Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2621
435905323 971313038338244 6315770022468614055 nW dniach 18 – 19 maja odbywały się w Turawie Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach (boczny wiatr i duże fale). Wywrotki, kolizje, zderzenia, uszkodzony sprzęt - to wszystko, co często zdarza się na regatach długodystansowych, nie ominęło również zawodniczek i zawodników czechowickiego MKS-u, w którego barwach startowała mieszkanka Bestwinki Julia Firganek, na szczęście te kłopoty ominęły Julię i zdobyła ona wraz ze swoją koleżanką Elvirą Mykhailovą mistrzostwo Polski w K2 juniorek na dystansie 7500 metrów. Gratulacje!
Ponadto na dystansie 10 000 m w konkurencji K1 Julia zajęła 4 miejsce.
Trenerem Julii jest Jakub Cebula (na zdjęciu).
Z kolei 11 maja br na Kopalnioku odbywały się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska, w których Julia na dystansie 5 000 m w kategorii K1 juniorek zajęła drugie miejsce za swoją koleżanką Elvirą, a wraz z nią w K2 juniorek, również na dystansie 5 000 m, zdobyła mistrzostwo Śląska.
O Julii Firganek pisałem już wcześniej - poczytaj. m.in. TUTAJ
24. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2852
Strata punktów w rywalizacji z tyską ZET-ką byłaby bolesna z perspektywy ekipy z Bestwiny, jeśli weźmiemy pod uwagę przebieg ich wyjazdowego spotkania.
– Najważniejsze w tym wszystkim są punkty. My je z trudnego terenu wywieźliśmy – z jednej strony zasłużenie, z drugiej dopisało nam też szczęście, bo wcześniej niepotrzebnie daliśmy przeciwnikowi tlen – oznajmia Dawid Szewczuk, szkoleniowiec reprezentanta bielskiego podokręgu.
Mecz przebiegał do pauzy pod dyktando gości. W 28. minucie uderzenie z 25. metrów Patryka Wentlanda, po uprzednim przechwycie futbolówki, znalazło drogę do siatki. Tuż przed pauzą zrobiło się 2:0. Tym razem piłkę odzyskał Wojciech Wilczek, prostopadle zagrał ją do Macieja Budkiewicza, który z kolei po ziemi wzdłuż bramki wybornie obsłużył egzekutora w owym zdarzeniu Tomasza Galę. Zważywszy na fakt, że w premierowych 45. minutach 2 dogodne szanse miał jeszcze Wilczek, to dysproporcja w wyniku absolutnie znikąd się nie wzięła.
Czytaj więcej
24. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2807
441179714 933345048591427 8316678953166459718 nPrzeważnie zamieszczam relację z meczów naszych drużyn w jednej informacji. Tym razem zrobię wyjątek, a to za sprawą KS Bestwinka, a ściślej mówiąc jego najlepszego strzelca, Grzegorza Sztorca.
Wynik 15:0 nie zdarza się za często, a na pewno ewenementem jest, że jeden zawodnik zdobywa 8 bramek, a tak właśnie było 18 maja w meczu KS Bestwinka z rezerwami BKS Stal Bielsko-Biała, w którym wspomniany Grzegorz Sztorc 8 razy pokonał bramkarza gości.
Pewnie malkontenci powiedzą, że to żadna sztuka, bo przeciwnik grał w osłabieniu, ale przecież mecze, w których 11 zawodników gra przeciwko 10 zdarzają się dosyć często i takie wyniki nie padają.
Grzegorz Sztorc swojego pierwszego klasycznego hat-tricka w tym meczu skompletował w ciągu 19 minut. Zdobył bramki w 5, 7 i 19 minucie, a następnie w 27, 37, 51, 56 i 63.
W pierwszej połowie 2 bramki dorzucił jeszcze Maciej Skęczek i zakończyła się ona wynikiem 7:0.
Czytaj więcej
24. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2680
Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej k/Żywca był organizatorem I Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Na Szczycie - im. Mietka Krzaka”. Jego celem było rozbudzanie i poszerzanie wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych szeroko rozumianych zainteresowań plastycznych ze szczególnym ukierunkowaniem na poznanie folkloru i sztuki ludowej. Ideą konkursu było również zwrócenie uwagi jego uczestnikom na otaczające nas piękno krajobrazu beskidzkiego i przemiany, jakie w nim zachodzą. Mała Beskidzka Ojczyzna, jej życie codzienne, obraz teraźniejszy i miniony, to główna inspiracja, jaką organizatorzy proponowali uczestnikom konkursu w tworzeniu ich prac.
Konkurs miał charakter interdyscyplinarny i integracyjny (adresowany był również do osób niepełnosprawnych). Organizatorom zależało, aby był swego rodzaju przeglądem twórczości amatorskiej tematycznie związanej z Beskidami.
Z powodzeniem wzięły w nim udział uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwinie.
W kategorii „Wyklejanka”, w grupie wiekowej 13-15 lat I miejsce zdobyła Laura Nawrocka.
W kategorii „Malarstwo na szkle”, grupa wiekowa 10-12 lat - II miejsce zajęła Lena Wojtyła.
Kategoria „Wyklejanka” - 13-15lat - III miejsce zajęła Zuzanna Urbańczyk. W tej samej kategorii wyróżnienie odebrała również Liliana Cal.
Serdeczne gratulacje! Do konkursu uczennice przygotowała pani Magdalena Sierant.
Z kolei w kategorii „Malarstwo na płótnie” w grupie wiekowej „18+” na I miejscu znalazła się mieszkanka Janowic, Bogumiła Durtan.
Czytaj więcej
24. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3569
3e8uXt8aOgoDMpiCdsw4O1FVWC9t WTWY5DvE4O0W sobotę, 18 maja, w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Śląska Skrzatów i Żaków w Tenisie stołowym. W zawodach wystartowali podopieczni Dagmary Sikory, zawodniczki i zawodnicy działającego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bestwince, UKS THE Best Bestwinka.
W Skrzatkach aż dwa miejsca na podium wywalczyły nasze zawodniczki. Srebrny medal wywalczyła Julita Gawęda, a miejsce 3 i medal brązowy Zuzanna Kędzior. Bardzo blisko strefy medalowej była Zosia Lach, która ostatecznie zajęła miejsce 5.
Wśród Skrzatów miejsce 7 zajął Rafał Kóska, a miejsce 13 Daniel Pawełko.
Był to ostatni turniej w tym sezonie.
Gratulacje i słowa uznania dla wszystkich za ciężką pracę i walkę o każdą piłeczkę!
Brawo!!!
24. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2874
W rozgrywkach o mistrzostwo bielskiej klasy B większość meczów rozegrana zostanie w sobotę, 18 maja. KS Bestwinka, nietypowo jak dla siebie, zagra tym razem właśnie w sobotę i to o godzinie 15.00. Przeciwnikiem będą rezerwy BKS Stal Bielsko-Biała. Zajmują one z dorobkiem 13 punktów miejsce 7. BKS Stal II Bielsko-Biała odniósł 4 zwycięstwa, jeden mecz zremisował i doznał 9 porażek, bramki 38:60.
Mecz w Bestwince o godz. 15 pozwoli zdążyć kibicom na mecz do Kaniowa, gdzie o godzinie 17.00 LKS Kaniów podejmować będzie czającego się na najniższym stopniu podium, Sokoła Hecznarowice. Należy dodać, że Sokół ma tę samą liczbę punktów – 42, co drugi GLKS Sferanet Wilkowice. W 20 meczach zaliczył 13 zwycięstw, 3 remisy i 4 porażki.
LKS Kaniów ma rozegrany jeden mecz więcej i 22 punkty za 6 zwycięstw i 4 remisy.
W lidze okręgowej LKS Bestwina również w sobotę i o godz. 17.00 zagra w Tychach z ZET Tychy. Przeciwnik bestwinian stoi wyżej w tabeli, w 25 meczach zgromadził 38 punktów – 12 zwycięstw, 2 remisy, bramki 65:79. LKS Bestwina zajmuje 11 miejsce – 24 mecze, 25 punktów – 7 zwycięstw, 4 remisy, bramki 41:65.
LKS Bestwina Dziewczyny udaje się do Katowic, by stanąć naprzeciw rezerw Mistrzyń Polski Kobiet, GKS Katowice. Przeciwniczki naszych Dziewczyn zajmują pierwsze miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw na koncie. Imponujące jest to, że nie straciły w 11 meczach żadnej bramki, a zdobyły ich 89. Bestwinianki są wiceliderem, mają 19 punktów za 6 zwycięstw i remis. Bramki 26:22.
Sobota, 18 maja:
Czytaj więcej
24. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2918

Pasieka Roku 2024 - konkurs - POWIAT BIELSKISerdecznie zapraszamy wszystkich pszczelarzy z powiatu bielskiego do udziału w II edycji konkursu „Pasieka Roku 2024”. Konkurs organizowany jest przez Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przy współpracy z Beskidzkim Związkiem Pszczelarzy „BARTNIK”. Celem konkursu jest edukacja na temat pozytywnego wpływu pszczół na środowisko oraz promowanie dobrych praktyk pszczelarskich.

Zasady uczestnictwa:
  • Uczestnictwo w konkursie jest otwarte dla pszczelarzy posiadających pasieki w jednej z 10 gmin powiatu bielskiego : Buczkowice, Bestwina, Czechowice-Dziedzice, Jasienica, Jaworze, Kozy, Porąbka, Szczyrk, Wilamowice, Wilkowice.
  • Zgłoszenia należy przesłać do 29 maja 2024 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztowo na adres Starostwa.
  • Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej powiatu.
Kategorie i nagrody:
Czytaj więcej
24. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2923
 
24. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2915
IMG 20240428 133056IMG 20240428 133150IMG 20240428 133157IMG 20240428 133816IMG 20240428 135249
 
 
 
 
W dniach 27-28.04.2024 roku w Kruszwicy odbył się 24. Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. To "kultowe" już wydarzenie, przyciągnęło wielu modelarzy kartonowych ze wszystkich zakątków kraju. Jakość zaprezentowanych modeli była na bardzo wysokim poziomie, przez co otrzymanie miejsca na podium wymagało od modelarzy niezwykłego doświadczenia. I tym razem zaprezentowane przez naszych modelarzy prace zostały docenione przez obradujące jury. Na podium, plasując się na 3. miejscu w kategorii samolotów odrzutowych, stanął Patryk Maga. Uzyskał wyróżnienie za model samolotu Mig-29.
Obecnie w naszej modelarni powstają kolejne, skomplikowane modele, które już niebawem zaprezentujemy na konkursach modelarskich.
Zwycięzcom oraz uczestnikom wydarzenia serdecznie gratulujemy.
24. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2572
P J G KozySzczecinW ostatni weekend w Centrum Sportowo – Widowiskowym w Kozach odbyło się Grand Prix Kóz w Tenisie Stołowym „Złota Koza’2024”. Z powodzeniem wzięło w nim udział rodzeństwo Julita i Patryk Gawęda.
Patryk zajął 2 miejsce, Julita 5.
Gratulacje!
Zawodniczki i zawodnicy UKS Set Kaniów brali udział w Międzynarodowym Turnieju Kajak Polo w Szczecinie.
Męska drużyna w składzie: Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Paweł Michalec Jery Mansner, George Atanassov zajęła III miejsce w I Dywizji. Łukasz Pilarz z 10 golami zajął I miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców, Jerry Mansner był drugi – 9 bramek, Paweł Michalec trzeci – 8 trafień.
W Dywizji III drużyna: Joanna Szafarczyk, Kaja Gruszka, Kacper Gandor, Mateusz Borlicki, Adam Sołdra, Robert Sołdra zajęła IV miejsce. Spośród naszych zawodników najwięcej bramek zdobyli: Adam Sołdra – 8, miejsce 8 i Kacper Gandor – 6, 10 miejsce).
Ponadto Max Borlicki występował w reprezentacji Polski U17, która zajęła w II Dywizji drugie miejsce. Max zdobył dla swojego zespołu 6 bramek.