąpił w nim nieuprawniony zawodnik, Sylwester Caputa. Informowałem o tym podsumowując ostatnią kolejkę: "KS Bestwinka złożył odwołanie do podokręgu Bielsko-Biała powołując się na zapis w regulaminie mówiący o tym, iż: "Zawodnik traci prawo do gry w drużynach niższych klas po rozegraniu 2/3 spotkaniu w drużynie wyższej klasy bez względu na czas gry zawodnika w każdym z rozegranych spotkań (nie dotyczy juniorów)". Podokręg jednak odrzucił odwołanie obecnego wicelidera bielskiej A-klasy, a cała sprawa rozpatrywana teraz w będzie w Śl. ZPN." ... I dzisiaj Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję. Oto cytat z informacji zamieszczonej przez KS Bestwinka na jej fanpage'u na Facebooku: "Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Śląski Związek Piłki Nożnej nie miał wątpliwości i po rozpatrzeniu naszego wniosku na zwołanym w dniu dzisiejszym zebraniu, które w obecności przedstawicieli naszego klubu oraz przewodniczącego Wydziału Gier bielskiego podokręgu odbyło się w Katowicach unieważnił decyzję BOZPN zlecając zarazem wystosowanie odpowiedniego komunikatu w powyższej sprawie.Tak więc spotkanie pomiędzy KS Bestwinka, a BTS Rekord II Bielsko-Biała, które zakończyło się podziałem punktów zweryfikowane zostało, jako walkower na korzyść KSB, co było oczywiste (szkoda, że nie dla wszystkich). Poczekajmy więc na oficjalny komunikat naszego wspaniałego BOZPN-u którego treść tym razem może być tylko jedna."
Z oficjalnym ogłoszeniem, kto ostatecznie został mistrzem bielskiej Serie A poczekajmy do nowego Komunikatu BOZPN oraz informacji, czy ten werdykt zakwestionuje (???) BTS Rekord Bielsko-Biała II.
Z nieoficjalnych informacji wynika, że BTS Rekord Bielsko-Biała II nie tylko w tym meczu wystawił nieuprawnionego zawodnika. Można sobie zadać pytanie, czy to faktycznie fair play, kiedy wystawia się zawodowców przeciwko amatorom, którzy trenują 2 - 3 razy w tygodniu po spędzeniu codziennie w pracy 8 - 12 godzin? Potwierdzeniem tego (zapewne retorycznego) pytania może być fakt, że ww. zawodnik wystąpił w rozgrywkach bielskiej A klasy tylko w meczu przeciwko KS Bestwinka.
18. 06. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 110

Urząd Gminy Bestwina oraz Radio Bielsko zapraszają na "Powitanie Lata" i Dyskotekę z Radiem Bielsko na terenie Ośrodka Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie.

Termin: piątek, 22.06.2018

Otwarcie kąpieliska: godz. 10:00

Dyskoteka: od godz. 20:00 do 24:00

18. 06. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 96
Obchody dwudziestolecia powiatu bielskiego oraz Dni Porąbki, która gościła połączone święto, upłynęły pod znakiem doskonałej zabawy, koncertów i degustacji znakomitych potraw i trunków.
Trzy dni gminno-powiatowej zabawy przeleciały jak z bicza strzelił, a to oznacza, że zabawa była przednia, co potwierdzali licznie przybyli na nią porąbczanie i mieszkańcy okolicznych - i nie tylko okolicznych - gmin.
W pierwszy dzień rozegrano Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Żaków o Puchar Starosty Bielskiego. W zmaganiach roczników 2007 i młodszych udział wzięło 10 drużyn, w tym podopieczni Waldemara Fludra, drużyna KS Bestwinka, która pokonując 3:2 „Sołę” Kobiernice zajęła 5 miejsce. Wszystkie drużyny otrzymały po 10 piłek i dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary i medale.
Drugi rozpoczął się uroczystą galą w Teatrze Polskim z udziałem m.in. parlamentarzystów, przedstawicieli kościoła, samorządowców oraz pracowników starostwa, gdzie ponad 100 osobom wręczono podziękowania za pracę na rzecz samorządu powiatowego.
W trzecim dniu podczas Przeglądu Potraw Regionalnych odbyła się degustacja przeróżnych smakowitości. Wzięło w nim udział 35 uczestników z gmin powiatu bielskiego. Komisja dokonała oceny w pięciu kategoriach, wybierając najbardziej tradycyjne potrawy. W kategorii zupy wygrał orzeźwiający żurek na maślance, przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich (KGW) w Janowicach.
Źródło: www.beskidzka24.pl
18. 06. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 78
Trzydzieści dwie drużyny wzięły udział w tegorocznych, XII Mistrzostw Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym pod honorowym patronatem Doroty Habich p.o. Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Druhowie rywalizowali w siedmiu konkurencjach, z których pierwsza rozegrana została już w piątek, drużyny budowały wały przeciwpowodziowe. W sobotę strażacy wykazywali się w ratowaniu powodzian, a pozostałe pięć sobotnich i niedzielnych konkurencji związanych było już tylko z ratownictwem wodnym. Było to więc ratowanie tonącego, ale także wyścigi i konkursy w manewrowaniu łodziami wiosłowymi i motorówkami.
Rywalizacja toczyła się na wodach Jeziora Licheńskiego na wysokości kościoła pw. Św. Doroty.
Nie zabrakło w Mistrzostwach Drużyny Ratownictwa Wodnego przy OSP Kaniów, która poprawiła wyniki w niektórych konkurencja w stosunku do poprzedniego roku, w klasyfikacji generalnej zajęła VI miejsce (IV miejsce w swojej kategorii – łodzie z silnikami powyżej 50 KM) i zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski w slalomie łodzi z silnikami powyżej 50 KM oraz brązowy w podejmowaniu tonącego z wody do łodzi wiosłowej. Wartość nagród zdobytych przez kaniowskich druhów wyniosła 6 300 zł. Brawo!!!
Drużyna wystąpiła w składzie: Jarosław Bieroński, Wojciech Janeczko, Marcin Kraus (OSP Bestwinka), Szymon Misiek wraz z wiceprezesem OSP Kaniów i założycielem Drużyny Ratownictwa Wodnego przy OSP Kaniów, Jackiem Gruszką, a wspierała ją grupa kaniowskich strażaków z rodzinami.
Zdjęcie: www.przegladkoninski.pl
18. 06. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 79
Tylko dwa punkty zdobyły nasze seniorskie drużyny w ostatnich kolejkach rozgrywek o mistrzostwo ligi okręgowej i bielskiej A klasy w sezonie 2017/2018 a jeden z nich był udziałem LKS Bestwina.
Wyjazdowy mecz w Jaworzu z Czarnymi został na łamach www.beskidzkapilka.pl nazwany „zacnym widowiskiem” i „fenomenalnym spektaklem” na zakończenie sezonu.
Początek meczu należał do gospodarzy, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie, a następnie w 23 minucie podwyższyli na 2:0. Później do głosu doszli bestwinianie i najpierw Adrian Nycz (27’) a 6 minut później Mateusz Droździk doprowadzili do wyrównania.
Na początku drugiej połowy Czarni ponownie wyszli na prowadzenie, ale dwa gole Szymona Skęczka (59’ i 76’) dały nadzieję na wywiezienie 3 punktów. Tak się jednak nie stało, ponieważ najlepszy strzelec jaworzan, Adam Waliczek, raz jeszcze pokonał Mateusza Kudrysa w 85 minucie i mecz zakończył się podziałem punktów. LKS Bestwina zakończył rozgrywki na drugim miejscu z rekordową w historii klubu liczbą zdobytych punktów – 60.
GKS Czarni Jaworze – LKS Bestwina 4:4
Wspomniany na wstępie drugi punkt zdobył KS Bestwinka, chociaż apetyty były większe. Mecz z Sokołem Hecznarowice zakończył się bezbramkowo i tym samym ligowe rozgrywki bestwinczanie zakończyli na drugim miejscu. Zdjęcia TUTAJ
"Choć na murawie sezon już się zakończył, poczekajmy jeszcze kilka dni na głos sprawiedliwości" – czytamy dziś na oficjalnym fanpage'u KS Bestwinki na Facebooku. Owe zdanie dotyczy spotkania z 26 maja br., gdzie zespół z Bestwinki podejmował "rekordzistów". Mecz zakończył się remisem 2:2, a całe zamieszanie wynikło z pojawienia się na boisku Seweryna Caputy. KS Bestwinka złożył odwołanie do podokręgu Bielsko-Biała powołując się na zapis w regulaminie mówiący o tym, iż: "Zawodnik traci prawo do gry w drużynach niższych klas po rozegraniu 2/3 spotkaniu w drużynie wyższej klasy bez względu na czas gry zawodnika w każdym z rozegranych spotkań (nie dotyczy juniorów)". Podokręg jednak odrzucił odwołanie obecnego wicelidera bielskiej A-klasy, a cała sprawa rozpatrywana teraz w będzie w Śl. ZPN. Ostateczna decyzja zapadnie w tym tygodniu.
LKS Sokół Hecznarowice – KS Bestwinka 0:0
KS Soła Kobiernice przerwał znakomitą passę sześciu kolejnych zwycięstw LKS Kaniów odkąd ponownie funkcję trenera objął Wiesław Kucharski. Kiedyś musiał nadejść gorszy mecz i stało się to w sobotę. Solacy znaleźli sposób na kaniowską obronę i dwukrotnie pokonali Wojciecha Gagatka. „Przełom” Kaniów zakończył rozgrywki na 4 miejscu.
KS Soła Kobiernice – LKS „Przełom” Kaniów 2:0
Do góry