Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

24. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2561
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Bestwina ul. Janowicka nr 24, 26, Prusa do nr 30 i do nr 27, Konopnickiej od nr 50 do nr 28 i od nr 35 do nr 23,
Rozpoczęcie: 20.06.2024 09:00
Zakończenie: 20.06.2024 14:00
24. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2864
Nie samym oddawaniem krwi krwiodawca żyje, oprócz życia rodzinnego, pracy zawodowej ma również różnorakie hobby, a jednym z nich jest wędkarstwo.
W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, na malowniczym akwenie nr 6 Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” w Kaniowie odbyły się Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie dla Krwiodawców z rejonu bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego i żywieckiego o Puchar Wójta Gminy Bestwina. Impreza ta, zorganizowana przez lokalny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina, miała na celu nie tylko promowanie wędkarstwa, ale także uhonorowanie i integrację społeczności krwiodawców, którzy regularnie oddają krew, ratując tym samym życie wielu ludziom. Jak na zakończenie podkreślili wójt, Grzegorz Boboń i prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego, Roman Sas, użyczenie akwenów wędkarskich Stowarzyszenia dla organizacji takich zawodów to forma podziękowania za dar serca, za ratowanie ludzkich żyć, za dzielenie sią cząstką siebie z innymi przez krwiodawców. Zdjęcia TUTAJ
Zawody rozpoczęły się o godzinie 7:00 rano zapisami i losowaniem stanowisk. Prezes Klubu HDK PCK, Jerzy Zużałek wraz z komisją sędziowską i pozostałymi osobami zaangażowanymi w przygotowanie zawodów przywitał wszystkich uczestników przybyłych z Suchej Beskidzkiej, Zawoi, Łękawicy, Jaworza, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej i gminy Bestwina, przypomniał zasady rywalizacji i życzył udanych połowów. Poinformował, że zgodnie z tradycją każdy z zawodników otrzyma nagrodę rzeczową i zaprosił po zawodach na posiłek.
Czytaj więcej
24. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3068
Inaczej niż zwykle drużyny LKS Przełom Kaniów i LKS Orzeł Kozy wyszły na boisko. Zawsze udawało mi się zrobić zdjęcia zawodników wchodzących na murawę, tym razem przegapiłem ten moment i umknęło mi, że na boisku, wśród zawodników jest niecodzienny gość. Zauważyłem go, dopiero kiedy po zarządzonej przez spikera chwili ciszy ku uczczeniu pamięci bestialsko zamordowanego zawodnika Spójni Landek, robił sobie pamiątkową fotkę z sędziami. Pep Guardiola w Kaniowie? Szybko więc próbowałem wyostrzyć w aparacie jego wizerunek, no i emocje opadły – to był tylko trener LKS Orzeł w stylówce a’la Pep Guardiola 😊. Ale trzeba przyznać, że widok tak elegancko ubranego trenera rzadko się na boiskach tej klasy zawodów pojawia, tym większy szacun dla pana Marcina Stefanowicza. Zdjęcia TUTAJ
Niektórzy mówią, że o swojej drużynie, a kibicuję LKS-owi Kaniów od co najmniej pięćdziesięciu paru lat, powinno się pisać albo dobrze, albo wcale. Ja jestem innego zdania, uważam, że zawsze powinno się pisać obiektywnie, czy to będzie się komuś podobać, czy nie. Takie refleksje naszły mnie po ostatnim meczu LKS Kaniów w sezonie 2023/2034, ponieważ musiałem zweryfikować swoje oczekiwania, liczyłem bowiem na to, że zobaczę taki zespół, jak ten, który walczył z Podbeskidziem i Zamkiem Grodziec… Czy był takim?
W sumie to stojąc pod spikerką, z ust zawodnika kaniowskiego zespołu usłyszałem słowa: „i znowu sami sobie strzelamy bramki”, co tym bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że należy pisać obiektywnie.
Czytaj więcej
24. 06. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2706
LKS Bestwina i Pasjonat Dankowice zakończyły sezon nieszczególnie dla siebie udany derbową batalią, która obfitowała w zdarzenia ciekawe.
Dzielili się i rządzili do pauzy piłkarze z Dankowic, którzy przewagę udokumentowali golami. W 9. minucie wrzutkę Adriana Heroka z prawego skrzydła wykorzystał Michał Sewera, który do spółki z obrońcą LKS-u piłkę wpakował do siatki. Dankowiczanie nie ustawali w stwarzaniu zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Mateusza Kudrysa. Bliski tego był m.in. w 38. minucie Herok, który stając „oko w oko” z golkiperem nieznacznie chybił. Wątpliwości nie było za to w 42. minucie, kiedy dośrodkowanie Heroka z rzutu rożnego spuentował świetną główką Jakub Ogiegło.
– Przegrywaliśmy całkowicie zasłużenie, bo niczym pozytywnym z naszej strony nie przeciwstawiliśmy się rywalowi. Nie mieliśmy jednak nic do stracenia, stąd większe ryzyko i zmiana ustawienia na 4-4-2 – zauważa Dawid Szewczuk, szkoleniowiec zespołu z Bestwiny.
Czytaj więcej
24. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2698
Ostatni weekend był bardzo bogaty w wydarzenia, więc nie sposób było zamieścić informacje o nich zaraz w poniedziałek. Poniżej zamieszczam relację autorstwa Pani Jolanty Kuczyńskiej o Janowickim Rajdzie Rowerowym:
8 czerwca 2024 roku o godzinie 14.00 z terenów rekreacyjnych w Janowicach wyruszył XVII Janowicki Rajd Rowerowy. Imprezę po raz siedemnasty poprowadziła polonistka p. Jolanta Kuczyńska.
Za wydawanie koszulek i bloczków uczestnikom rajdu odpowiedzialne były panie: A. Leśniak, E. Nikiel, R. Martyniak, E. Żmij i J. Małojło, E. Moczek, B. Śleziak-Dranka.
Zdjęcia w czasie rajdu i części artystycznej wykonywała p. Dorota Kuminek, a dron obsługiwał  - Szymon Kuminek >>>TUTAJ
338 rowerzystów w doskonałych humorach pokonało 15,5 kilometra. Zanim jednak wyruszyli, błogosławieństwa udzielili im ksiądz proboszcz Robert Kurpios i ksiądz Józef Walusiak, który także brał udział w rajdzie, zatem pogoda i bezpieczeństwo gwarantowane było podwójnie.
W tym roku trasa była wymagająca, wiodła ulicami: Janowicką, Górską, Groszkową, Bestwińską, Podleską, Szkolną, Krakowską, Podzamczem, Leszczynową, Szkolną, Prusa, Konopnickiej, Janowicką, Pszczelarską, Targanicką i ponownie Janowicką. O bezpieczeństwo jadących zadbała Policja wraz z p. Dyrektor Agnieszką Czerwińską, Strażacy i Ratownicy. Peleton prowadziła p. Marta Nikiel oraz Radny p. Stanisław Nycz, dh OSP p. Grzegorz Damek, a zamykały p. Ewelina Nikiel i p. Anna Pycia.
Czytaj więcej
24. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2427
Tur rodz1Tur rodz2Tur rodz3W poniedziałek, 10 czerwca, gdy emocje po Rodzinnym Pikniku jeszcze nie opadły w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bestwince rozegrano III Rodzinny Turniej Tenisa Stołowego.
Z roku na rok chętnych do rodzinnej rywalizacji przy stołach przybywa. Jest to wspaniała okazja by razem z dzieckiem spędzić aktywnie czas. W turnieju wystartowały 24 rodziny. Po blisko 4-godzinnych bojach w dwóch kategoriach wyłoniono najlepsze dwójki (dorosły + dziecko). W kategorii młodszej I miejsce Leo i Mateusz Zięba, II miejsce Karol i Piotr Błaszczak, III miejsce Rafał i Michał Kóska.
W kategorii starszej I miejsce wywalczyli syn z ojcem: Patryk i Grzegorz Gawęda, II miejsce Jakub Klimczak i Dariusz Hohoł, III miejsce zajęły Julita i Wioleta Gawęda.
Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe medale i słodkie upominki, zaś najlepsze rodziny wróciły do domu z okazałymi pucharami.
Tekst i zdjęcia: Dagmara Sikora
24. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2431
We wtorek w lidze okręgowej LKS Bestwina odrobił zaległości i na własnym boisku zremisował z LKS Studzionka 2:2, bramki zdobyli Damian Gacek i Igor Jurzak.
Przed nami ostatnia kolejka, a w niej dojdzie do derbowego pojedynku. LKS Bestwina – 12 miejsce, 32 punkty, 9 zwycięstw, 5 remisów, 15 porażek, bramki 55:78 podejmować będzie na własnym boisku LKS Pasjonat Dankowice, który w tabeli jest bezpośrednio nad gospodarzami i również ma 32 punkty za 10 zwycięstw i 2 remisy, zanotował 17 porażek, bramki 60:68. W rundzie jesiennej Pasjonat rozbił LKS Bestwina 8:2. Zapowiada się ciekawe widowisko. Trener bialskiej Stali, Arkadiusz Rucki, mówi tak: "W Bestwinie dojdzie do derbowego spotkania. Myślę, że z lepszej strony zaprezentuje się Pasjonat."
LKS Bestwina – LKS Pasjonat Dankowice, sobota, 15 czerwca, godz.17:00
W bielskiej A klasie również rozegrana zostanie ostatnia kolejka. LKS Kaniów na okres wakacyjny pożegna się z kibicami na własnym boisku, podejmując LKS Orzeł Kozy.
W rundzie jesiennej Orzeł wygrał u siebie 3:2, a obie bramki dla Przełomu zdobył Patryk Wójtowicz.
Patrząc na tabelę, faworytem jest Orzeł, zajmujący 4 miejsce z dorobkiem 36 punktów za 10 zwycięstw i 6 remisów, odniósł 9 porażek, bramki 48:47.
Czytaj więcej
24. 06. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3121
20240610 201428SLK 6991SLK 6668SLK 6683Dobrostan, sztuczna inteligencja, walka z dezinformacją, otaczający nas świat przyrody, wspieranie proekologicznych działań, kreatywne i angażujące nauczanie matematyki, emocje i edukacja włączająca to tylko niewielki zakres tematów, które poruszyły projekty nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Nasz projekt eTwinning.
10 czerwca 2024 roku w pięknej scenerii Zamku Ujazdowskiego w Warszawie uhonorowano niezwykłe działania edukacyjne oparte na międzynarodowej współpracy online i kreatywnym wykorzystaniu TIK. Wydarzenie, jak co roku objęte było honorowym patronatem Ministra Edukacji.
Głównym elementem tego wieczoru było wręczenie nagród. Laureatom na scenie gratulowały Panie Ministry Barbara Nowacka i dr Joanna Mucha oraz Mirosław Marczewski.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się Magdalena Kraus z przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwince a towarzyszyła jej dyrektor ZSP, Renata Cichowska – Gaździak.
Projekt Magdaleny Kraus zdobył I miejsce w kategorii uczniów w wieku 3 – 6 lat. Można się z nim zapoznać tutaj >>> Insects around us
Gratulacje!
Czytaj więcej
24. 06. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 3364
Czego powinniśmy się dowiedzieć z „Raportu o stanie gminy Bestwina za 2023 rok”, a czego w nim nie ma?
Z końcem maja wójt Bestwiny opublikował ważny dokument „Raport o stanie gminy Bestwina za 2023 rok”. To wymóg dla gminnych samorządów. (Można się z nim zapoznać TUTAJ - dopisek JZ)
Trudno oczekiwać, żeby raport o stanie gminy czytało się jak dobrą literaturę. Warto byłoby jednak aby przy jego tworzeniu, choć na chwilę wcielić się w mieszkańca, do którego raport jest skierowany.  
Dobry raport o stanie gminy powinien być nie tylko rzetelny i zawierać ważne informacje o gminie, ale powinien zawierać pogłębione przedstawienie kilku najważniejszych osiągnięć i wyzwań, które zajmowały najwięcej uwagi w minionym roku.  
Niestety, w przedstawionym nam ”Raporcie o stanie gminy Bestwina za 2023 rok”, tego właśnie brakuje.
Wszyscy wiemy, że najważniejsze problemy gminy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wiązały się z brakami wody i jej jakością, z przestarzałą, bardzo awaryjną siecią wodociągową i brakiem kanalizacji. I co?
Czytaj więcej
24. 06. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2606
Artur BPonad 240 uczestników z 6 szkół podstawowych z terenu powiatu bielskiego szczęśliwie dotarło na metę XXII Powiatowego Rajdu Górskiego zlokalizowaną na terenie Chaty na Groniu w Mesznej. Wśród nich była reprezentacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kaniowie a wraz z nią radny powiatowy, Artur Beniowski.
Organizatorem rajdu niezmiennie od lat jest Oddział PTTK "Podbeskidzie” w Bielsku-Białej wraz z Wydziałem Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.  Do celu dzielni piechurzy dotarli, mając do wyboru aż 5 różnych tras o zróżnicowanym stopniu trudności.
Na uczestników rajdu czekały nie tylko malownicze trasy i niezapomniane widoki, ale również wiele atrakcji. Pierwszą z nich była biesiada z pyszną kiełbaską, która pomogła uczestnikom nabrać siły po wędrówce. Kolejnymi atrakcjami były występy wokalne oraz konkurs wiedzy o powiecie, gdzie uczestnicy świetnie się bawili i rywalizowali o atrakcyjne nagrody, jednocześnie ucząc się nowych, ciekawych faktów o naszym regionie.
Zdjęcie: Facebook Artur Beniowski - Radny Powiatu Bielskiego