Aktualności

19. 04. 21
Odsłony: 26
Zanim przedstawię wyniki naszych drużyn w ostatniej kolejce, najpierw przekażę informację z Komunikatu nr 8/2019 BOZPN z dnia 19 kwietnia br dotyczącą meczu KS Bestwinka w dniu 14 kwietnia rozegranego w Wiśle. Mecz zakończył się wówczas remisem 2:2, jednakże BOZPN zweryfikował go jako walkower 0:3 na korzyść KS Bestwinka. W drużynie WSS Wisła zawodnik Jakub Marekwica grał w 2 drużynach w ciągu 48 godzin po 90 min.
Pan Roman Kozak, od najmłodszych lat związany z klubem, skarbnica wiedzy, wyszukał z kolei w swoich notatkach, że 22 września 1949 roku, a więc 70 lat temu miała miejsce podobna sytuacja. W meczu o mistrzostwo klasy C KS Bestwinka rywalizował, między innymi, ze Startem Wisła. Na boisku mecz zakończył się porażką KSB 9:0, jednakże został on później zweryfikowany na 0:3 na korzyść KSB z uwagi na występowanie w barwach Startu nieuprawnionego zawodnika.
A teraz już sobotnie mecze. LKS Bestwina walczył o ligowe punkty w Bielsku-Białej, gdzie podejmował go BKS Stal. Początkowo optyczną przewagę posiadali bestwinianie, jednakże to bielszczanie zdobyli pierwsi gola. Kilkanaście minut później do remisu doprowadził Patryk Wentland, więcej bramek w tym meczu już nie padło.
BKS Stal Bielsko-Biała - LKS Bestwina 1:1
LKS Bestwina: Kudrys Mateusz, Święs Szymon (35'  Móll Maciej), Gacek Michał, Droździk Mateusz (80'  Kozioł Tomasz), Gołąb Marcin, Duś Mariusz, Włoszek Mateusz (75' Kowaliczek Konrad), Patroń Krystian (60'  Skęczek Szymon), Wentland Patryk, Makowski Krystian (46'  Gleindek Dawid), Sawicki Artur (85' Lisewski Wojciech)
KS Bestwinka był gospodarzem potyczki z innym bielskim klubem, BTS Rekordem II. Spotkanie beniaminków rozgrywane przy pięknej pogodzie spowodowało, że na trybunach zasiadło sporo widzów, pomogło też i to, że LKS Bestwina i LKS Kaniów rozgrywali swoje mecze wcześniej, stąd też można było zauważyć wśród nich liczne grono zawodników i kibiców obu tych klubów. To dobrze świadczy o naszych gminnych kibicach i zawodnikach, brawo!
A sam mecz? Szkoda tych straconych punktów, bramka dla gości padła w 85 minucie i chociaż w rozgrywkach BLO była to sobota remisów, nie udało się zawodnikom KSB, mimo walki do końca, doprowadzić do remisu. W pierwszej połowie goście trafili w słupek, po przerwie w ten sam słupek i w to samo miejsce trafił Rafał Dawidek po indywidualnej akcji, swoje szanse miał również Bartosz Adamowicz.
KS Bestwinka - BTS Rekord II 0:1
Odsłony: 105
życzę Wam, aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję.
Niech spełniają się Wasze marzenia, te duże i te małe,
te jawne i te skryte.
                                                      Administrator
19. 04. 18
Odsłony: 90
Tym razem, ze względu na Święta Wielkanocne, piłkarskimi emocjami będziemy żyć tylko w sobotę, ponieważ wszystkie mecze Bielskiej Ligi Okręgowej i bielskiej A – klasy zostaną rozegrane w sobotę, 20 kwietnia.
W poprzedniej kolejce wysoką skutecznością popisali się zawodnicy LKS Bestwina, za czym poszło wyróżnienie dla dwóch zawodników tej drużyny. Portal www.beskidzka piłka wytypował ich do „Jedenastki” 22 kolejki BLO:
Prawy obrońca: Mariusz Duś – Na uwagę zasługuje jego dobra postawa w ofensywie, która zaowocowała zdobytą bramką. Ponadto Duś świetnie wywiązywał się ze swych zadań w defensywie.
Napastnik: Artur Sawicki – W starciu z LKS-em '99 Pruchna nastąpiło przełamanie snajpera. Sawicki dwukrotnie lokował piłkę w sobotnim starciu i był jedną z kluczowych postaci w swej ekipie.
A w 23 kolejce BLO nasze drużyny zmierzą się:
BKS Stal Bielsko-Biała - LKS Bestwina – godz. 10:00 - trener ekipy z Drogomyśla Krystian Papatanasiu tak przewiduje: "Jako fajny mecz do oglądania zapowiada się konfrontacja BKS-u Stali z LKS-em Bestwina. Z tym drugim zespołem wiosną już graliśmy, jest to solidna drużyna i zapewne do samego końca będzie aspirować tak, jak i my do zajęcia 2. miejsca w lidze. Może paść w tym meczu remis, bo BKS ze sporą grupą młodzieży też się dobrze w obecnym sezonie prezentuje."
KS Bestwinka - BTS Rekord Bielsko-Biała II – godz. 13:00 - opinia trenera Papatanasiu: "Wyrównany mecz zapowiada się w Bestwince. Chciałbym jednak zaznaczyć, że młodzież Rekordu, podparta zawodnikami z pierwszego składu, potrafi grać bardzo dobrze, czego sami byliśmy świadkami. Myślę, że goście powinni sobie jednak na wyjeździe poradzić."
W klasie A, w 18 kolejce, LKS Kaniów zagra na własnym boisku z GLKS Sokół Buczkowice. Początek meczu o godz. 11:00. Trener LKS Międzyrzecze, Arkadiusz Rucjki, tak przewiduje przebieg tego spotkania:"Sądzę, że będzie to spotkanie z gatunku "kto pierwszy strzeli, ten wygra". Spotkają się dwie różne drużyny, aczkolwiek Przełom cały czas jest groźną ekipą i to oni sięgną po skalp w starciu z ekipą z Buczkowic."
19. 04. 18
Odsłony: 112
Został rozstrzygnięty nabór uzupełniający prowadzony w dniach 25.03. - 08.04.2019 na rok 2019 w ramach Programu Ograniczenia Emisji w Gminie Bestwina na lata 2017-2020.
Lista deklaracji z tegorocznego naboru, które otrzymają dotację na wymianę starego niefektywnego źródła ciepła na nowoczesny kocioł węglowy lub gazowy w roku 2019 jest dostępna TUTAJ.
19. 04. 14
Odsłony: 226
Zwycięstwo LKS Bestwina, remis KS Bestwinka i przegrana LKS Kaniów to bilans ostatnich występów naszych drużyn odpowiednio w Bielskiej Lidze Okręgowej i bielskiej A – klasie.
Najłatwiejsze zadanie miał LKS Bestwina, podejmował na własnym boisku przedostatni w tabeli rozgrywek LKS 99 Pruchna. Goście, jednakże, walczyli jak równy z równym do 38 minuty, kiedy to ich bramkarza pokonał Artur Sawicki i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Strzegący bramki bestwinian Mateusz Kudrys tylko raz w pierwszej połowie miał okazję do interwencji.
W drugiej połowie gospodarze mocno podkręcili tempo. Najpierw w 51 minucie ponownie bramkarza Pruchnej pokonał Artur Sawicki, a chwilę później trzecią bramkę dla gospodarzy uzyskał celnym uderzeniem głową Tomasz Kozioł. Rozbici przyjezdni nie byli w stanie już zmienić losów spotkania, a w kolejnych minutach wynik ustalili Mariusz Duś i rezerwowy do 60 minuty gry Dawid Gleindek.
LKS Bestwina - LKS 99 Pruchna 5:0
LKS Bestwina: Kudrys – Święs, Gołąb, Gacek, Duś, Włoszek, Patroń (60' Skęczek), Droździk (70' Lisewski), Kozioł, Makowski (65' Gleindek), Sawicki (73' Móll).
Odsłony: 328
Trenowane przez Waldemara Fludera Żaki KS Bestwinka zdobyły Puchar Prezesa LKS Kaniów w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Żaków, który odbył się w niedzielę, 14 kwietnia w hali w Kaniowie. Zwycięzcy występowali w składzie: Maciej Kowalski, Filip Skęczek, Rafał Adamiec, Wojciech Zbijowski, Olaf Sieracki, Oskar Kubiczek, Arkadiusz Kędzior, Paweł Wojtczak, Szymon Ślosarczyk i Patryk Gawęda. Zdjęcia TUTAJ
Drugie miejsce przypadło LKS Kaniów, trzecie wywalczyły Bystrzaki z Bystrej a na czwartym miejscu Turniej zakończyły Żaki Strefy Football z Bronowa.
KS Bystra – Strefa Football 9:1
Najlepszym strzelcem został Paweł Wojtczak z KS Bestwinka, zdobył 9 bramek, jego kolega z drużyny, Maciej Kowalski, 7 razy pokonał bramkarza. Dyplom i statuetkę dla Najlepszego bramkarza wręczono Dominikowi Irzykowi z KS Bystra.
Każda drużyna wytypowała najlepszych zawodników w swoich szeregach i tak w KS Bestwinka najlepszym zawodnikiem został Maciej Kowalski, w LKS Kaniów Oskar Droździk, w KS Bystra Bruno Szymala. Dodatkowo organizatorzy wręczyli po parze bramkarskich rękawic wszystkim bramkarzom, którzy uczestniczyli w Turnieju.
Odsłony: 208
W sobotę, 6 kwietnia 2019 roku, w OSP Jaworze odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Reprezentant gminy Bestwina, zwycięzca gminnych eliminacji, członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Janowice, Damian Kopaczka (na zdjęciu w pierwszym rzędzie pierwszy z lewej), zajął 3 miejsce w swojej grupie wiekowej (szkoły średnie).
Gratulacje!!!
19. 04. 13
Z udziałem 12 drużyn, w tym 5 w kategorii młodszych i 7 wśród starszych odbył się w sobotę, 13 kwietnia, w hali sportowej w Kaniowie Powiatowy Turniej Minisiatkówki dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu bielskiego.
Wszystkich uczestników w towarzystwie prezesa Zarządu Gminnego Związku OSP Herberta Szeligi powitał Przewodniczący Komisji ds. MDP Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Bielsku-Białej Grzegorz Gawęda. Zmaganiom siatkarek i siatkarzy przyglądali się również wójt gminy Bestwina i jednocześnie członek Zarządu Oddziału Powiatowego Artur Beniowski oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego, Przewodniczący Komisji Historycznej, Jacek Tomaszczyk. W trakcie otwarcia Turnieju podkreślano, że ma on na celu integrację środowisk skupionych wokół OSP, jak również rozwijanie sprawności fizycznej. Zdjęcia TUTAJ
W starszej kategorii utworzono dwie grupy, w młodszej jedną, mecze odbywały się na zasadzie „każdy z każdym”.
W kategorii młodszych drużyn pierwsze miejsce zajęła MDP OSP Porąbka, druga była MDP OSP Kaniów, trzecia MDP OSP Janowice. Czwarta lokata przypadła MDP OSP Bestwinka i piąta MDP OSP Międzyrzecze Górne.
Wśród starszych najlepszą okazała się MDP OSP Janowice pokonując w finale MDP OSP Międzyrzecze Górne, trzecie miejsce zajęła MDP OSP Kaniów zwyciężając MDP OSP Bestwinka. Piąta lokata przypadła MDP OSP Porąbka, szósta MDP OSP Czechowice-Dziedzice Lipowiec i siódma MDP OSP Kozy.
Herbert Szeliga i Grzegorz Gawęda podziękowali staroście bielskiemu Andrzejowi Płonce za ufundowanie pucharów, a wójtowi gminy Bestwina Arturowi Beniowskiemu za udostępnienie hali sportowej. Wójt Artur Beniowski wyraził zadowolenie z faktu, że gmina Bestwina mogła gościć członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na swoim terenie, podziękował również wszystkim opiekunom za spowodowanie, że młodzież spędziła sobotnie przedpołudnie na sportowo i zaprosił do Kaniowa na kolejne turnieje.