Mistrzyni Polski z Bestwinki - Julia Firganek

24. 05. 19
Odsłony: 423
435905323 971313038338244 6315770022468614055 nW dniach 18 – 19 maja odbywały się w Turawie Długodystansowe Mistrzostwa Polski w kajakarstwie klasycznym. Zawodnicy rywalizowali w bardzo trudnych warunkach (boczny wiatr i duże fale). Wywrotki, kolizje, zderzenia, uszkodzony sprzęt - to wszystko, co często zdarza się na regatach długodystansowych, nie ominęło również zawodniczek i zawodników czechowickiego MKS-u, w którego barwach startowała mieszkanka Bestwinki Julia Firganek, na szczęście te kłopoty ominęły Julię i zdobyła ona wraz ze swoją koleżanką Elvirą Mykhailovą mistrzostwo Polski w K2 juniorek na dystansie 7500 metrów. Gratulacje!
Ponadto na dystansie 10 000 m w konkurencji K1 Julia zajęła 4 miejsce.
Trenerem Julii jest Jakub Cebula (na zdjęciu).
Z kolei 11 maja br na Kopalnioku odbywały się Długodystansowe Mistrzostwa Śląska, w których Julia na dystansie 5 000 m w kategorii K1 juniorek zajęła drugie miejsce za swoją koleżanką Elvirą, a wraz z nią w K2 juniorek, również na dystansie 5 000 m, zdobyła mistrzostwo Śląska.