Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2811
Na półmetku konfrontacji KS Międzyrzecze z LKS Bestwina pachniało wynikiem niespodziewanym, bo gospodarze w niczym rywalowi nie ustępowali.
Pauza nastąpiła przy bezbramkowym stanie. Gospodarze nadrabiali ambicją, goście zaś nie mieli odpowiednio dobrze nastawionych celowników. Sytuacje strzeleckie? Te podopieczni Dawida Szewczuka tworzyli. Już po kilkunastu sekundach zespół z Bestwiny winien był prowadzić, lecz z 2. metrów chybił Wojciech Wilczek. 10. minuta to próba Krystiana Patronia z okolic 10. metra wprost w Filipa Nowaka. Swoją „setkę” zmarnował ponadto Damian Gacek w minucie 35.
Worek z bramkami musiał jednak w końcu się rozwiązać, bo znaczna część gry toczyła się na połowie międzyrzeczan. W 50. minucie stało się to, co było nieuniknione. Wilczek przytomnym lobem z dystansu zaskoczył Nowaka. Po solowej akcji Mateusza Wójtowicza przyjezdnym przyszło wkrótce egzekwować „11”, a jej zwieńczeniem było trafienie Patronia. Nieco emocji przysporzył w 70. minucie Remigiusz Tański, który zmniejszył rozmiary strat miejscowych, ale riposta bestwinian była wymowna. W 73. minucie wymianę podań Patryka Fludra z Patrykiem Wentlandem zwieńczyło doskonałe uderzenie tego drugiego z narożnika pola karnego. Kolejne bramki LKS-u to następstwo błyskawicznie rozegranego rzutu wolnego i asysty Fludra do Szymona Skęczka i wreszcie w 83. minucie Igor Jurzak z 10. metra sfinalizował asystę Tomasza Gali.
Czytaj więcej
24. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3309
ManewryManewry 2Manewry 3Manewry 4W sobotę, w Łodygowicach odbyły się II Manewry Ratowniczo-Gaśnicze. Udział wzięły dwadzieścia cztery jednostki z trzech województw, w tym drużyna OSP Kaniów.
W zadaniach opartych na ogólnej wiedzy z zakresu działań ratowniczo- gaśniczych, zmagało się 150-ciu druhów. Organizatorzy, czyli OSP w Łodygowicach, przygotowali 6 zadań.
Druhowie uwalniali m.in. poszkodowanych w wypadku samochodowym, w którym samochód wpadł do rzeki, reanimowali rannego w wybuchu butli z gazem w czasie prac dekarskich na dachu, gasili pożary w kotłowni oraz warsztacie samochodowym, nieśli pomoc poszkodowanym w wypadku w kamieniołomie. Te wszystkie realistyczne sceny miały za zadanie oswoić ratowników z różnymi sytuacjami, z jakimi mogą się spotkać w prawdziwej akcji ratowniczej.
Najwięcej punktów zdobyły kolejno:
OSP Kobiernice - 333 pkt.
OSP Stryszawa - 313 pkt.
OSP Komorowice Śląskie - 311 pkt
Kaniowska OSP w składzie: kierowca – Kamil Owczarz, dowódca – Wojciech Janeczko, ratownicy: Daniel Zużałek, Dawid Adamaszek, Łukasz Kóska i Kacper Głąb zajęła 7 miejsce, co jak na 24 biorące w manewrach drużyny jest bardzo przyzwoitym wynikiem.
24. 04. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3013
„Jestem Twoją Bajką” Sanah w przepięknym wykonaniu Zuzanny Famułki rozpoczęło się przedstawienie „Kopciuszek – prawdziwa historia” w niedzielne popołudnie w Domu Strażaka OSP Bestwinka.
Wcześniej prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni”, Jerzy Zużałek, przywitał wszystkich przybyłych w imieniu Stowarzyszenia oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Bestwinka i pomysłodawcy wystawienia przedstawienia w Bestwince, Grzegorza Gawędy. Zdjęcia TUTAJ
„Płacz, płacz…
Niech popłyną strumieniami twoje łzy.
Płacz, płacz…
za te wszystkie noce, za te wszystkie dni.
Płacz, płacz…
w słonym deszczu umyj oczy z resztek snu.
Już dobrze jest, dobrze już...”
I chociaż Kopciuszek wypłakała wiele łez, to jednak jej historia skończyła się szczęśliwie.
Dziewczyna, mimo trudności nie straciła wiary w swoje marzenia i miała odwagę w dążeniu do ich realizacji. Widzowie mieli okazję przekonać się, że dobro zawsze zwycięża i że siła miłości potrafi zdziałać cuda.
Podkreśliła to Emilka Trela, wykonując ”Balladę dla Śpiącej Królewny" Anity Lipnickiej:
Czytaj więcej
24. 04. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2678
MDP J ce 2MDP J ceW sobotę, 13 kwietnia, w Jasienicy odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".
Gminę Bestwina, a zarazem swoją jednostkę OSP reprezentowali Martyna Jordanek, Miłosz Durajczyk i Wojciech Sznajder z MDP OSP Janowice. Po teście pisemnym i ustnym Martyna Jordanek w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła 3 miejsce, Miłosz Durajczyk w kategorii klas 5-8 szkół podstawowych zajął 2 miejsce, natomiast Wojciech Sznajder znalazł się zaraz za podium na 4 miejscu, z minimalną stratą do podium w kategorii klas 1-4 szkół podstawowych.
Janowicka młodzież wykazała się dużą znajomością zagadnień pożarniczych. W turniejowych zmaganiach wspierali ją Zygmunt Łukoś, prezes Zarządu Gminnego OSP i Sebastian Sacher – opiekun MDP OSP Janowice.
Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów!
Źródło i zdjęcia Facebook OSP Janowice
24. 04. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2860
Runda wiosenna w Lidze Okręgowej Bielsko-Tyskiej nabiera "rumieńców". Przed nami 20. kolejka, a w niej zbliżające się spotkanie LKS Bestwina tak zapowiada Jakub Kubica, trener Rotuza Bronów:
Oj trudna to będzie runda dla KS-u Międzyrzecze. Tak naprawdę każdy dotychczas rozegrany mecz na wiosnę to porażki minimum 5 bramkami. Nie widzę żadnych szans dla gospodarzy, bo LKS Bestwina, mimo że po wygranej z JUW-e w pierwszym meczu wiosennym potem doznał trzech porażek, jest to dobra drużyna i nie powinna mieć problemów z pokonaniem gospodarzy. Ciężki mecz, bo goście taki mecz muszą wygrać i tak też się stanie.
KS Międzyrzecze – LKS Bestwina - 13.04.2024 r. (sobota), g. 17:00
A-klasa – LKS Kaniów wyjeżdża do Pisarzowic, by zmierzyć się z miejscowym Pionierem. Mecz odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia o godz. 17.00. LKS Kaniów zajmuje 11 miejsce z 18 punktami na koncie, Pionier jest tuż za Przełomem – 12 pozycja, 16 punktów.
LKS Pionier Pisarzowice – LKS Przełom Kaniów - 13.04.2024 r. (sobota), g. 17:00
Ruszają rozgrywki B-klasy. KS Bestwinka zagra u siebie z LKS Buczkowice. KS Bestwinka to, obok Wilamowiczanki, główny faworyt do mistrzostwa. Do zespołu Marcina Sztorca dołączył w ostatnim czasie zawodnik, który w ostatnim czasie występował na boiskach "okręgówki".
Czytaj więcej
24. 04. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2795
Urząd Gminy w Bestwinie informuje, że od 10.04.2024r. zostaną wprowadzone ograniczenia ruchu z powodu prowadzanych prac dla zadania p.n.: „Remont ulicy Kościelnej w Bestwinie."

Inwestycja prowadzona jest przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej, a wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "RADEX" Sp. z o.o. z Bielska-Białej. Zadanie to dofinansowane jest przez gminę Bestwina w kwocie 450 000 zł, co stanowi 50% kosztów zadania.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Przepraszamy za utrudnienia.

 
24. 04. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3531
Wybrani do Sejmiku Województwa Śląskiego w naszym okręgu nr 1:
Jan Chrząszcz: 40 238 głosów (16,27%),
Jan Kawulok: 12 687 głosów (5,13%),
Stanisław Baczyński: 10 758 głosów (4,35%),
Jacek Jarco: 12 042 głosów (4,87%),
Rafał Ryplewicz: 29 322 głosów (11,85%)
Marcin Szarek: 11 170 głosów (4,52%),
Katarzyna Twardzik: 9 879 głosów (3,99%).

W całym województwie śląskim najwięcej mandatów - 20 (44,44%) - uzyskał KKW Koalicja Obywatelska. Na drugim miejscu z liczbą 18 mandatów (40%) jest KW Prawo i Sprawiedliwość, a na ostatnim stopniu podium znalazł się KKW Trzecia Droga PSL-PL 2050 Szymona Hołowni z 5 mandatami (11,11%). Dwóch reprezentantów w Sejmiku Województwa Śląskiego będzie mieć KKW Lewica (4,44%).

 

24. 04. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3199
W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców Wspólnota i Postęp oraz swoim, Mieszkańcom gminy Bestwina, którzy skorzystali z obywatelskiego przywileju i oddali głosy w niedzielnych wyborach samorządowych, serdecznie dziękuję.  
W szczególny sposób chcę wyrazić wdzięczność tym osobom, które zagłosowały na moją kandydaturę oraz na kandydatów do Rady Gminy Bestwina reprezentujących KWW Wspólnota i Postęp.
Wyrazy uznania i słowa podziękowania kieruję ponadto do kandydatów i kandydatek reprezentujących wszystkie komitety wyborcze, którzy ubiegali się o zaufanie mieszkańców naszej Gminy w tych wyborach. Nie wszystkim mogło się udać, to zrozumiałe, ale Państwa gotowość do pracy na rzecz naszej społeczności jest budująca i godna podziwu.
Jako Wójt deklaruję chęć współpracy ze wszystkimi środowiskami reprezentującymi mieszkańców gminy Bestwina nie tylko w czasie kampanii, ale również poza gorącym okresem wyborczym.
Mam nadzieję, że nadchodzące lata będą dla naszej gminy czasem zrównoważonego rozwoju i licznych inicjatyw, które przyniosą korzyści wszystkim jej Mieszkańcom.
Gratuluję również tym, którzy uzyskali mandat do Rady Powiatu Bielskiego i będą reprezentować w niej nasz okręg wyborczy, licząc jednocześnie na owocną współpracę i wsparcie naszych działań.
Z wyrazami szacunku
GRZEGORZ BOBOŃ
24. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3409
W wyborach do Rady Powiatu w okręgu numer 3 składającym się z gmin Bestwina i Wilamowice do wzięcia było 5 mandatów. W ostatniej kadencji trzy z nich sprawowali mieszkańcy naszej gminy: Jan Stanclik, Łukasz Pasierbek (Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość) i Grzegorz Gawęda (Komitet Wyborczy Wyborców Polskie Stronnictwo Ludowe) oraz dwa: Dorota Nikiel i Jerzy Kubik z gminy Wilamowice reprezentujący Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota.
W tym roku, na VII kadencję, zaufanie wyborców zdobyli z naszej gminy: Artur Beniowski (1153 głosy - Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota), Łukasz Pasierbek (748 głosów - Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość), Piotr Paszek (800 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska) oraz Andrzej Kamiński (1534 - Komitet Wyborczy Wyborców Prawo i Sprawiedliwość) i Dorota Nikiel (824 - Komitet Wyborczy Wyborców - Bezpartyjni - Rodzina Prawo Wspólnota) z gminy Wilamowice. Tak więc gmina Bestwina utrzymała 3 mandaty. Gratulacje!
Warto zaznaczyć, że jeszcze do niedawna mieszkanka Kaniowa a obecnie mieszkanka Czechowic-Dziedzic, Beata Łukowicz, ubiegająca się o mandat właśnie w Czechowicach-Dziedzicach, w okręgu nr 2, zdobyła największą liczbę głosów spośród wszystkich kandydatów do Rady Powiatu – 2086! Tak, powtarzając hasło z wyborów do sejmu i senatu, pisze o swoim sukcesie w mediach społecznościowych: „Siła jest kobietą!" Jako liderka KO wprowadziła do Rady Powiatu w sumie 7 radnych, wśród nich Piotra Paszka, również z Kaniowa. Jako ciekawostkę napiszę, że Pan Piotr więcej głosów zdobył w gminie Wilamowice (466) niż w naszej (334), co też daje do myślenia.
Czytaj więcej
24. 04. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3259
W niedzielę, 7 kwietnia LKS Kaniów podejmował na własnym boisku stojącą wyżej w tabeli Zaporę Porąbka.
W 13 minucie pierwszą bramkę dla kaniowian zdobył Mateusz Włoszek. Po zdobyciu bramki podbiegł do linii bocznej i przybił „piątkę” z synem, a koledzy zrobili „kołyskę” z racji tego, że niedawno Mateuszowi urodziła się córeczka, Oliwia, również obecna wraz ze swoją mamą na meczu. Zdjęcia TUTAJ
Były kolejne okazje do zdobycia bramki, ale ta padła w 36 minucie dla przyjezdnych. Micherda zobaczył, że bramkarz Przełomu wyszedł przed bramkę i prawie z połowy boiska mocno przelobował Rafała Twardowskiego.
Pierwsza połowa zakończyła się remisem, a po przerwie, w 59 minucie, ponownie na listę strzelców wpisał się Mateusz Włoszek. W 68 minucie dał o sobie znać Kamil Góra, następnie w 74’ drugi raz pokonał bramkarza przyjezdnych, zdobywając trzecią i czwartą bramkę dla gospodarzy. Ta druga była popisem młodszego pokolenia zawodników. Szymon Rączkowski kapitalnie dograł do grającego na skrzydle Rafała Beniowskiego, a ten, mimo trudnej sytuacji bezbłędnie dograł do Kamila Góry, któremu nie pozostało nic innego, jak tylko przystawić nogę i skierować futbolówkę do siatki.
Czytaj więcej