Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kolejne zwycięstwo strażaków OSP Bestwina

17. 10. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1414

Tym razem drużyna OSP Bestwina w dniach 29.09 - 1.10 br. uczestniczyła w VIII Międzynarodowych Maltańsko-Strażackich Manewrach Ratowniczych organizowanych w Międzybrodziu Żywieckim przez Maltańską Służbę Medyczną Oddział Kęty. W zawodach brało udział 16 drużyn.
Marta Gandor, Patrycja Kraus, Mateusz Kubik, Jakub Furczyk okazali się być najlepszą drużyną i zajęli I miejsce !!!
Dla uczestników przygotowano:
- dwa zadania nocne, gdzie musieli udzielić pomocy 6 ofiarom wypadku samochodowego pod wpływem alkoholu i wprowadzić procedury wypadku masowego oraz wcielić się w rolę operatora numeru 112 i telefonicznie udzielić osobie bez przeszkolenia medycznego fachowego instruktażu badania osoby nieprzytomnej i prowadzenia reanimacji do czasu przybycia zespołu Ratownictwa Medycznego;
- 6 zadań dziennych, w których należało pomóc paralotniarzowi, który spadł ze znacznej wysokości na górze Żar; pracownikowi Elektrowni Szczytowo-Pompowej Porąbka-Żar, który podczas prac doznał amputacji nogi; potrąconej osobie oraz kierowcy i dziecku w samochodzie; osobie nie oddychającej wyjętej z Jeziora Żywieckiego oraz osobie, która wyjęła z wody pierwszą poszkodowaną; poszkodowanej głuchoniemej, która w Karczmie w Kobiernicach doznaje napadu duszności chorując na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) oraz niemowlęciu, które podczas pobytu ratowników w karczmie zostaje poparzone oraz dwóm osobom bez oznak krążenia na Rynku w Kętach.
Gratulacje i brawa!!!
Zdjęcie: Facebook OSP Bestwina

Do góry