Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wygrana KS Bestwinka i LKS Bestwina Dziewczyny, przegrane LKS Bestwina i LKS Kaniów

24. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 342
Ostre strzelanie w Bestwince.
Na swoim profilu na Facebooku administrator tak relacjonuje potyczkę KS Bestwinka ze Spójnią II Landek: Mecz 14 kolejki bielskiej B_udnesligi nie pozostawił złudzeń, choć pierwsza odsłona spotkania nie zapowiadała fajerwerków to na drugą połowę goście z Landeka nie wyszli i 14 zwycięstwo okraszamy dziewięcioma golami.
KSB 9 : 0 KS Spójnia Landek II (2-0)
Spotkanie w początkowych momentach nie układało się po naszej myśli, przede wszystkim za sprawą sporej liczby niedokładnych podań to wszystko wróciło na właściwe tory po zdobyciu pierwszej bramki, która była konsekwencją dość nietypowej decyzji zawodnika gości, postanowił on bowiem zastąpić swego kolegę w rękawicach i w iście siatkarskim stylu zatrzymać piłkę wędrującą do siatki. Piłkarz z numerem 9 musiał udać się do szatni osłabiając swój zespół a jedenastkę na gola otwierającego wynik zamienił Maciej Skęczek. Niespełna dziesięć minut później rywale znów "asystują" przy drugim trafieniu wycinając Grzesia w polu karnym, drugi karny pewnie egzekwuje sam poszkodowany. Na 3-0 do szatni podwyższa natomiast Konrad Łuszczak. Chwilę po zmianie stron przypomina o sobie Vadym Matvieienko soczystym uderzeniem podwyższając na 4-0 w 52 minucie a dwie oraz cztery minuty później hattricka kompletuje Maciek Skęczek i zrobiło się 6-0. Gola numer 7 po równej godzinie gry zdobywa Grzegorz Sztorc. Czwarta bramka w tym meczu autorstwa Skenia to minuta 67. Choć goście bardzo chcieli usłyszeć dźwięk kończący spotkanie pięć minut wcześniej zmuszeni byli usłyszeć gwizdek informujący o utracie dziewiątej bramki. Co ważne autor trafienia ustalającego wynik bardzo na nie zasłużył, Damian Lach, o którym mowa jest bowiem naszym najmłodszym zawodnikiem, który poświęca swoje weekendy dla KSB z powodzeniem reprezentując trzy drużyny, juniorów młodszych, starszych oraz seniorów.
Skład: Chmielniak (Zontek), Kucharczyk, Kujawa Michał, Pietraszko, Miroski (Lach), Stasica (Lisewski), Olek, Matvieienko (Prymula Bartosz), Łuszczak (Sajdak), Skęczek, Sztorc
Bramki: Skęczek x4, Sztorc x2, Łuszczak, Lach, Matvieienko.
LKS Bestwina podejmował na własnym boisku BKS Stal Bielsko-Biała. Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy, w 6 minucie Wojciech Wilczek dał im prowadzenie. Nieszczęśliwie po samobójczym trafieniu przyszło wyrównanie, a goście w 45 minucie wyszli na prowadzenie 1:2. Po przerwie Igor Jurzak wyrównał w 52 minucie, ale z uwagi na czerwoną kartkę Mateusza Kudrysa bestwinianom przyszło grać w osłabieniu i najpierw w 75, a następnie w 85 minucie stracili kolejne bramki i ponieśli porażkę 2:4.
LKS Bestwina - BKS Stal Bielsko-Biała 2:4.
LKS Bestwina: Kudrys (cz.k. - 34’ Adrian Sładczyk), Maciej Budkiewicz 34' – zejście z boiska, Patryk Fluder, Tomasz Gala, Igor Jurzak (87' Piotr Grabski), Maciej Kosmaty, Krystian Patroń, Fabian Riva, Patryk Wentland (C), Wojciech Wilczek, Mateusz Wójtowicz.
LKS Kaniów rozgrywał mecz na sztucznej nawierzchni z Zaporą w Wapienicy. Gospodarze pierwsze trafienie zaliczyli w 14 minucie. Nadzieję w serca kaniowskich kibiców wlał Mateusz Włoszek, wyrównując stan meczu w 20 minucie. Niestety, to było wszystko ze strony kaniowian, chociaż przewaga gospodarzy nie była jakaś ogromna. Druga bramka padła w 63, a trzecia i ostatnia w 80 minucie.
LKS Zapora Wapienica – LKS Kaniów 3:1
LKS Kaniów: Rafał Twardowski (B), Wojciech Kubies (80' Wojciech Czulak), Konrad Markiel, Dariusz Siwek (C), Kamil Pawłuszkiewicz (80' Arkadiusz Laszczak), Patryk Ciućka, Marek Faruga, Kamil Góra (85’Fabian Rączkowski), Patryk Nazim, Szymon Rączkowski, Mateusz Włoszek (88’ Krzysztof Furczyk).
LKS Bestwina Dziewczyny odniosły trzecie zwycięstwo z rzędu, dzięki czemu umocniły się na pozycji wicelidera.
LKS BESTWINA 3:1 KKS GÓRNIK II ZABRZE
Bramki: Ola Jonkisz x2, Wiktoria Pieczka
Do góry