Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 383
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej dla obszaru Bestwina:
Kaniów ulica Mirowska od nr 27b do nr 39, Sarnia nr 2, 4, 6,
Rozpoczęcie: 20.05.2026 08:00
Zakończenie: 20.05.2026 09:00
Rozpoczęcie: 20.05.2026 13:30
Zakończenie: 20.05.2026 14:30
Kaniów ulica Mirowska nr 32b, 34a, 34,
Rozpoczęcie: 20.05.2026 08:00
Zakończenie: 20.05.2026 14:30
oraz
Kaniów ulica Czechowicka nr 26, Modra, Dworska, Kóski od nr 13 i 12,
Rozpoczęcie: 21.05.2026 08:00
Zakończenie: 21.05.2026 15:30
26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 491
„Bibliotekarz to nie tylko stróż książek, ale przede wszystkim przewodnik po labiryncie ludzkiej myśli”

Wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń uczestniczył w piątek, 15 maja br. w Ogólnopolskim Dniu Bibliotekarza zorganizowanym przez Książnicę Beskidzką w Bielsku-Białej.

Podczas tego wydarzenia dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Marzena Kozak została uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt jej działalności. 

Odznaczenie w imieniu pani Minister Marty Cienkowskiej wręczył prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego odznaczenia. To wyjątkowe wyróżnienie jest w pełni zasłużonym dowodem uznania dla wieloletniej, pełnej oddania pracy pani Marzeny na rzecz rozwoju czytelnictwa oraz upowszechniania kultury i wiedzy.

 

26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 427
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” w Czechowicach-Dziedzicach oraz Urząd Gminy w Bestwinie serdecznie zapraszają na RODZINNY ART-PIKNIK podsumowujący tegoroczny program edukacyjny „AKTYWNE CIAŁO – SPOKOJNY UMYSŁ”, który odbędzie się w dniu 16.05.2026 r. w godzinach 14.00-17.00 na TERENACH REKREACYJNYCH W KANIOWIE.
W programie:
– prezentacje artystyczne zespołów muzycznych i tanecznych POPP „ART.” 
– warsztaty plastyczne
– warsztaty rękodzieła artystycznego
– rodzinne rozgrywki sportowe
– zabawy ruchowe
– malowanie twarzy
26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 426
W dniu 13 maja 2026 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pisarzowicach odbył się ostatni etap IX Powiatowego Konkursu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.
Do udziału w etapie powiatowym zakwalifikowało się 30 uczniów i uczennic szkół podstawowych z gmin z terenu powiatu bielskiego.
Etap powiatowy konkursu polegał w szczególności na udziale w zadaniach praktycznych w zakresie:
• udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej,
• przygotowania deseru energetycznego zgodnie z zasadami zdrowego odżywiania,
• przygotowania pracy plastycznej z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego i uzależnień – temat wylosowany przez drużynę przystępującą do konkurencji,
• udziału w grach i zabawach promujących aktywność fizyczną.
Znakomicie wypadła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Janowicach w składzie: Martyna Damek, Maria Redosz i Tymoteusz Bizoń zajmując III miejsce.
I miejsce wywalczyła SP im. Jana Pawła II w Pisarzowicach, a II SP im. A. Mickiewicza w Mazańcowicach.
Czytaj więcej
26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 438
14 maja 2026 roku był dniem szczególnym dla wszystkich strażaków z terenu powiatu bielskiego. Na placu wewnętrznym Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej odbyły się uroczyste Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Dla mieszkańców naszej gminy był to moment wyjątkowej dumy – druh Zygmunt Łukoś prezes Zarządu Gminnego OSP w Bestwinie został uhonorowany prestiżową Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi dla Społeczności Lokalnej”.
Uroczystości rozpoczęły się od odprawienia Mszy świętej, po której główna część obchodów przeniosła się na teren KM PSP w Bielsku-Białej przy ul. Leszczyńskiej 43. W uroczystym apelu udział wzięli strażacy Państwowej Straży Pożarnej, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, poczty sztandarowe oraz licznie zaproszeni goście – w tym przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych i instytucji współpracujących z PSP.
Meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości przyjął st. bryg. Damian Legierski – Śląski Komendant Wojewódzki PSP, który następnie dokonał przeglądu pododdziałów. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego, zgromadzonych powitał Komendant Miejski PSP w Bielsku-Białej, bryg. Roman Marekwica.
W przemówieniu komendant złożył głębokie podziękowania strażakom PSP i OSP za ich codzienną, pełną poświęcenia służbę, profesjonalizm oraz stałą gotowość do niesienia pomocy mieszkańcom Bielska-Białej i całego powiatu bielskiego. Szef bielskich strażaków zwrócił również uwagę na nowe wyzwania, przed którymi stoi formacja, w tym wdrażanie ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej, budowanie odporności społecznej oraz edukację młodzieży w ramach klas o profilu pożarniczym i ratowniczym.
Czytaj więcej
26. 05. 15
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 481
W najbliższy weekend w klasie okręgowej LKS Bestwina po niedzielnej wygranej nad KS Bestwinka podejmować będzie na własnym boisku wicelidera OKS SET Tychy. Tyszanie w 24 meczach zdobyli 55 punktów i tylko 3 razy przegrali. LKS Bestwina w 25 meczach zdobyła 26 punktów.
LKS Bestwina – OKS ZET Tychy – sobota, 16 maja, godz. 11.00
Trener Czarnych Jaworze Jakub Kubica: Tutaj faworytem jest drużyna z Tychów, natomiast Bestwina na pewno będzie podbudowana derbowym zwycięstwem i powalczy o jakąś zdobycz punktową. Typuje wygraną gości, choć remisu nie wykluczam.
KS Bestwinka – 7 miejsce, 35 punktów udaje się do BAP Piast Gol Bieruń, który zajmuje 9 miejsce i nazbierał do tej pory 29 punktów. 
BAP Piast Gol Bieruń – KS Bestwinka – sobota, 16 maja, godz. 17.00.
Trener Czarnych Jaworze Jakub Kubica: Spotkanie zespołów, które solidnie prezentują się na wiosnę. Obie drużyny zgromadziły po 17 punktów w rundzie wiosennej, więc zapowiada się wyrównany mecz. W Bestwince na pewno złość po przegranych derbach i będą chcieli jak najszybciej się "odkuć". Mecz, w którym każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Z sympatii do naszych drużyn i perspektywy walki z Bieruniem trzymam kciuki za podopiecznych Marcina Sztorca.
W rozgrywkach o mistrzostwo B klasy LKS Kaniów (9 miejsce, 26 punktów) podejmować będzie u siebie LKS Ligota Centrum II. Goście zajmują 12 miejsce i mają na swoim koncie 12 punktów.
LKS Kaniów - LKS Ligota Centrum II – niedziela, 17 maja, godz. 17.00. Można typować wynik meczu i wygrać voucher do Bistro Czarnuszka na Facebooku wpisując wynik w komentarzu - https://www.facebook.com/profile.php?id=61572739752342
KS Bestwinka II (6 miejsce, 34 punkty) zagra na własnym boisku z wiceliderem LKS Zapora Porąbka (2 miejsce, 49 punktów).
KS Bestwinka II – LKS Zapora Porąbka – niedziela, godz. 17.00
26. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 456
hdimg3ca00cbfd1c9495e06f86d81a10ab7hdimg40405a3d722d3ef8bea2b597d5ae65hdimgd70730bef356697c6a446fa436762fhdimg20c47cda38805a88cb1dd5822ca271Znakomicie spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaniowie podczas rozegranych 8 maja 2026 r. w Zabrzegu Mistrzostw Powiatu w Trójboju Lekkoatletycznym Chłopców.
Kaniowska drużyna występująca w składzie: Mieszko Zając, Jan Szynka, Dawid Troć, Alan Brzeźniak, Filip Rusin uplasowała się na II miejscu w zawodach, tracąc do złotego medalu zaledwie 5 punktów.
Wcześniej, bo 6 maja br. podczas Igrzysk Młodzieży bardzo udanie zaprezentowali się kaniowscy lekkoatleci z grupy starszej ( klasy 7-8).  Indywidualnie mistrzem powiatu został Przemysław Góra w skoku w dal, który osiągnął wynik 5,22 m, natomiast srebrny medal zdobył Wojciech Grzywa w pchnięciu kulą, osiągając 9,62 m.
Brawa i gratulacje!
26. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 506
OPTO-BUS zaprasza osoby powyżej 15 roku życia na bezpłatne badanie wzroku. Szczegóły na plakacie:
26. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 595
Jego nazwisko to legenda, synonim wielkich wyczynów i wspomnienie największych osiągnięć polskiego himalaizmu. 
Kiedy w 1980 r. Krzysztof Wielicki wspólnie z Leszkiem Cichym dokonał na Mount Evereście pierwszego zimowego wejścia na ośmiotysięcznik, w kraju zapanowała euforia. Oto rozpoczynał się nowy rozdział w ekstremalnym sporcie, przez długie lata dla Polaków zwyczajnie niedostępnym… 
Piąty człowiek na Ziemi, który zdobył Koronę Himalajów i Karakorum, członek „The Explorers Club”, laureat „Złotego Czekana” i autor licznych książek spotkał się 12 maja z czytelnikami Gminnej Biblioteki Publicznej w Bestwinie. Niezwykły gawędziarski talent pana Krzysztofa, wspaniałe zdjęcia i filmy oraz gotowość do odpowiedzi na wszelkie pytania niewątpliwie zaraziły górskim bakcylem wielu spośród zapełniających salę gości. Ne trzeba być himalaistą – nawet jeśli będą to tylko Beskidy, warto wyjść na szlak…
Wielicki zaczął od zaskakującego wyznania – góry same w sobie są martwą naturą, a ożywia je dopiero człowiek. Podkreślał, że jego droga na szczyty wcale nie była oczywista. Urodzony w Wielkopolsce, pasję i hart ducha czerpał z harcerstwa, które uformowało jego charakter. Swoją karierę budował powoli, od skałek, przez Tatry i Alpy, aż po Himalaje, co uznał za drogę bezpieczniejszą niż dzisiejsze „skoki na głęboką wodę”. 
Czytaj więcej
26. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 668
SchubertGwizdzBrunoJudo 1JudoW niedzielę 10 maja w Sosnowcu odbyły się Otwarte Międzynarodowe Zawody Judo.
Było to wydarzenie, które zainteresowało nie tylko fanów judo, ale też każdego, kto lubi rywalizację, tempo i dobrą atmosferę na macie. Nie zabrakło tam przedstawicieli kaniowskiego Judo Panthers prowadzonego przez Artura Tyca, którzy z powodzeniem walczyli na sosnowickich matach i zajęli następujące lokaty:
1 miejsce: Karol Schubert
2 miejsce: Alan Gwiżdż, Piotr Paszek, Borys Kupiec
3 miejsce: Michał Hałatek, Bruno Kupiec
Brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników!
Do góry