Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

MDP OSP Bestwina najlepsza w I Ogólnopolskich Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych

24. 05. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 351
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza OSP Bestwina wzięła udział w I Ogólnopolskich Manewrach Ratowniczo-Gaśniczych MDP organizowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną Frydrychowice.

Bestwińska drużyna, tak jak inne ekipy, a udział wzięło 12 MDP z całej Polski, przystąpiła do 8 zadań ratowniczo-medycznych. Obejmowały one test z wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, uczestnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami w tematyce zadymienia w kotłowni z osobą poszkodowaną, wypadkiem na budowie, gdzie poszkodowany spadł z rusztowania, amputacją kończyny dolnej, hipotermią, wypadkiem komunikacyjnym i topielcem.

Wielomiesięczne przygotowania nie poszły na marne, duma rozpierała całą drużynę, gdy sędzia podchodził i gratulował tak dobrego przygotowania i wyszkolenia. Tutaj najgłębsze ukłony za przygotowanie medyczne należą się Marcie Gandor-Golik oraz Mariuszowi Puchale.

Za strażackie przygotowanie drużyna została wyróżniona przy zadaniu zadymienia w kotłowni. Za pierwsze miejsce otrzymała puchar oraz pompę pływającą Niagara, która doposaży GCBA Kerax.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz ich opiekunów!

Do góry