Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 10. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6566

I Spl. szym.jpgMuzeum Regionalne im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie serdecznie zaprasza na wernisaż malarstwa Iwony Szymczyk, który odbędzie się 16 października o godz. 16:00.

Iwona Szymczyk
Urodzona w Bielsku-Białej. Z wykształcenia jest ekonomistką. W bielskiej Pracowni Sztuk Pięknych maluje od 10 lat. Najczęstszym tematem jej prac jest pejzaż, postać kobiety i szeroko rozumiane sacrum. Od 2014 roku z Anną Wróbel współtworzy projekt artystyczny pt. „Ekscentryczna i Romantyczna. W Muzeum Regionalnym im. ks. Z. Bubaka w Bestwinie zaprezentuje wystawę „Nowy Świat” skupiającą się na pejzażach ukazujących piękno światów bliskich i dalekich.

17. 10. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6468

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Kaniów: ulica Mirowska od Batalionów Chłopskich do Kółka Rolniczego, Parkowa i okolice w dniu 12 oraz 13 października w godzinach od 8:00 do 15:00.

Bestwinka: ulica Floriana budynek naprzeciw numeru 84, działka 614/92 – w dniu 18 października w godzinach od 8:00 do 13:30.
Za utrudnienia przepraszamy.

17. 10. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6407

Zarząd OSP Bestwina zaprasza wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w jej szeregi na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, tj. 15.10 br. o godz. 17:00 w Domu Strażaka .

Wiek i płeć nie grają roli, liczą się tylko chęci.

Oczywiście pierwsze spotkanie do niczego nie zobowiązuje!

Kontakt przez profil OSP Bestwina na Facebooku lub telefonicznie: 504 102 841.

17. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8074

Trener, Wojciech Lisewski, utworzył w LKS Bestwina żeńską drużynę piłki nożnej.
Zajęcia treningowe z pierwszymi chętnymi rozpoczął w lipcu br. Sam pomysł zrodził się trochę przypadkowo, ale jego efekty przerosły jego najśmielsze oczekiwania !!! Dziewczyny uczestniczyły do tej pory w 25 treningach grając w tym czasie trzy gry kontrolne (sparingi) z drużynami chłopaków (żaków) LKS Bestwina. Do sekcji zgłosiło się na dzień dzisiejszy 18 dziewczyn. Frekwencja na zajęciach jest bardzo wysoka, dziewczyny ciężko pracują robiąc regularne postępy.
Wojciech Lisewski mówi: Jestem pełen podziwu dla ich zaangażowania i determinacji. Mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że mamy w naszym klubie "perełki", o których być może kiedyś usłyszymy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem w niedalekiej przyszłości wystartujemy w rozgrywkach ligowych. Trzymajcie kciuki! Swoją drogą jesteśmy chyba jednym z nielicznych klubów wiejskich prowadzących sekcję piłki nożnej dziewczynek w powiecie bielskim, a być może nawet w całym województwie śląskim,:) co na pewno powinno być powodem do dumy dla całej gminy Bestwina.
W razie zainteresowania ofertą uczestnictwa w treningach piłki nożnej dziewcząt można się kontaktować z trenerem pod numerem: 600 291 106, lub poprzez profil na Facebooku: https://www.facebook.com/LKS-Bestwina-259011854114292/

17. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7185

W piątek, 6 października, odbyło się ostatnie z Zebrań Wiejskich w naszej gminie. W Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie wszystkich przybyłych powitała o godz. 17 pani sołtys, Maria Maroszek. Wśród zaproszonych gości obecni byli: dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Agata Rak, prezes Kombestu, Wacław Waliczek, prezes OSP, Jan Wróbel, dyrektor GOK, Grzegorz Boboń, przewodnicząca TMZB, Dorota Surowiak, prezes Chóru, Władysław Adamus, przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, wójt, Artur Beniowski, radni powiatowi i gminni: Grzegorz Gawęda, Jan Stanclik, Bogusław Stolarczyk, Barbara Pacholska, Magdalena Wodniak – Foksińska, Radosław Mróz, prezes RZPiT „Bestwina, Ireneusz Stanclik, kierownik Służb Technicznych, Mariusz Szlosarczyk.
Do zaproponowanego porządku Zebrania nikt nie wniósł uwag i został on przyjęty jednogłośnie, podobnie przyjęto Protokół z Zebrania Wiejskiego z dnia 9 października 2016 roku.
Sekretarzem Zebrania wybrana została Barbara Pacholska a w Komisji Uchwał i Wniosków zasiedli: Jerzy Stanclik, Franciszek Owczarz, Jan Wróbel.
Jolanta Kuder, Agata Markiel, Krzysztof Piątek utworzyli Komisję Skrutacyjną do wyboru delegatów na Walne Zebranie Spółki Wodnej Melioracyjnej. Dla sołectwa Bestwina, zgodnie z przyjętym kluczem, przypadło 26 mandatów i tylu delegatów należało wybrać.
Maria Maroszek, Józef Jonkisz, Marek Zeman, Krzysztof Kraus, Łukasz Maroszek, Anatol Faruga, Kazimierz Jonkisz, Józef Wójtowicz, Józef Wilczek, Kozik Franciszek, Łukasz Chrapek, Aleksander Ślosarczyk, Kazimierz Rychta, Dominik Firganek, Urszula Orłowska, Jerzy Stanclik, Jan Wróbel, Franciszek Owczarz, Zdzisław Pająk,  Barbara Pacholska, Piotr Wodniak, Grzegorz Boboń, Sławomir Owczarz, Lach Adam, Kraus Marceli, Kozieł Władysław zostali wybrani delegatami na Walne Zebranie Spółki Wodnej Melioracyjnej.

Czytaj więcej
17. 10. 08
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6374

Już po raz 52 odbył się w weekend 07.10 . – 08.. 10. 2017 roku Puchar Polski Południowej w kajakarstwie klasycznym. W ramach tej imprezy w Kaniowie, w sobotę, 7 października, odbył się Międzynarodowy Mecz Kajakowy. W niedzielę, w Tychach, odbędzie się druga część  Pucharu – rywalizacja zawodniczek i zawodników na dystansach, bowiem mecz w Kaniowie odbywał się tylko na dystansie 200 metrów. Zdjęcia TUTAJ
Wyścigi w Kaniowie trafiły do historii Pucharu Polski Południowej dzięki bardzo dobrej współpracy Pani prezes UKS Set Kaniów, Haliny Błaszkiewicz, z prezesem Śląskiego Związku Kajakowego, Czesławem Górką oraz warunkom, jakie stwarza Ośrodek Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. Ta piętnasta impreza w historii Pucharu w Kaniowie gości od paru lat.

Czytaj więcej
17. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6180

T J JP NW niedzielę, 1 października, Tomasz Jędrzejko z Janowic został Mistrzem Polski w Mistrzostwach Polski Pracowników Naukowych w Półmaratonie, które były rozgrywane w ramach Silesia Marathon w Katowicach/Chorzowie. Osiągnięty czas to 01:23:59.
Brawo, Panie Tomaszu !!!
O pracy Tomasza Jędrzejko a także o innych wynikach sportowych możemy poczytać tutaj: www.tomaszjedrzejko.pl
Miło mi poinformować, że na bieżni odnowionego Stadionu Śląskiego finiszował również Piotr Nowak, mieszkaniec Bestwiny. Piotr wziął udział w PKO Silesia Półmaraton i dystans 21,097km przebiegł w czasie 1:29:06 co pozwoliło mu zajęć 105 miejsce na 2894 uczestników. Brawo!!!

17. 10. 06
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6063

W najbliższy weekend kibice piłki nożnej nie zobaczą naszych drużyn na gminnych boiskach, ponieważ wszystkie rozgrywają mecze wyjazdowe. Najbliżej swój mecz rozgrywać będzie KS Bestwinka, bo w Czechowicach-Dziedzicach, LKS Przełom Kaniów wyjeżdża do Bielska – Białej, a LKS Bestwina do Wisły:

07.10 BTS Rekord Bielsko-Biała II - LKS Przełom Kaniów 16:00
08.10 MRKS Czechowice-Dziedzice II - KS Bestwinka 14:30
08.10 WSS Wisła - LKS Bestwina 14:00

Zawodniczki i zawodnicy Klubu Sportowego Gminy Bestwina zapraszają na swoje mecze siatkówki do hali sportowej przy szkole w Kaniowie. Seniorki grają w sobotę o godz. 16:00, a seniorzy o godz. 19:00:

2017-10-07 KSG Bestwina - VC Victoria MOSiR Cieszyn – godz. 16:00
2017-10-07 KSG Bestwina - KS AZS Rafako Racibórz -      godz. 19:00
17. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6460

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Kaniów: ulica Mirowska od Batalionów Chłopskich do Kółka Rolniczego, Parkowa i okolice w czwartek, 12. 10. 2017 r. w godzinach od 8:00 do 15:00

oraz  - w piątek, 13. 10. 2017 r. Kaniów; ulica Rogowa, Sarnia, Hamerlaka i przylegle w tym rejonie, Batalionów Chłopskich centrum w kierunku Wisły w godzinach od 13:00 do 15:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

17. 10. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 7104

Sołtys i Rada Sołecka w Janowicach zwołali Zebranie Wiejskie w niedzielę, 1 października.
Wszystkich przybyłych przywitał sołtys, Stanisław Nycz, a wśród gości: przewodniczącego Rady Gminy, Jerzego Stanclika, wójta, Artura Beniowskiego, dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Urszulę Kal, prezesa Kombestu, Wacława Waliczka, radnego powiatowego, Jana Stanclika, radnych Rady Gminy Bestwina: Jerzego Borutkę i Marka Szymańskiego, kierownika Referatu Technicznego, Mariusza Szlosarczyka, prezes KGW, Krystynę Norymberczyk, prezesa Koła Emerytów, Piotra Pęczka oraz naczelnika OSP, Krzysztofa Wróbla.
Sekretarzem zebrania wybrano Jerzego Borutkę , a do Komisji Uchwał i Wniosków Krystynę Norymberczyk, Grzegorza Gajdę i Piotra Pęczka.

Czytaj więcej
Do góry