Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

20. 09. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 44
Tym razem nie tylko piłkarze wybiegną na boiska, ale na swoje wodne boiska wypłyną kajak poliści, bowiem w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w dniach 26 – 27 września rozegrany zostanie XV Międzynarodowy Turniej Kajak Polo, I Puchar Polski 2020/2021 oraz Panda Cup. Początek rywalizacji od wczesnych godzin rannych w sobotę, mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i finały w niedzielę.
A kibiców piłki nożnej czekają derby w lidze okręgowej. Po raz pierwszy na boisku w Kaniowie na tym szczeblu rozgrywek spotkają się LKS Przełom Kaniów i KS Bestwinka. Początek meczu w niedzielę o godz. 16:00. Na boisku w Bestwince gospodarze wygrali 2 sierpnia 5:0. Trener LKS Bestwina, Sławomir Szymala, tak przewiduje: „Personalia, tabela i generalnie wszystkie rzeczy przemawiają za ekipą z Bestwinki, lecz wbrew pozorom w Kaniowie tak łatwo się nie gra. Jako trener z tej samej gminy typuję remis (śmiech).”
LKS Bestwina w sobotę, o godz. 16, podejmować będzie lidera, GTS Bojszowy. W pierwszym meczu w Bojszowach padł remis 2:2, a bramki zdobyli: Michał Wilczek i Dawid Gleindek. Sławomir Szymala tak przewiduje: „Czeka nas bardzo trudny mecz. GTS jest liderem oraz jest to jedyny zespół bez porażki. Mieliśmy już ich na widelcu w zeszłym spotkaniu i dlatego jest w nas chęć rewanżu. Wierzę, że lider w końcu zazna jednak goryczy porażki.”
20. 09. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 425
Powtórzę się: tradycyjnie, kiedy rozgrywane są derby LKS Kaniów – KS Bestwinka jako właściciel strony www.gminabestwina.info, ogłaszam konkurs na wytypowanie wyniku takiego meczu. W tym roku jest to wydarzenie historyczne, ponieważ na tym szczeblu rozgrywek drużyny te spotkają się na boisku w Kaniowie po raz pierwszy, 2 sierpnia spotkały się w Bestwince i wówczas KSB pokonał LKS Kaniów 5:0 (2 x Paweł Olek, po jednym razie Bartosz Adamowicz, Szymon Tomala i Bartosz Prymula).
Typować mogą tylko zarejestrowani czytelnicy, ale nie powinno to być żadnym problemem, rejestracja trwa momencik.
Osoba, która w komentarzu pod tą informacją jako pierwsza wpisze prawidłowy wynik otrzyma stówę. Grzegorz Barczyński, właściciel Pizzerii „Prowansja” w Kaniowie dla osób, które bezbłędnie trafią i zajmą drugie lub trzecie miejsce funduje pizzę do skonsumowania w pizzerii.
Trudno przewidzieć, ile osób weźmie udział w tej zabawie i ile trafi wynik, dlatego też, jeśli ktoś jest chętny ufundować jakąś nagrodę za kolejne miejsca, a może nawet przebić admina, proszę o kontakt.
Gospodarzem meczu jest LKS Przełom Kaniów, więc typujemy: LKS Przełom Kaniów - KS Bestwinka, mecz odbędzie się w niedzielę, 27 września, o godz. 16:00. Zapraszam!!!
20. 09. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 68
Klaudia licencjatKlaudia z druzynaKlaudia Sachmerda, mieszkanka Kaniowa, zawodniczka UKS Set Kaniów, wielokrotna mistrzyni Polski w kajak polo w kategorii juniorek i seniorek (również tegoroczna), dwukrotna wicemistrzyni Europy i Świata w kategorii U-21 w kajak polo, uczestniczka i zdobywczyni czołowych lokat w wielu międzynarodowych turniejach w kajak polo od czasu rozpoczęcia studiów w Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie (na razie obroniony licencjat z Matematyki Stosowanej, ale magisterka to tylko formalność :-) )  została również zawodniczką AZS AGH Kraków i reprezentuje jego barwy w wioślarstwie, a jednocześnie stała się kolekcjonerką mistrzowskich tytułów Mistrzostw Polski w wioślarstwie nie tylko w mistrzostwach akademickich, ale również ogólnopolskich.
Tak właśnie było w miniony weekend (19-20 września) na torze regatowym Malta w Poznaniu, gdzie wioślarze z całej Polski rywalizowali o dwadzieścia kompletów medali Enea Mistrzostw Polski Seniorów. Startując w barwach AZS AGH Kraków - Sekcja Wioślarska w kategorii Ósemka kobiet (8+KA) Klaudia wraz ze swoimi koleżankami zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski (na zdjęciu drużyny pierwsza z prawej). Braaawooo!!!
A już za dwa tygodnie w Bydgoszczy odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Na pewno Klaudia wraz z koleżankami wzbogaci swoją kolekcję tytułów, czego jej z całego serca życzymy i już dzisiaj trzymamy kciuki. Do boju!!!
20. 09. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 78
20 września w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach odbył się bieg pod nazwą „PIĄTKA W BIEGU PO ZDROWIE” zorganizowany przez Stowarzyszenie Biegów Górskich z Jastrzębia-Zdroju. Celem biegu było: promocja aktywności fizycznej wśród społeczeństwa, zachęcenie osób starszych do większej aktywności fizycznej, obchody 100-lecia Powstań śląskich.
Znakomicie wypadła w tym biegu mieszkanka Kaniowa, Barbara Janusz, zajmując w swojej kategorii wiekowej 2 miejsce. Czas Pani Barbary: 25:52, dystans 5 km. Należy zaznaczyć, że był to pierwszy start Pani Barbary po dłuższej przerwie.
Brawo!!!
Zdjęcie: Facebook
20. 09. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 171
Tytułowe słowa klasyka odnoszą się do wyników meczów LKS Bestwina i KS Bestwinka.
W sobotę LKS Bestwina rozgrywał swój mecz w Pisarzowicach i w 5 minucie stracił bramkę. Po kolejnych 5 minutach wyrównał i później już dominował na boisku, graczom z Pisarzowic pozwolił się zaskoczyć jeszcze tylko jeden raz, ale sam wpakował piłkę do siatki Pioniera jeszcze pięć razy. Makowski popisał się hatt-trickiem, Wilczek pokonał bramkarza gospodarzy dwa razy, jedno trafienie zaliczył D. Gacek.
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Bestwina 2:6
LKS Bestwina: Mioduszewski – Makowski, M.Gacek, Gołąb, Święs, D.Gacek (80' Wójtowicz), Włoszek (75' Duś), Wentland, Droździk, Skęczek (46' Gleindek), Wilczek (78' Łuszczak).
KS Bestwinka podejmował na własnym boisku niepokonanego do tej pory lidera, GTS Bojszowy. GTS w dalszym ciągu pozostał niepokonany, ale KS Bestwinka urwał mu punkty. A wszystko zaczęło się bardzo źle dla gospodarzy. Amadeusz Golik został pokonany już w 2 minucie. W 32. minucie GTS prowadził już 2:0 za sprawą samobójczego trafienia do bramki przez Szymona Tomalę.
Czytaj więcej
Do góry