Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

26. 05. 05
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 939
Drużyna GKS Krupiński Suszec poinformowała Podokręg Bielsko-Biała Śląskiego ZPN, że z powodu braków kadrowych nie stanie do zawodów z LKS Bestwina i tym samym konto Bestwinian powiększyło się o 3 punkty, ale i tak sytuacja tego klubu jest bardzo ciężka, wciąż znajduje się w strefie spadkowej.
W rozgrywkach o mistrzostwo klasy B KS Bestwinka II podejmował 1 maja BTS Rekord Bielsko-Biała III. Mimo iż do tego meczu przeciwnicy zdobyli aż 106 bramek w Bestwince nie pokazali wielkiego futbolu i wygrali 0:1, na dodatek po kiksie bramkarza KS Bestwinka II.
KS Bestwinka II - BTS Rekord Bielsko-Biała III 0:1
KS Bestwinka II: Rafał Dawidek (77’ Andrzej Wróbel), Dominik Zontek, Tomasz Rodak (46' Dawid Francuz), Maciej Budziński (82' Grzegorz Porada), Dawid Sawicki, Tomasz Sajdak (46' Mateusz Pietraszko), Kacper Kołodziej (46' Piotr Wydmański), Przemysław Stasica (66' Hubert Żmuda), Adrian Pasionek, Wojciech Czulak, Łukasz Tota.
LKS Kaniów grał ze Słowianem Łodygowice. Mecz w większości toczył się w środkowej strefie boiska. W 39 minucie Rafała Janeczko głową pokonał bramkarza gości i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Kaniowian 1:0. Po zmianie stron gospodarze częściej byli pod bramką rywala, ale nie przekładało się to na ilość zdobytych bramek. W 56 minucie na rajd lewą stroną zdecydował się Fabian Rączkowski i uderzając po długim słupku pokonał bramkarza gości. Zdjęcia z meczu TUTAJ
Swoje sytuacje mieli jeszcze Krystian Wróbel i Kacper Wójtowicz, ale skończyło się na 2:0.
LKS Kaniów – LKS Słowian Łodygowice 2:0
LKS Kaniów: Kacper Motłoch, Dawid Szymański (66' Efe Zorkun), Damian Woźniak, Kacper Wójtowicz, Wojciech Wajdzik, Krystian Wróbel (65' Rafał Beniowski), Fabian Rączkowski, Patryk Ciućka, Rafał Janeczko (86' Jakub Kowalik), Daniel Mirowski, Dawid Bednarski (75' Wojciech Kubies)
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1000
334287442 757283619238193 8714561115933490975 n349239031 624923456354992 4397301767405123519 nWhatsApp Image 2026 05 04 at 150438gavsvZca
 
 
 
 
 
 
 
 
W poniedziałek, 4 maja, dwaj mieszkańcy Kaniowa – Piotr Postka i Janusz Hałas wystartowali w podróż życia. Na starcie z drobnymi upominkami, które mogą się przydać w czasie wyprawy towarzyszyła im rzeczniczka prasowa Przedsiębiorstwa Państwowego Wody Polskie Linda Hofman.
Piotr i Janusz zamierzają dotrzeć rzekami, kanałami i śluzami aż do miasta Liège w Belgii. Trasa powiedzie przez Polskę, Niemcy i Holandię. Kajakarze zamierzają dotrzeć do mety między 14 a 17 czerwca. – Planujemy pokonywać około 60-70 kilometrów dziennie – mówi Piotr Postka. – Z Kaniowa Wisłą popłyniemy do Bydgoszczy, następnie Kanałem Bydgoskim do Noteci, Wartą do Odry i 50 kilometrów Odrą. Potem trasa powiedzie kanałami i niemiecką rzeką Hawelą, a następnie Renem do Holandii. Stamtąd Mozą popłyniemy do Liège, gdzie będziemy mieć metę w najstarszym klubie wioślarskim w Belgii.
Piotr Postka i Janusz Hałas popłyną w dwóch kajakach. – Po drodze będziemy mieli do pokonania 67 śluz. Weźmiemy ze sobą specjalny wózek pod kajaki i za jego pomocą będziemy je przez większość śluz przenosić, ponieważ zajmie nam to mniej czasu – mówi Piotr Postka.
Czytaj więcej
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1023
Czarnuszka 0405
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1017

UWAGA!

Zgodnie z sugestiami radnych i licznymi głosami mieszkańców z dniem 4.05.2026 r została wprowadzona docelowa organizacja ruchu na ul. Plebańskiej w Bestwinie, polegająca na likwidacji znaków "zakaz zatrzymywania się i postoju" w rejonie cmentarza parafialnego.

 

26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1110
O 235. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja pamiętano również w naszej gminie i uczczono ją tutaj bardzo godnie. Mieszkańcy udekorowali swoje posesje flagami narodowymi, a słoneczna pogoda sprzyjała wysokiej frekwencji na uroczystości zorganizowanej w sołectwie Bestwina. Stała się ona po raz kolejny manifestacją patriotyzmu, jedności oraz głębokiego przywiązania do tradycji. Wspólnie oddaliśmy hołd twórcom pierwszej w Europie nowoczesnej ustawy zasadniczej, łącząc modlitwę za Ojczyznę z obywatelską refleksją. Zdjęcia TUTAJ
Uroczystości rozpoczęły się od podniosłej Mszy Świętej o godz. 9.30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bestwinie. W liturgii wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych z wójtem Grzegorzem Boboniem na czele, poczty sztandarowe i reprezentanci niemal wszystkich środowisk działających w gminie Bestwina. Mszę św. sprawowali proboszcz parafii w Bestwinie ks. Cezary Dulka i wikariusz, ks. Michał Gajzler.
Ks. Dulka wygłosił poruszającą homilię, w której przypomniał o nierozerwalnym związku historii narodu polskiego z kultem Maryi Królowej Polski. Nawiązując do ewangelicznych słów „Oto Matka twoja”, wskazał, że to właśnie wiara była dla Polaków „dźwignią ducha narodowego” w najtrudniejszych chwilach dziejów. W owych ciężkich czasach zdobyć się na taki wielki akt, jakim była Konstytucja majowa, mógł tylko naród wielki duchem i wiarą w odzyskanie wolności – mówił kapłan – ona uratowała drogę do wiary w wolność. Dzięki niej Polska szlachecka stała się Polską całego narodu. Proboszcz przytoczył również przykłady z historii – od obrony Jasnej Góry przed Szwedami, po współczesne świadectwa polskości odnajdywane w najdalszych zakątkach świata. Wskazał na słowa o. Kordeckiego, że choć wiele cnót mogło zaginąć, to wiara i cześć dla Maryi są fundamentem, na którym „wszystko inne odbudować będzie można”. 
Czytaj więcej
26. 05. 04
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1044
To kolejny mecz na wiosnę, w którym KS Bestwinka imponuje dobrą dyspozycją. Podopieczni Marcina Sztorca pewnie pokonali GTS Bojszowy.
- Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Wyszedł nam on bardzo dobrze. Od początku narzuciliśmy swoje warunki. Wyglądaliśmy też przyzwoicie w obronie - powiedział po spotkaniu trener KS-u, Marcin Sztorc.
Już na początku spotkania goście zaznaczyli swoją obecność pod bramką rywala, a pierwszą groźną sytuację miał Grzegorz Sztorc. Wynik został otwarty w 15. minucie, gdy po podaniu Wojciecha Lisewskiego do siatki trafił Patryk Fluder. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0, gdy dośrodkowanie Szymona Tomali skutecznie wykończył strzałem głową Rafał Adamczyk. KS Bestwinka nie zwalniała tempa i jeszcze przed przerwą podwyższyła prowadzenie. W 41. minucie świetną, zespołową akcję przeprowadzili Sztorc, Fluder i Adamczyk, a całość skuteczną dobitką sfinalizował Maciej Kosmaty.
Po zmianie stron tempo gry nieco spadło, jednak to wciąż przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń. W 57. minucie padł czwarty gol, po prostopadłym podaniu Grzegorza Sztorca w sytuacji sam na sam nie pomylił się Jakub Przewoźnik. W końcówce KS miał jeszcze kilka okazji, by podwyższyć rezultat. Swoich szans próbowali Grzegorz Sztorc, Rafał Adamczyk oraz Klaudiusz Willmann, jednak wynik nie uległ już zmianie.
GTS Bojszowy - KS Bestwinka 0:4
KS Bestwinka: Chmielniak - Miroski (75’ Francuz), Kucharczyk, Kania, Tomala, Fluder (55’ Sajdak), Lisewski, Przewoźnik, Kosmaty, Sztorc (70’ Łuszczak), Adamczyk (80’ Willmann)
26. 05. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1191
Pasja, która nie daje spać 

Hala Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Tadeusza Kościuszki w Kaniowie rzadko bywa świadkiem tak podniosłych chwil. Na co dzień tętni ona przecież zwykłym sportowym rytmem. 30 kwietnia 2026 roku stała się areną wspólnotowego świętowania pasji, wytrwałości i alentów czyniącymi gminę Bestwina miejscem wyjątkowym. Pierwsza Gala Sportu i Kultury zgromadziła dziesiątki osób: od samych laureatów poprzez dumnych rodziców i krewnych, po władze samorządowe z wójtem Grzegorzem Boboniem na czele, radnych i delegacje klubów, stowarzyszeń czy organizacji. Zdjęcia TUTAJ
Uroczystość prowadzona przez Jerzego Zużałka rozpoczęła się od powitania i przypomnienia genezy nagród. Konferansjer poinformował, że nagrody i wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w promocji gminy Bestwina zwłaszcza poprzez działalność sportową, kulturalną i oświatowo – naukową Rada Gminy Bestwina przyjęła w 2005 roku. W latach późniejszych nastąpiły zmiany tej Uchwały. 10 marca br. wójt gminy Bestwina Grzegorz Boboń ogłosił nabór wniosków dotyczących przyznawania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2025 roku oraz nabór wniosków dotyczących przyznawania nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów za osiągnięte wyniki sportowe oraz dla innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej w 2024 i 2025 roku zgodnie z treścią Uchwały Rady Gminy z dnia 25 kwietnia 2013 roku. Wnioski można było składać do 30 marca, a 13 kwietnia Komisja powołana Zarządzeniem wójta gminy Bestwina oraz uchwałą Rady Gminy Bestwina w składzie: Grzegorz Owczarz – przewodniczący oraz Wiesława Ochman – Szeliga, Stanisław Nycz, Arkadiusz Maj i Piotr Kine – członkowie, dokonała oceny złożonych wniosków.
Spotykamy się tutaj, by uhonorować tych, którzy swoją pracą, talentem, pasją i zaangażowaniem pokazują, że granice istnieją tylko po to, by je przekraczać. Niech ta gala będzie wyrazem uznania, ale także inspiracją dla nas wszystkich – podsumował Jerzy Zużałek.
I. Mistrzowie sportowych aren

Czytaj więcej
26. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1191
WhatsApp Image 2026 04 26 at 17.50.11 2

WhatsApp Image 2026 04 26 at 17.50.10 2WhatsApp Image 2026 04 26 at 17.50.10 4WhatsApp Image 2026 04 26 at 17.50.10 5

W niedzielę, 26 kwietnia, na akwenie „Miasteczko” rozegrano I turę II Grand Prix Method Feeder „Kaniowski Karp Królewski”. Do rywalizacji zgłosiło się 27 zawodników, a zapisy prowadził Przemysław Krywult.
Choć tego dnia nie brakowało wiatru, warunki pogodowe sprzyjały wędkarskiej pasji — a jak wiadomo, dla prawdziwych wędkarzy nie ma złej pogody. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: Aleksandra Kohut (wybrana jednogłośnie najmilszym sędzią), Tomasz Haczek, Konrad Rychta, Daniel Ramza, Maciej Tyc, Jakub Kopiec oraz Dawid.
Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą został Paweł Wieja. Drugie miejsce wywalczył Przemysław Krywult, a na trzecim stopniu podium stanął Andrzej Wieczorek. Tuż za nim uplasowali się kolejno: Andrzej Kuklis (IV miejsce), Bartosz Skiba (V miejsce) oraz Janusz Niemiec (VI miejsce).
Nagrodę odebrała również nastoletnia Dominika Kapela, jedyna przedstawicielka płci pięknej w tych zawodach, która rywalizowała z mężczyznami jak równy z równym. Złowione przez nią ryby pozwoliły jej zająć 8 miejsce. W sektorze wywalczyła 3 miejsce.
Zawody dostarczyły wielu emocji i potwierdziły wysoki poziom sportowej rywalizacji wśród uczestników.

Lista zawodników, którzy punktowali w rozwinięciu informacji.

Czytaj więcej
26. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1155
Przed nami kolejny piłkarski weekend.
W klasie okręgowej LKS Bestwina podejmować będzie Krupińskiego Suszec. Andrzej Tomala, trener Pasjonata Dankowice tak typuje:
LKS Bestwina - Krupiński Suszec / 2.05.2026 r. (sobota), g. 17:00
To spotkanie o sześć punktów dla obu klubów. Bestwina musi się w końcu przełamać, dlatego stawiam na jej zwycięstwo.
KS Bestwinka udaje się do Bojszów. W tym wypadku Andrzej Tomala tak przewiduje:
GTS Bojszowy - KS Bestwinka / 3.05.2026 r. (niedziela), g. 17:00
GTS nie osiąga wyników na miarę swojego potencjału, ale w tym spotkaniu powinien zainkasować trzy punkty.
W B klasie 1 maja o godzinie 13.00 KS Bestwinka II podejmować będzie na własnym boisku BTS Rekord Bielsko-Biała III. To lider rozgrywek, zdobył już 106 bramek, doznał tylko 1 porażki. KS Bestwinka II zajmuje 4 miejsce i ma 34 punkty.
LKS Kaniów również zagra na własnym boisku. W sobotę 2 maja zmierzy się z będącym o jedną pozycję wyżej Słowianem Łodygowice. Słowian ma 4 punkty przewagi nad LKS Kaniów, ale dwa mecze mniej rozegrane.
Tradycyjnie wynik Kaniowskiego meczu można typować na facebooku i wygrać podwójny voucher na obiad do Bistro Czarnuszka >>> (1) Facebook
26. 04. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1194
Kanik 1jpgKanikjpgKolejna inwestycja związana z wymianą sieci wodociągowej, tym razem w Bestwinie. Umowa podpisana!
W środę, 29 kwietnia prezes PK Kombest Marcin Kanik podpisał umowę z ZI KAZMAR Tomasz Smyrak na realizację zadania pn. „Budowa wodociągu w rejonie ulic Krakowska, Pod Magówą, Buczyna, Gołębnik, Spokojna oraz Starowiejska w Bestwinie wraz z przyłączami”, łącznej długości 5,8 km.
Termin wykonania przedmiotu umowy ustalono na dzień 26.09.2026. 
Przekazanie terenu budowy nastąpi w terminie do 3 dni od dnia zatwierdzenia harmonogramu rzeczowo-finansowego. 
Wartość inwestycji to 2 171 888,71 zł brutto.