Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2559
Praga 2024Praga 2024 1Praga 2024 2Praga 2024 3Po nieudanej wyprawie do Essen, gdzie odbywał się 52nd International Deutschland-Cup, trzy drużyny UKS Set Kaniów wybrały się na weekend 25 – 26 maja do Pragi, aby wziąć udział w 22. Prague International Canoepolo Tournament.
Trener Dariusz Pilarz wystawił drużynę męską w Men Elite, kobiecą w Ladies i młodzieżową w U15.
W Turnieju wystąpiły 42 zespoły z Czech, Polski, Niemiec, Węgier, rozegrano 161 meczów.
Najlepiej spisały się dziewczyny występujące w Ladies: Hanna Sojka, Dominika Sojka, Roksana Głombek, Maja Pyjas i gościnnie Martyna Podgórska (Olimpijczyk Kliniska) zajmując drugie miejsce. W finale uległy mieszanej drużynie czesko-niemieckiej Czech/German Women 2:4.
Seniorzy w meczu o piąte miejsce pokonali KSVH Men 5:4, a wcześniej w meczach decydujących o walce o medale ulegli reprezentacjom Polski Poland U21 i Poland Men, która została zwycięzcą tego Turnieju.
W drużynie wystąpili: Kordian Kupczak, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Kamil Król, Wojciech Szafarczyk, Jerry Mansner, Przemysław Gruszka i Mihály Timár.
Mieliśmy swojego reprezentanta również wśród zwycięzców, ponieważ zawodnik UKS Set Kaniów, Miklos Timár grał w reprezentacji Polski seniorów.
Czytaj więcej
24. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2803
Mecz duetu przedstawicieli podokręgu bielskiego, jaki rozegrany został w Kobiernicach, doczekał się jednostronnego rozstrzygnięcia w drugiej jego połowie. www.sportowebeskidy.pl tak relacjonuje przebieg tego meczu:
– To o tyle paradoks, że piłkarsko wyglądaliśmy całkiem nieźle. Do 30. metra operowaliśmy piłką, ale później podejmowaliśmy albo decyzje złe, albo najnormalniej ich brakowało – opowiada Kamil Zoń, szkoleniowiec miejscowej Soły, która zgoła nieoczekiwanie właśnie po zmianie stron została przez gości z Bestwiny wypunktowana. Gospodarze mieli wcześniej najlepszą okazję, aby wynik spotkania otworzyć. W 25. minucie na strzał z okolic 20. metra zdecydował się Michał Brańka, lecz bestwinian uratował słupek. Finalizacji nie doczekały się też inne akcje oskrzydlające Soły. – Brak typowej „9” tym razem był widoczny – kontynuuje trener ekipy z Kobiernic.
Po okresie mimo wszystko obustronnie zachowawczej gry, po raz pierwszy piłka w siatce zatrzepotała w 55. minucie. Przyjezdni egzekwowali rzut z autu na wysokości pola karnego przeciwnika, a z wycofania za „16” skorzystał świetnie mierzący Krystian Patroń. Dobrze dysponowani piłkarze LKS-u Bestwina doczekali się kolejnego łupu w 73. minucie. Po wymianie podań na prawej flance Tomasz Gala zagrał w kierunku Igora Jurzaka, który piłkę opanował i posłał między nogami Dominika Jończego. „Galowy” wykazał się asystą także w 80. minucie, kiedy to przerzut doświadczonego pomocnika z zimną krwią wykorzystał desygnowany nieco wcześniej na murawę Szymon Skęczek.
Czytaj więcej
24. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2756
W czwartek, 23 maja odbyła się druga sesja Rady Gminy Bestwina nowej kadencji 2024 – 2029…. I od razu napiszę – jestem zawiedziony, zresztą nie tylko ja, wsłuchując się w głosy innych. Nie ma ich za wiele, ale może te nieliczne są potwierdzeniem reguły?
W jej porządku obrad znalazły się:
1. Uchwała w sprawie w sprawie ustalenia miesięcznych zryczałtowanych diet dla radnych oraz zwrot kosztów podróży służbowych;
2. Uchwała w sprawie uchylenia uchwały nr XXXVIII/278/2021 Rady Gminy Bestwina z dnia 22 listopada 2021r. w sprawie ustalenia miesięcznych zryczałtowanych diet dla radnych oraz zwrot kosztów podróży służbowych;
3. Uchwała w sprawie w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia Wójta Gminy Bestwina.
Jak widać, nie było tych projektów za wiele, na wniosek wójta rozszerzono go jeszcze o podjęcie uchwały ws. cennika opłat obowiązujących na terenie ORiSW w Kaniowie.
Dlaczego ja i inni obserwujący sesję Rady Gminy Bestwina mamy prawo być zwiedzeni? Zresztą, nie ma chyba znaczenia, czy obserwuje się obrady w internecie, czy będąc na sali obrad…. Tu i tu dzieje się to samo. I chyba najwyższy czas zadać sobie pytanie: dlaczego wprowadzono transmisję sesji rad gmin, miast, powiatu, itd.?
Czytaj więcej
24. 05. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2427
Do zakończenia rozgrywek o mistrzostwo bielskiej klasy B pozostały trzy kolejki. W najbliższej z nich KS Bestwinka udaje się do Godziszki, by zmierzyć się z tamtejszym Beskidem.
Przeciwnik naszej drużyny zajmuje 4 miejsce, w 15 meczach zdobył 30 punktów za 10 zwycięstw, bramki 57:42. Mecz odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 17.00
W A klasie LKS Kaniów zagra w niedzielę o godz. 11.00 w Czańcu z rezerwami LKS Czaniec.
Będzie to mecz o tzw. 6 punktów, ponieważ kaniowianie zajmują z 22 punktami 11 miejsce, a drużyna z Czańca ma punktów 21 i zajmuje 13 pozycję. Za nim jest już tylko Iskra Rybarzowice z 3 punktami. Tutaj do końca rozgrywek pozostały 4 kolejki.
W lidze okręgowej również pozostały do rozegrania jeszcze tylko 4 kolejki, wliczając w to zaległą z 1 maja. W pierwszej z nich LKS Bestwina w sobotę o godz. 17.00 zagra w Kobiernicach z Sołą, która w 25 meczach zgromadziła 37 punktów i zajmuje 9 miejsce, bramki 53:59, bestwinianie mają punktów 28 i zajmują 11 miejsce, bramki 45:68.
24. 05. 23
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2588
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Bestwina: ul. Ludowa, Gospodarska, Hallera, Godynia, Krakowska od nr 174 do nr 48 i od ul. Szkolna do nr 29, Kościelna, Plebańska, Pod Magówką, Zacisze, Ogrodnicza, Dolna, Graniczna, Witosa, Okrężna, Sikorskiego, Wielodroga,
Kaniów: ul. Ludowa, Poziomkowa,
Bestwinka: ul. Witosa, Młyńska, Olchowa, Jarzębinowa,
Rozpoczęcie: 28.05.2024 08:00
Zakończenie: 28.05.2024 10:00
24. 05. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2440
OSP 2024 JanowicePop Art
24. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3479
„Gdzie jest woda, tam jest życie”. Nowe władze samorządowe, zgodnie z zapowiedziami, zajęły się tym tematem od samego początku swojej kadencji i dzięki uprzejmości radnego Rady Gminy w Bestwinie, Marcina Gaca, zamieszczam informację z wczorajszego, wyjazdowego posiedzenia połączonych Komisji Rady Gminy Bestwina.
Radni wizytowali Przedsiębiorstwo Komunalne „Kombest”. Głównym tematem było przedstawienie Radzie Gminy działań, które należy podjąć natychmiast oraz tych rozciągniętych w czasie, mających rozwiązać problem braku wody oraz częstych awarii sieci wodociągowej.
Prezes, Wacław Waliczek, wraz z wójtem, Grzegorzem Boboniem, przedstawili działania, które już podjęli i podejmą w tym zakresie.
Po pierwsze - w ciągu 2-3 tygodni podłączymy się dodatkowo do sieci wodociągowej Czechowic-Dziedzic od strony Kaniowa w rejonie lotniska. To jest ta sama woda, z której korzystamy od bielskiego przedsiębiorstwa „Aqua”.
Czytaj więcej
24. 05. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2806
24. 05. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2824
ZSP BestwinaZSP KaniowUczennice Szkoły Podstawowej w Bestwinie w Szkolnych Mistrzostwach Powiatu Bielskiego - Igrzyskach Dzieci w trójboju lekkoatletycznym zdobyły srebrne medale, a uczennice Szkoły Podstawowej w Kaniowie były najlepsze w VII edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
10 maja w Zabrzegu rozgrywane były Szkolne Mistrzostwa Powiatu Bielskiego - Igrzyska Dzieci w trójboju lekkoatletycznym. Niezwykle miło jest poinformować, że reprezentacja dziewcząt ze szkoły podstawowej w Bestwinie wywalczyła wicemistrzostwo powiatu, reprezentacja chłopców z Kaniowa zdobyła natomiast czwarte miejsce.
15 maja 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbył się finał VII edycji Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”, w którym drużyna Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Kaniowie w składzie: Kaja Gruszka, Julianna Rączkowska i Agnieszka Ślosarczyk zajęła I miejsce. Uczennice do konkursu przygotowały: pani Magdalena Rogulska, pani Katarzyna Hesek i pani Katarzyna Nawrocka, wspierane przez dyrektor Agatę Szypułę.
Czytaj więcej
24. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2621
435905323 971313038338244 6315770022468614055 nW dniach 18 – 19 maja odbywały się w Turawie Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach (boczny wiatr i duże fale). Wywrotki, kolizje, zderzenia, uszkodzony sprzęt - to wszystko, co często zdarza się na regatach długodystansowych, nie ominęło również zawodniczek i zawodników czechowickiego MKS-u, w którego barwach startowała mieszkanka Bestwinki Julia Firganek, na szczęście te kłopoty ominęły Julię i zdobyła ona wraz ze swoją koleżanką Elvirą Mykhailovą mistrzostwo Polski w K2 juniorek na dystansie 7500 metrów. Gratulacje!
Ponadto na dystansie 10 000 m w konkurencji K1 Julia zajęła 4 miejsce.
Trenerem Julii jest Jakub Cebula (na zdjęciu).
Z kolei 11 maja br na Kopalnioku odbywały się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska, w których Julia na dystansie 5 000 m w kategorii K1 juniorek zajęła drugie miejsce za swoją koleżanką Elvirą, a wraz z nią w K2 juniorek, również na dystansie 5 000 m, zdobyła mistrzostwo Śląska.
O Julii Firganek pisałem już wcześniej - poczytaj. m.in. TUTAJ