Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 339
Nie powiodło się drużynom występującym w klasie okręgowej, obie przegrały swoje mecze, a w bielskiej klasie B walczyły ze zmiennym szczęściem.
W Bestwince rezerwy KS Bestwinka podejmowały Zaporę Porąbka i mimo prowadzenia w pierwszej połowie 2:1 po bramkach Przemysława Stasicy i Adriana Pasionka przegrały 2:6.
KS Bestwinka II – Zapora Porąbka 2:6
KS Bestwinka II: Piotr Wydmański (83' Jakus), Rafał Dawidek (78' Żmuda), Mateusz Pietraszko, Wojciech Czulak, Łukasz Tota, Dawid Sawicki, Kacper Kołodziej, Adrian Pasionek (65' Budziński), Michał Bieroński (46' Rodak), Przemysław Stasica (80' J. Chmielniak), Dominik Zontek (B) 

Rozstrzelali się za to zawodnicy LKS Kaniów, którzy podejmowali u siebie LKS Ligotę Centrum II i tym samym przedłużyli mecze bez porażki na własnym boisku w rundzie wiosennej. Zdjęcia TUTAJ
Trzy razy trafił do siatki Ligocian Fabian Rączkowski, po dwa trafienia zaliczyli Kacper Wójtowicz i Szymon Skęczek, a po razie pokonali bramkarza Daniel Mirowski i Dawid Bednarski, co przełożyło się na dziewięć trafień.
LKS Kaniów – LKS Ligota Centrum II 9:0
LKS Kaniów: K. Motłoch, D. Mirowski (D. Bednarski), W. Kubies (K. Gajer), R. Janeczko, E. Zorkun, W. Wajdzik, P. Ciućka (S. Janeczko) K. Wróbel, F. Rączkowski, K. Wójtowicz, P. Faber (S. Skęczek)

 

26. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 385
PrzejazdRazemkonkursW najbliższą niedzielę, 24 maja na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się impreza charytatywna „Razem dla Nikosia”.
Nikodem Kastelik ma tylko 15 miesięcy i guza nadnercza lewego - neuroblastoma, przerzut na węzły chłonne i przerzut do szpiku i kości. 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.
Patrycję Rąbę – Goryczko i Julię Czernek w organizacji wydarzenia wspierają również wójt Gminy Bestwina Grzegorz Boboń, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z SERCEM NA DŁONI” oraz Stowarzyszenie Rajska Zagroda.
Imprezę rozpocznie przejazd motocyklowy z Bestwiny do Kaniowa organizowany przez Stowarzyszenie „Free Oświęcim”, Czechowicki Klub Motocyklowy, Bielskich Motocyklistów i Beskidzkie Bractwo Motocyklowe.
O godzinie 14:00 odbędzie się Konkurs Piosenki z okazji Dnia Mamy i Taty, będzie również maraton Zumba Fitness, koncerty, atrakcje dla dzieci, wyprzedaż garażowa, bufet i wiele więcej!
To będzie dzień pełen energii, dobra i wspólnego pomagania.
Przyjdź, zatańcz, baw się i pomóż Nikodemowi!
Bo razem naprawdę można więcej!
26. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 365
 
 
 
 
 
 
 
W dniu 16 maja 2026 r. odbyły się Mistrzostwa Śląska LZS w tenisie stołowym. Znakomicie zaprezentowali się w nich zawodnicy UKS The Best Bestwinka, rozgrywając wiele bardzo dobrych i emocjonujących meczów! 
Kategoria żaczek:
Zuzanna Kędzior – 2 miejsce
Zuzanna Olek – miejsca 5–6
Zuzanna Staniec – miejsca 9–12
Kategoria żaków:
Karol Błaszczak – 2 miejsce
Bartłomiej Sobański – miejsca 7–8
Kategoria młodziczek:
Zofia Lach – 2 miejsce
Kategoria kadet:
Patryk Gawęda – 5 miejsce
Zawodnicy, którzy stanęli na podium, wywalczyli bezpośredni awans do Mistrzostw Polski LZS w Brzegu Dolnym. 

Z kolei w Żywcu odbył się Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Czytaj więcej
26. 05. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 383
W dniach 16–17 maja 2026 r. odbył się 24. Międzynarodowy Turniej Kajak Polo.
Wydarzenie miało miejsce w miejscowości Brandýs nad Labem-Stará Boleslav w Czechach (tuż obok Pragi), stanowiąc tradycyjny punkt wiosennego kalendarza dla drużyn kajak polo.
Zwycięzcy Turnieju otrzymują zawsze oryginalne medale i dyplomy, ponieważ są one jadalne, bo wykonane z piernika.
UKS Set Kaniów wystawił w nich 3 drużyny: żeńską i dwie męskie.
Seniorki w składzie: Hanna Sojka, Dominik Sojka, Maja Pyjas, Roksana Głombek, Kaja Gruszka, Joanna Szafarczyk, Matylda Valtrova nie zawiodły oczekiwań i zajęły I miejsce.
Seniorzy UKS Set B w składzie Łukasz Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Krystian Dudzik, Miklos Timar, Petr Jezdik, Jakub Kutnik i Vojtech Jakubik wywalczyli III miejsce, a UKS Set A: Paweł Michalec, Arkadiusz Pilarz, Dawid Cebula, Bartłomiej Ryba, Jakub Witkowski, Mateusz Kluczyk i Michaly Timar sklasyfikowani zostali na miejscu VI.

 

26. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 357
Koncert 1
26. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 364
26. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 390
W miniony piątek został opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy oraz stronie internetowej www.bestwina.pl "Raport o stanie gminy za rok 2025".
 
Zachęcam Państwa do zapoznania się z nim i wzięcia udziału w debacie, która odbędzie się na najbliższej sesji Rady Gminy Bestwina w dniu 28 maja o godzinie 15.30 w sali sesyjnej.
 
26. 05. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 413
Sobota, 16 maja 2026 r. zapisze się złotymi zgłoskami w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Bestwinie. Podczas jubileuszowych, niezwykle wymagających X Manewrów Ratowniczych KSRG organizowanych w Hecznarowicach, reprezentacja OSP Bestwina wywalczyła 1 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Ogromny powód do dumy ma cała gmina, bowiem w pierwszej dziesiątce turnieju uplasowała się także druga nasza jednostka – OSP Kaniów, zajmując wysokie, 7 miejsce.
W tegorocznej edycji manewrów, które od lat uchodzą za jeden z najbardziej prestiżowych i wymagających sprawdzianów gotowości bojowej w regionie, wystartowało 19 zespołów. Organizatorzy z OSP Hecznarowice wspięli się na wyżyny, przygotowując niezwykle realistyczne, pełne adrenaliny scenariusze sytuacyjne. Strażacy musieli wykazać się wszechstronną wiedzą, doskonałym przygotowaniem fizycznym oraz żelazną odpornością psychiczną pod presją uciekającego czasu.
Scenariusze przygotowane dla uczestników odwzorowywały realne zagrożenia, z jakimi ratownicy mierzą się w codziennej służbie. Strażacy musieli podjąć natychmiastowe i precyzyjne działania w następujących sytuacjach:
Czytaj więcej
26. 05. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 391
BAP Piast Gol sięgnął po komplet punktów w starciu z KS-em Bestwinka. Goście mogą jednak mówić o niedosycie, bo przy lepszej skuteczności wynik mógł wyglądać inaczej.
- Wynik nie odzwierciedla losów meczu. Mieliśmy lepsze momenty, ale problemem było to, że nie potrafiliśmy tego udokumentować. Zabrakło nam skuteczności, ale nawet przy lepszej skuteczności nie wygralibyśmy tego meczu, bo praca sędziów była skandaliczna. Pochwalę zespół gospodarzy, zagrali dobre zawody. Jestem zadowolony też z postawy moich zawodników. Swoje dołożyli sędziowie - mówił po meczu trener KS-u, Marcin Sztorc.
Już w początkowej fazie spotkania dobrą okazję dla KS-u miał Klaudiusz Willmann, ale zabrakło wykończenia. Gospodarze odpowiedzieli skuteczniej w 33. minucie. Po płaskim uderzeniu po długim rogu objęli prowadzenie i to oni schodzili na przerwę w lepszych nastrojach.
Tuż po zmianie stron zespół z Bestwinki popełnił kosztowny błąd. W 47. minucie gospodarze wykorzystali szkolne wręcz zagapienie defensywy KS-u, po wycofaniu piłki oddali strzał z 16. metra i podwyższyli prowadzenie. Goście nie zamierzali jednak odpuszczać. Szanse na gola kontaktowego mieli Grzegorz Sztorc oraz ponownie Willmann, a bramka dla KS-u wydawała się wisieć w powietrzu.
Wtedy jednak Piast zadał kolejny cios. W 52. minucie gospodarze wykorzystali sytuację sam na sam i było już 3:0. Mimo niekorzystnego wyniku KS dalej próbował odwrócić losy meczu. Dobrą okazję miał jeszcze Rafał Adamczyk, a drużyna z Bestwinki naciskała do końca, lecz wynik nie uległ już zmianie.
BAP Piast Gol Bieruń – KS Bestwinka 3:0
KS Bestwinka: Janik - Miroski, Kucharczyk, Tomala, Francuz (65’ Sajdak), Lisewski, Kania, Łuszczak (65’ Adamczyk), Willmann (70’ Fluder), Przewoźnik (80’ Kościuch), Sztorc
26. 05. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 399
Po przełamaniu w derbowym starciu z KS-em Bestwinka, drużyna z Bestwiny mierzyła się z wymagającym rywalem, jakim jest "Zetka" Tychy. 

„Zetka” to dobrze zorganizowany zespół, dobrze operujący piłką, ale było dużo momentów, gdzie szukali podań z bocznych sektorów. Nie było też tak, że nie dało się wycisnąć jednego punktu. Zabrakło nam koncentracji w kluczowych momentach, gdzie mieliśmy swoje okazje - ocenił po meczu trener LKS-u Bestwina, Marcin Stefanowicz.

Spotkanie mogło rozpocząć się idealnie dla gospodarzy. Już w 10. minucie Piotr Grabski znalazł się sam przed bramkarzem, jednak golkiper Tyszan wygrał ten pojedynek. Niewykorzystana okazja zemściła się kwadrans później. Po rzucie rożnym w polu karnym Bestwiny zrobiło się spore zamieszanie, a najlepiej odnalazł się w nim Szymon Bielusiak, otwierając wynik spotkania. LKS odpowiedział jednak bardzo szybko. W 30. minucie arbiter wskazał na „wapno” po zagraniu ręką jednego z zawodników gości, a pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Damian Gacek. Do przerwy utrzymywał się remis, który dobrze oddawał obraz wyrównanej pierwszej połowy.

Czytaj więcej
Do góry