Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 06. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3364
W czwartek, 6 czerwca na stadionie w Bestwinie odbył się z udziałem reprezentacji szkół podstawowych z Bestwiny, Janowic, Kaniowa i SP nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach II Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Żołnierskiego pod patronatem gminy Bestwina i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Rolę gospodarzy pełnili nauczyciele WF-u ww. szkół oraz Dariusz Janko – nauczyciel SP 2 oraz przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Gminę Bestwina reprezentował Piotr Kine – kierownik Referatu Sportu i Promocji. Zdjęcia TUTAJ
Lata treningów nie poszły na marne, dziewczęta i chłopcy dawali z siebie wszystko i osiągali bardzo dobre wyniki, tym bardziej, że niektórzy po raz pierwszy biegli po czterotorowej bieżni i musieli pilnować swoich torów. Wszystkie zasady z cierpliwością tłumaczyli młodym zawodnikom nauczyciele WF-u, oni też przygotowywali miejsca startu i mety, wyznaczali rozbieg dla skoku w dal. Były prawdziwe bloki startowe, każdy musiał, jednakże indywidualnie dopasować je dla siebie, prawdziwe pałeczki do sztafet no i na koniec prawdziwe medale wręczane na pomysłowym, zaimprowizowanym podium oraz pamiątkowe upominki od Urzędu Gminy i czekolady dla wszystkich uczestników.
Należy podkreślić, że atmosfera podczas Memoriału była pełna pasji, zaangażowania i wsparcia dla siebie nawzajem. Dało się odczuć obecność sportowego ducha.
W rozwinięciu informacja przygotowana przez panią Agnieszkę Dutka z wynikami w poszczególnych konkurencjach. Ciekawostką jest, że w biegu na 800 metrów chłopców całe podium zajęli zawodnicy SP Kaniów:
Czytaj więcej
24. 06. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3366
Często bywa tak, że w jednym dniu organizowanych jest w naszej gminie więcej imprez. Najbliższy weekend jest tego najlepszym przykładem. Tworzyłem tę stronę z myślą, że każdy będzie mógł znaleźć tutaj informacje o wszystkim, co dzieje się w gminie. Jak do tej pory, jestem autorem prawie wszystkich zamieszczanych tutaj informacji, czasem posiłkuję się wiadomościami z innych źródeł, ale jest to rzadkość.
Niestety, nie da się być obecnym w kilku miejscach naraz, a chciałoby się, aby www.gminabestwina.info była pewnym i obiektywnym źródłem informacji. Sam ponoszę wszystkie koszty jej prowadzenia (opłaty za domenę, serwer, usługi serwisowe, itp.) i nie osiągam z tytułu jej własności żadnych dochodów. Jest to działalność całkowicie społeczna.
Spotykając na różnych imprezach mieszkańców naszej gminy i nie tylko ich, słyszę, że ta strona często jest przez nich odwiedzana. Licznik odwiedzin potwierdza to zainteresowanie. To cieszy, ale jest też wyzwaniem, aby jeszcze lepiej i jeszcze ciekawiej informować czytelników o wszelkiego rodzaju wydarzeniach, obserwować poczynania lokalnych władz samorządowych, organizacji i stowarzyszeń, cieszyć się sukcesami mieszkańców, promować kluby sportowe, Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, sukcesy uczniów naszych szkół, itp., itd.
Czytaj więcej
24. 06. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2923
W najbliższy weekend w naszej gminie odbędzie się kilka imprez plenerowych:
24. 06. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2690
Muzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie oraz Grupa Plastyków „Jaskółka” serdecznie zapraszają na wernisaż malarstwa Małgorzaty Kóska, który odbędzie się 7 czerwca (piątek) o godz. 17:00
24. 06. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2925
AQUA SA Bielsko-Biała informuje, że w dniu 06.06.2024 r.(czwartek) w celu wykonania niezbędnych prac na sieci wodociągowej nastąpi wyłączenie dostawy wody od godz.08:00 do godz.13:00.
Obszar wyłączenia dostawy wody:
JANOWICE:
ul. Janowicka , Łąkowa, Pisarzowicka, Górska, Obca, Podlesie, Borowa, Miodowa, Targanicka, Korczaka, Gajowa, Pszczelarska, Kubika.
BESTWINA:
ul. Samotna, Groszkowa, Jaworowa, Brzozowa, Lipowa, Podleska, Szkolna.
PISARZOWICE:
ul. Czernichowska, Lisia.
Za utrudnienia związane z prowadzonymi pracami przepraszamy.
24. 06. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2944
Konkurs KarneZ racji regularnego punktowania głównych konkurentów z ligowej czołówki sobotni mecz ekipy z Wilkowic w Bestwinie miał znaczenie istotne.
Dla gości obrót zdarzeń w Bestwinie nie był pomyślny. W 8. minucie piłkarze LKS-u w swoim stylu krótko rozegrali kornera, w jego następstwie wilkowiczanie dopuścili się przewinienia w pobliżu „16”. Strzał Krystiana Patronia odbił się od słupka, a dobitkę w zamieszaniu wykonał Fabian Riva. Tuż przed upływem 2 kwadransów było już 2:0 dla podopiecznych Dawida Szewczuka. Patroń zaliczył przechwyt w środku pola, dograł do Tomasza Gali, który wyłożył piłkę skutecznie zamykającemu akcję Damianowi Gackowi. Rywal znokautowany? Nic bardziej mylnego, bo jeszcze przed pauzą Dominik Kępys przerzucił golkipera LKS-u po asyście Mateusza Kubicy, a wynik na powrót „stykowy” gwarantował emocje po wznowieniu derbowej rywalizacji.
Czytaj więcej
24. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3103
W niedzielę, 2 czerwca, w okolicach boiska w Bestwince trudno było znaleźć wolne miejsce do zaparkowania swojego samochodu. Już o 16.30 większość miejsc była zajęta, a wszystko to za sprawą barażowego meczu „na szczycie” o mistrzostwo bielskiej klasy B, który wyznaczono na godzinę 17.00.
Gospodarze podejmowali drużynę zza miedzy, a jednocześnie bezpośredniego sąsiada w tabeli i pretendenta do awansu – LKS Wilamowiczankę Wilamowice.
W rundzie jesiennej KS Bestwinka wygrał w Wilamowicach 3:1 (2xSztorc, 1x Sajdak), ale w trakcie zimowej przerwy Wilamowiczanka wzmocniła swoje szeregi i np. w Pucharze 100-lecia Podokręgu Bielsko-Biała - B-klasa, który odbył się przed rozpoczęciem wiosennych rozgrywek pokonała KS Bestwinka 3:0. Trudno więc było typować z całym spokojem zwycięzcę tej niedzielnej konfrontacji. Na dodatek był to również pojedynek najlepszych snajperów B-klasy: Grzegorza Sztorca i Norberta Foksa.
Czytaj więcej
24. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2908
Julita 2 M B BW dniu 01.06.2024 r. odbyły się w Bielsku-Białej zawody o Mistrzostwo Bielska-Białej w Akrobatyce Sportowej, w której startowali wszyscy zawodnicy Klubu Sportowego "Start" oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego APRiA – Akademii Piłki Ręcznej i Akrobatyki, w której programie znajduje się akrobatyka.
Zawody stały na bardzo wysokim sportowym poziomie, tym większe więc gratulacje i słowa uznania dla Julity Gawędy, która w kategorii klasy III sportowej w konkurencji dwójek dziewcząt zajęła drugie miejsce wraz ze swoją partnerką, Emilią Skoczylas.
Brawo!!!
24. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3343
Wędkarstwo to nie tylko hobby, ale także pasja, której oddają się ludzie z całego świata. To nie tylko łowienie ryb, ale również doświadczenie pełne emocji i wyzwań. Wspólne spędzanie czasu nad wodą, obserwowanie ich zachowania i strategia łowienia, to tylko część tego co sprawia, że wędkowanie jest tak fascynujące.
Czterodniowa zasiadka, a więc i nocne wędkowanie dodają dodatkowego elementu tajemniczości i adrenaliny, wciągając jeszcze bardziej. Wymiana doświadczeń między wędkarzami, próba pokonania własnych limitów, ryzyko niepowodzenia i pełne zaangażowanie, to wszystko sprawia, że ten sport jest tak uzależniający. Zdjęcia z dekoracji oraz okazów złowionych w akwenach Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski"  w czasie trwania Zawodów >>>TUTAJ
Ryzyko zmęczenia oraz cele i nagrody dla zwycięzców dodają dodatkowego smaku rywalizacji. Mimo wszystko atmosfera takich wędkarskich zawodów jest pełna przyjaźni i wsparcia, co sprawia, że nawet porażka nie jest tak bolesna.
Członkowie Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” po raz trzeci zorganizowali Zawody Karpiowe i trwały one tym razem od 29 maja do 2 czerwca.
Konrad Rychta, Maciej Tyc i Jacek Janusz dwoili się i troili, aby były one udane i zapadły w pamięci do następnej edycji. Wspierali ich w przygotowaniach Tomasz Haczek, Daniel Ramza, Przemysław Krywult, Krzysztof Horodeński, Janusz Niemiec i Artur Dorobisz.
Czytaj więcej
24. 06. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3866
Wojek I rundaWojtek Poznan 1Na torze w Poznaniu w weekend 25  – 26 maja 2024 roku odbyła się  1 Runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Czech oraz  2 Runda  Motocyklowych Mistrzostw Słowacji.
J.Z. Zanim przejdę do wyników, proszę Cię o krótką informację odnośnie Twoich przygotowań do nowego sezonu. Z tego co wiem, trenowałeś, na wielu torach w Europie.
Wojciech Wróbel: Tak, przygotowania były intensywne od początku roku, natomiast dzisiaj widzę błędy, jakie  zrobiliśmy. Trenowałem  na  pięciu różnych obiektach,  na których byłem pierwszy raz. Będąc na nowym torze, trzeba go poznać i jeździć zachowawczo z pewnym marginesem  na ewentualny błąd, niestety  ciągłe poznawanie torów  przełożyło się na  zachowawczą jazdę  i brak przełamywania granic, które w tym sporcie są  podstawą szybkich okrążeń.
J.Z. Poprzedni sezon zakończyłeś upadkiem. Co z Twoją ręką i co z motocyklem?
W.W. Szybko zapomniałem, ręka a właściwie mały palec, zagoił się  po kilku miesiącach, a motocykl  na spokojnie  moi mechanicy  naprawili w przerwie zimowej.
Czytaj więcej