Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 365
Przygotowanie każdej imprezy plenerowej to ogromne wyzwanie – trzeba liczyć się nie tylko z kaprysami pogody, ale także z frekwencją i zainteresowaniem uczestników. Jednak organizacja wydarzenia charytatywnego to zadanie o wiele trudniejsze. Tu liczy się każdy, nawet najmniejszy detal. To dziesiątki, a często setki godzin poświęconych na poszukiwanie sponsorów i darczyńców, pisanie pism, rozmowy, odwiedzanie kolejnych miejsc i ludzi o wielkich sercach.
Ogromne słowa uznania należą się Julii Czernek, Barbarze Wróbel, Patrycji Rąbie-Goryczko oraz Annie Szlęzak, a także wspierającej ich grupie wolontariuszy, za organizację wyjątkowej imprezy charytatywnej „Razem dla Nikosia”, która odbyła się w niedzielę, 24 maja, na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Zdjęcia TUTAJ
Celem wydarzenia było wsparcie leczenia 14-miesięcznego Nikodema Kastelika z Czechowic-Dziedzic, który dzielnie walczy z ciężką chorobą nowotworową. Inicjatywa połączyła pomoc charytatywną z integracją mieszkańców i aktywnością sportową. Do akcji licznie dołączyli motocykliści – między innymi ze Stowarzyszenia „Free Oświęcim”, Czechowickiego Klubu Motocyklowego, grupy Bielscy Motocykliści oraz Beskidzkiego Bractwa Motocyklowego. Kolorowe klubowe koszulki, błyszczące motocykle i ogromne zaangażowanie uczestników stworzyły niesamowity klimat. Co najważniejsze – motocykliści nie tylko efektownie się prezentowali, ale także hojnie wsparli zbiórkę dla Nikosia.
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. Organizatorów wspierali również wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń, Jerzy Zużałek ze Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom „Z Sercem na Dłoni” oraz Stowarzyszenie Rajska Zagroda. Dzięki ich zaangażowaniu przygotowano mnóstwo atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników.
Czytaj więcej
26. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 300
Po ostatnich dwóch porażkach drużyna KS Bestwinka powróciła na zwycięski szlak. Zespół Marcina Sztorca w niedzielne popołudnie pokonał Krupińskiego Suszec. 
- Po meczu możemy sobie powiedzieć, że spełniliśmy cel minimum, na pewno utrzymaliśmy się w Lidze Okręgowej. Co do meczu, nie jesteśmy w optymalnej formie, mecz był bardzo otwarty. Krupiński nie jest drużyną z jesieni, bo walczyli ambitnie do końca. Kibic, który wybrał się na to spotkanie powinien być zadowolony - powiedział trener KS-u, Marcin Sztorc.
Gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w 6. minucie Wojciech Lisewski posłał prostopadłe podanie do Adriana Miroskiego, a ten precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali. Bestwinka poszła za ciosem i w dalszej części pierwszej połowy regularnie zagrażała przeciwnikowi. W 38. minucie Maciej Kosmaty dośrodkował z bocznego sektora boiska, a Grzegorz Sztorc skutecznym uderzeniem głową podwyższył wynik. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli prowadzić wyżej. W 42. minucie Miroski trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a swoją dogodną okazję miał również w pierwszej części Klaudiusz Willmann.
Czytaj więcej
26. 05. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 337
W piątkowy wieczór 22 maja br. w OSP Janowice odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP z udziałem komendanta miejskiego PSP bryg. Romana Marekwicy, prezesa powiatowego ZOSP RP dh Stanisława Nycza, wójta gminy Bestwina Grzegorza Bobonia i przewodniczącego Rady Gminy Jerzego Stanclika podsumowujące mijającą 5-letnią kadencję oraz dokonujące wyboru nowych władz gminnych, a także komisji rewizyjnej Zarządu Gminnego ZOSP RP w Bestwinie, jak również przedstawicieli do zarządu powiatowego.
Komendant gminny OSP Grzegorz Owczarz, między innymi powiedział: dla sprawnego działania Ochotniczych Straży Pożarnych w walce z pożarami i klęskami żywiołowymi zasadniczą rolę, oprócz czasu alarmowania i szybkości wkraczania do akcji, odgrywa wyposażenie techniczne i stan wyszkolenia ratowników. Wszystkie jednostki z terenu gminy wyposażone są aktualnie w podstawowy sprzęt do akcji ratowniczych. Na chwilę bieżącą każda jednostka OSP gminy Bestwina posiada na stanie: zestaw do ratownictwa technicznego, agregat oddymiający, piły spalinowe, piły do stali i betonu, agregat prądotwórczy, pompy szlamowe, sprzęt i środki do usuwania substancji ropopochodnych oraz zestawy PSP Rl. Jednostki doposażyły się w detektory wielogazowe, sprzęt pomiarowy oraz kamery termowizyjne. Z powodu pandemii i braku karetek pogotowia na nasze samochody trafiły defibrylatory AED czy pulsometry.
Czytaj więcej
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 328
Serdecznie zapraszamy na IX Piknik Rodzinny organizowany przez Radę Rodziców w Bestwince przy pomocy Szkoły Podstawowej im. Zbigniewa Pietrzykowskiego. Jak zawsze będzie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy, pyszny kącik gastronomiczny i najlepsza zabawa z DJ Wodzirej TOMI.
Z kolei tak zapraszają do Kaniowa: Już 30 maja w godzinach 9:00-14:00 czeka mnóstwo atrakcji dla dzieci i całych rodzin! 
Dmuchańce, alpaki, strefa VR, pokazy, warsztaty, piana party i wiele więcej! 
Podczas wydarzenia będzie również możliwość bliższego poznania sportu kajak polo razem z klubem UKS SET Kaniów. Będzie można zobaczyć sprzęt, porozmawiać z zawodnikami i trenerami oraz dowiedzieć się, jak wyglądają treningi i sportowa przygoda na wodzie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich małych i dużych!
 Kaniow
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 296
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 329
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Zapach świeżo skoszonej trawy, stukot młotka o stalową kosę, śmiech dzieci biegających wokół wozu z sianem i wspólne śpiewy niosące się po okolicy – właśnie tak wyglądały tegoroczne Janowickie Sianokosy. To wydarzenie po raz kolejny udowodniło, że dawne zwyczaje wciąż potrafią jednoczyć mieszkańców, budzić wspomnienia i tworzyć niezwykłą atmosferę sąsiedzkiej wspólnoty.
Konferansjer wydarzenia, Szymon Staniszewski, przypomniał zebranym, czym dawniej były sianokosy – nie tylko ciężką pracą na łąkach, ale także czasem spotkań, rozmów, wzajemnej pomocy i budowania więzi między ludźmi. W serdecznych słowach przywitał licznie zgromadzonych gości, wśród których znaleźli się m.in. wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń, radny Rady Powiatu Bielskiego Artur Beniowski, przewodniczący Rady Gminy Bestwina Jerzy Stanclik wraz z radnymi, sołtyski i sołtysi, przewodniczące i przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy całej gminy i okolicy. Zdjęcia TUTAJ
Wójt Grzegorz Boboń podkreślił, jak ważne są takie wydarzenia dla pielęgnowania lokalnej tożsamości i tradycji. Dziękując organizatorom – pani Krysi, panu Staszkowi, Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie imprezy – zaznaczył, że Janowickie Sianokosy są piękną wizytówką regionu, w którym obok stawów rybnych można podziwiać malownicze pola, łąki i lasy.
Czytaj więcej
26. 05. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 350
26. 05. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 369
Piekielko ZakJak wygląda Bestwina w kryminalnym wydaniu? Jak rodzi się napięcie i intryga? 
 
O tym opowiedzą sami autorzy "Rigor Mortis" - Jacek Piekiełko i Tomasz Żak już 24 czerwca o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie.
26. 05. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 334
W najbliższy weekend zawodników LKS Bestwina czeka kolejny ciężki pojedynek. W sobotę, 23 maja o godzinie 12:00 zmierzą się z szóstą drużyną w tabeli – TS Podbeskidzie III Bielsko-Biała, mecz odbędzie się w Bielsku-Białej. Przeciwnik w dotychczas rozegranych meczach odniósł 11 zwycięstw, 3 razy zremisował i doznał 12 porażek – ma 36 punktów.
LKS Bestwina zdobył do tej pory 26 punktów za 7 wygranych i 5 remisów i znajduje się w strefie spadkowej.
Trener LKS Studzionka Karol Sodzawiczny: To będzie bardzo ważny mecz dla Bestwiny, która walczy o utrzymanie i znajduje się pod dużą presją. Mimo to uważam, że trzecia drużyna Podbeskidzia wykorzysta atut własnego boiska i sięgnie po zwycięstwo.
KS Bestwinka – 7 miejsce, 35 punktów za 9 zwycięstw i 8 remisów podejmować u siebie będzie ostatniego w tabeli GKS Krupiński Suszec co, jednakże nie powinno powodować, że można potraktować swojego przeciwnika lekceważąco.
KS Bestwinka – GKS Krupiński Suszec – niedziela, 24 maja, godz. 17:00
Trener LKS Studzionka Karol Sodzawiczny: KS po serii dobrych występów w tej rundzie zanotował lekki spadek formy. W tym meczu stawiam na remis.

W B klasie KS Bestwinka II (6 miejsce, 34 punkty) udaje się w sobotę, 23 maja do Bujakowa, by zmierzyć się z tamtejszym Groniem II (11 miejsce, 16 punktów).
Z kolei LKS Kaniów (9 miejsce, 29 punktów) zagra w niedzielę, z LKS Drzewiarz Jasienica II (3 miejsce, 52 punkty).
LKS Groń Bujaków II – KS Bestwinka – sobota, 23 maja, godzina 17:30
LKS Drzewiarz Jasienica II – LKS Przełom Kaniów – niedziela, 24 maja, godzina 11:00 - tutaj można typować wynik meczu i wygrać voucher dla 2 osób na obiad w Bistro "Czarnuszka" - https://www.facebook.com/profile.php?id=61572739752342

 

26. 05. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 351
 
 
 
 
 
16 maja 2026 r. tereny rekreacyjne w Kaniowie stały się na moment przestrzenią dla artystycznych i rekreacyjnych zmagań z POPP „ART.”.
W sobotnie popołudnie pogoda nie dopisała, ale była łaskawa dla uczestników i organizatorów rodzinnego ART-PIKNIKU przygotowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” oraz Urząd Gminy Bestwina na Terenach Rekreacyjnych w Kaniowie. Zdjęcia TUTAJ
ART-PIKNIK podsumował tegoroczny program edukacyjny „Aktywne ciało – spokojny umysł”, którym przez cały rok staraliśmy się wyjść naprzeciw współczesnym potrzebom dzieci i młodzieży.
Zgromadzonych powitała pani Izabela Kowal – dyrektor POPP „ART.”, a wśród wyjątkowych gości obecni byli wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń, zastępca wójta Mariusz Szlosarczyk oraz zastępca dyrektora GOK Grzegorz Gawęda.
Na powitanie, chmury starała się rozwiać Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Con Fuoco Band” działająca w Kaniowie w ramach POPP „ART.”, która pod batutą pani Urszuli Szkucik-Jagiełki tanecznym krokiem i radośnie zaprezentowała nie tylko swoje możliwości instrumentalne, ale również zaskoczyła wszystkich fenomenalnym układem choreograficznym. Późniejszy krótki koncert tylko dopełnił wrażeń.
Czytaj więcej