Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

18. 04. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 17

Dzięki kolejnemu zwycięstwu LKS Bestwina odrabia straty do lidera AP-Sport BLO, MRKS Czechowice-Dziedzice, który zaliczył trzeci remis z rzędu.
LKS Bestwina podejmował w sobotę, 21 kwietnia, Cukrownika Chybie. Wynik otworzył w 32 minucie Mateusz Włoszek, ale goście 11 minut później doprowadzili do remisu. Wynik w drugiej odsłonie na korzyść gospodarzy przechylił, świetnym uderzeniem z rzutu wolnego, Bartłomiej Feruga.
LKS Bestwina – RKS Cukrownik Chybie 2:1
LKS Bestwina: Kudrys Mateusz, Gołąb Marcin, Duś Mariusz, Móll Maciej, Buczek Wojciech, Krawczyk Jakub (46' Gacek Damian ), Kowaliczek Konrad (46' Gleindek Dawid ), Droździk Mateusz, Feruga Bartłomiej (90' Wójtowicz Kamil ), Włoszek Mateusz (85' Święs Szymon ), Skęczek Szymon (70' Nycz Adrian ).

KS Bestwinka po potknięciu się Pioniera Pisarzowice w Wapienicy został samodzielnym liderem bielskiej A klasy. W niedzielę, 22 kwietnia, przedłużył serię meczów bez porażki. Pokonując na własnym boisku KS Soła Kobiernice zaliczył 22 takie spotkanie. Należy wspomnieć, że na własnym boisku KSB nie przegrał od 16 sierpnia 2016 roku.

Czytaj więcej
18. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 164

W lidze okręgowej LKS Bestwina podejmować będzie na własnym boisku RKS Cukrownik Chybie, który plasuje się na 10 miejscu w tabeli. Sobota, 21 kwietnia, godz. 16:00.
W klasie A LKS Przełom Kaniów pauzuje, natomiast w niedzielę, 22 kwietnia, o godz. 16:00 KS Bestwinka na boisku w Bestwince zagra z KS Soła Kobiernice. KS Bestwinka jest liderem bielskiej klasy A, Soła zajmuje 6 miejsce.
W ostatniej kolejce juniorzy U 19 LKS Bestwina przegrali z LKS Czaniec 0:2, natomiast w niedzielę, 22 kwietnia, czeka ich wyjazd do Jasienicy, gdzie zmierzą się o godz. 12:00 z Drzewiarzem.
Juniorzy KS Bestwinka przegrali w Pisarzowicach 0:4, w niedzielę, zagrają o godz. 12:00 w Grodźcu z tamtejszym Zamkiem.

18. 04. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 167

LGR Bielska Kraina ogłasza nabór nr 1/2018 na przedsięwzięcie 1.2.1 Wsparcie aktywności gospodarczej niezwiązanej z podstawową działalnością rybacką. Szczegółowe informacje o naborze wraz z dokumentacją dostępne są pod linkiem:

http://bielskakraina.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-12018-p-1-2-1.html

LGR Bielska Kraina ogłasza nabór nr 2/2018 na przedsięwzięcie 2.2.1 Tworzenie i rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej. Szczegółowe informacje o naborze wraz z dokumentacją dostępne są pod linkiem: http://bielskakraina.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-22018-p-2-2-1.html

LGR Bielska Kraina ogłasza nabór nr 3/2018 na przedsięwzięcie 2.1.1 Kultura wolnego czasu jako czynnik integracji społeczności lokalnych. Szczegółowe informacje o naborze wraz z dokumentacją dostępne są pod linkiem: http://bielskakraina.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-32018-p-2-1-1.html

LGR Bielska Kraina ogłasza nabór nr 4/2018 na przedsięwzięcie 2.2.2 Promocja potencjału turystycznego i kulturowego Bielskiej Krainy. Szczegółowe informacje o naborze wraz z dokumentacją dostępne są pod linkiem: http://bielskakraina.pl/ogloszenie-o-naborze-nr-42018-p-2-2-2.html

18. 04. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 391

Malarze Nieprofesjonalni informacjeMalarze Nieprofesjonalni plakatGminny Ośrodek Kultury w Bestwinie zaprasza chętnych do nowej sekcji artystycznej – Zgrupowanie Malarzy Nieprofesjonalnych.

Założeniem Zgrupowania jest zrzeszenie osób różnych zawodów i w różnym wieku, których łączy malarska pasja oraz chęć przedkładania przeżyć i wrażeń na płótno lub papier, ludzi o różnym poziomie twórczym, głównie zaś amatorów, dla których malarstwo stanowi życiowe hobby.

Więcej na plakatach po lewej stronie.

18. 04. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 256

KOMUNIKAT

W związku ze sprzyjającą porządkom wiosennym aurą, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Bestwina wprowadza się zmianę:
od  II połowy kwietnia - do I połowy października 2018 r. PSZOK - ul. Młyńska, Kaniów, czynny:
w dniach: środa, piątek, sobota w godzinach od 10:00 do 18:00

Jednocześnie uprasza się właścicieli nieruchomości dostarczających odpady o stosowanie zasad wynikających z Regulaminu PSZOK – dostępny:    http://bip.bestwina.pl/gospodarka/odpady-komunalne
Powtarzalne sytuacje utrudniające prowadzenie Punktu:
- usiłowanie wjazdu na teren pojazdami o tonażu ponad 3,5 tony, a jest to zabronione,
- dostarczanie odpadów nie rozdzielonych na frakcje, co wydłuża czas ich wrzucania do właściwych kontenerów.
Osoby podrzucające odpady pod bramę PSZOK informujemy, że jest to zabronione. Po zebraniu dowodów z wideorejestracji będą prowadzone postępowania wyjaśniające.

Źródło:http://bestwina.pl

18. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 347

Bardzo dobrze mogą ocenić ostatni weekend kibice i sami zawodnicy naszych piłkarskich drużyn. Wszystkie trzy seniorskie zespoły zanotowały zwycięstwa, i tak:
LKS Bestwina pokonał w Wilkowicach GLKS Wilkowice 1:4, a łupem bramkowym podzielili się: Mariusz Duś, Mateusz Włoszek, Bartłomiej Feruga i Dawid Gleindek. Ten mecz odbył się w sobotę. LKS Bestwina utrzymuje drugie miejsce, a dzięki remisowi lidera, MRKS Czechowice-Dziedzica, różnica punktowa do pierwszego miejsca wynosi aktualnie 7 oczek.
LKS Przełom Kaniów swój mecz rozgrywał również na wyjeździe, w Godziszce. W pierwszej połowie do bramki Beskidu trafił Robert Jurczyga, a po zmianie stron celnym uderzeniem popisał się Krzysztof Jarosz. Gospodarze nie trafili ani razu i LKS Kaniów wygrał 0:2.
Lider bielskiej klasy A, KS Bestwinka, podejmował u siebie GLKS Buczkowice. W pierwszej połowie było tylko jedno trafienie do bramki i zaliczył je Maciej Skęczek. Po przerwie zrobił to jeszcze dwa razy i zapisał na swoim koncie hat-tricka. Dwie bramki dorzucił Bartosz Adamowicz i KS Bestwinka pokonał GLKS Buczkowice 5:1.
Na czele tabeli bielskiej A klasy niezmiennie pozostają KS Bestwinka i Pionier Pisarzowice, obie drużyny mają po 16 kolejkach 39 punktów, LKS Przełom Kaniów z 22 punktami zajmuje 7 miejsce.

18. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 260

W niedzielnej, 15 kwietnia 2018r., akcji krwiodawstwa w Bestwinie zarejestrowało się 17 osób, a krew oddało po pozytywnym przejściu badania lekarskiego 16 dawców, dzięki czemu do Banku Krwi przekazano 7 200 ml tego bezcennego lekarstwa.
Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji krwiodawstwa i podzieliły się z innymi cząstką siebie, a Łukaszowi i Remigiuszowi z OSP Bestwina za zabezpieczenie miejsca postoju ambulansu.
Najbliższa akcja krwiodawstwa w naszej gminie będzie miała miejsce w Bestwince - 26 maja - tj. w sobotę, w godzinach od 11 do 16 przy boisku KS Bestwinka.

18. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 508

IMG 20180414 102601IMG 20180414 103038Redakcja www.gminabestwina.info została dzisiaj poproszona o wizytę w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Młyńskiej w Kaniowie. Trudno cytować tutaj słowa, jakie padały pod adresem władz naszej gminy oraz Bogu ducha winnej obsługi PSZOK-a. Tam, gdzie kolejki i mnóstwo ludzi to i nie zabrakło również epitetów od jednych kolejkowiczów w stronę innych … Cytatów jednak nie będzie.
Kolejka samochodów do PSZOK-a ciągnęła się dzisiaj aż po zjazd w stronę HYBRO. Wiosennym porządkom w gospodarstwach domowych sprzyja znakomita pogoda, więc nie ma się co dziwić, że mieszkańcy naszej gminy tak licznie postanowili odwiedzać PSZOK. Czy jednak dla prawie 12 – tysięcznej gminy otwarcie PSZOK-a tylko dwa dni w tygodniu, na dodatek w takich godzinach: środa od 10:00 do 16:00 oraz sobota od 10:00 do 14:00 to dobre rozwiązanie?
Wszystko wskazuje na to, że NIE. Świadczy o tym nie tylko dłuuuuuuga kolejka w sobotę, ale również pozostawione przed bramą wjazdową odpady dostarczone tam w trakcie tygodnia. I dobrze, że tam, bo nie wiadomo ilu zdenerwowanych zamkniętą bramą oraz dzisiejszą kolejką zdecydowało się porzucić załadowane już do samochodu odpady gdzieś w lesie czy innym zagajniku albo mniej uczęszczanym miejscu? Czy o to chodzi???
Od 1 maja do 31 października 2018 PSZOK będzie już czynny w dni: środa, piątek, sobota w godzinach 10:00 do 18:00. Póki co mamy jeszcze dwa kwietniowe weekendy i na pewno mieszkańcy w dalszym ciągu będą porządkować swoje gospodarstwa, na dodatek rozpoczyna się również koszenie trawy, więc i odwożenie jej do PSZOK-a. Czekają więc naszych mieszkańców następne kolejki, zgrzytanie zębów i obrzucanie się epitetami. Czy można liczyć na uderzenie się w piersi przez decydentów i udostępnienie mieszkańcom jeszcze w kwietniu dostępu do PSZOK w bardziej cywilizowanych terminach?

18. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 671

IMG 2279IMG 2434IMG 2446IMG 2447Poprzednie weekendy w hali sportowej w Kaniowie zajęte były przez młodych piłkarzy. Dzisiaj, 14 kwietnia, rywalizowali ze sobą siatkarze – strażacy walcząc o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej, Stanisława Nycza, w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej OSP. ZdjęciaTUTAJ
W Turnieju wzięło udział aż 13 drużyn. Zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” i jeden mecz składał się z dwóch setów, więc możliwy był remis. Gminę Bestwina reprezentowały drużyny OSP Bestwina/OSP Janowice, OSP Bestwinka, OSP Kaniów. Oprócz niech walczyły: OSP Ligota, OSP Szczyrk, OSP Bujaków, OSP Międzyrzecze Górne, OSP Czaniec, OSP Hecznarowice, OSP Buczkowice, OSP Wilkowice, OSP Meszna i OSP Brzeszcze/Bór.
Rolę gospodarzy pełnili: Herbert Szeliga - prezes Zarządu Gminnego Związku OSP i  wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej oraz Grzegorz Gawęda - wiceprezes Zarządu Gminnego Związku OSP oraz członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bielsku-Białej,  Przewodniczący Komisji ds. MDP.
Nasze drużyny osiągnęły następujące rezultaty:
OSP Bestwinka – OSP Buczkowice 1:1
OSP Bestwinka – OSP Ligota 2:0
OSP Kaniów – OSP Międzyrzecze 2:0
OSP Kaniów – OSP Bujaków 1:1
OSP Kaniów – OSP Hecznarowice 2:0
OSP Bestwina/Janowice – OSP Wilkowice 0:2
OSP Bestwina/Janowice – OSP Czaniec 0:2
Drużyny OSP Bestwinka i OSP Kaniów awansowały do półfinałów i mało brakowało aby spotkały się w finale, niestety, swój mecz OSP Bestwinka przegrała z OSP Szczyrk 1:2, natomiast OSP Kaniów zdecydowanie pokonał OSP Wilkowice 2:0, tak więc w finale spotkał się Kaniów ze Szczyrkiem.

Czytaj więcej
Do góry