Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Wędkarze dbają o otaczającą nas przestrzeń

24. 05. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 357
20240430 08140120240430 09295220240430 093020Wędkarze Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” spędzają czas nad wodą, nie tylko łowiąc ryby czy też wypoczywając z rodziną, ale również dbają o porządek, sprzątają, usuwają wiatrołomy i inne przeszkody utrudniające rekreację i wypoczynek. Niektórzy wędkarze więcej czasu poświęcają właśnie takim pracom niż wędkowaniu.
W ostatni piątek 26 kwietnia miała miejsce kolejna akcja sadzenia szlachetnych drzew nad akwenem nr 6.
Odbyła się dzięki współpracy z Zielenią Miejską z Bielska-Białej, która dostarczyła drzewka i służyła fachową pomocą.
Działania prowadzone przez Stowarzyszenie Wędkarskie mają na celu przywrócenie naturalnego ekosystemu, poprawę jakości powietrza oraz stworzenie przestrzeni rekreacyjnych dla mieszkańców. Sadzenie drzew na tych obszarach pomaga również wzmocnić bioróżnorodność, zatrzymać erozję gleby, zwiększyć retencję wody oraz poprawić jakość estetyczną terenu. Dzięki temu tereny pożwirowe mogą odzyskać swoją wartość ekologiczną i społeczną.
 
Do góry