Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 12. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6706
Zapowiadany od kilkunastu dni I Piknik Bożonarodzeniowy gminy Bestwina okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę. Od samego rana parkingi w pobliżu terenów rekreacyjnych w Kaniowie były zapełnione samochodami, a przez miejsce, gdzie zlokalizowane były stragany i stoi estrada ciągle przewijały się rzesze mieszkańców gminy Bestwina i nie tylko. Zdjęcia TUTAJ
Już przed godziną 9:00 pod Domem Strażaka OSP Kaniów stanął ambulans RCKiK w Katowicach, aby chętni krwiodawcy mogli podzielić się cząstką siebie i wzbogacić Bank Krwi swoją krwią, a tym samym uratować komuś życie i to nie jedno. Do ambulansu zgłosiło się 14 osób, jednakże lekarz dopuścił do oddania krwi tylko siedem spośród nich, co pozwoliło wzbogacić Bank Krwi o 3 150 ml. tego życiodajnego płynu. Nie jest to żaden rekordowy wynik, ale każda kropla krwi jest ważna, więc ukłony dla tych, którzy dzisiaj zdecydowali się na udział w akcji poboru krwi…Dziękuję!!! Podziękowania również dla OSP Kaniów za udostępnienie swojego zaplecza sanitarnego i miejsca do wypełniania ankiet.
Od 10:30 dzieci mogły korzystać z przejazdów psimi zaprzęgami. Tak urokliwe pieski, jak Siberian Husky, Łajka Jakucka, czy Samoyed Szpic Wilczy cieszą się niezwykłą popularnością wśród dzieci. Tak było i w Kaniowie. Oferta firmy Psie Zaprzęgi (www.sniezne-psy.pl) spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a z tej racji, że właściciele piesków zabrali ich ze sobą kilkanaście, dzieci mogły korzystać z przejażdżek psimi zaprzęgami do woli i bez szkody dla ich kondycji i zdrowia.
Czytaj więcej
21. 12. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6212
W czwartek, 16 grudnia w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się zbiórka policjantów, podczas której odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów: dwóch nieoznakowanych marki Kia Cee’d oraz oznakowanej Toyoty Corolli z napędem hybrydowym wartych w sumie blisko 300 tysięcy złotych.
Samorządy, które partycypowały w zakupie pojazdów, reprezentowali: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wójt gminy Bestwina Artur Beniowski i Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej Marek Rączka. Gospodarzem spotkania był komendant czechowickiej Policji mł. insp. Mariusz Mrożek ze swoją zastępczynią podinsp. Elżbietą Pacholską, wziął w nim też udział Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej inspektor Krzysztof Herzyk. Samorządowcy razem z komendantem miejskim w symboliczny sposób przekazali stróżom prawa z Czehowic-Dziedzic dokumenty oraz kluczyki do pojazdów.
Czytaj więcej
21. 12. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5424
Wczoraj była bardzo zła jakość powietrza w Kaniowie, dzisiaj "widać" czym się oddycha w Bestwince. Na zdjęciu można zobaczyć, czym oddychamy w poszczególnych sołectwach naszej gminy w godzinach przepołudniowych. Klikając w zdjęcie uzyskamy jego powiększenie i można odczytać dokładne dane.
Przekroczenie stężenia PM10 w Bestwince wynosi 422%, a PM25 aż 820%, w Kaniowie jest to odpowiednio 300 i 495%. Nie najlepiej jest też ze stężeniem PM25 w Bestwinie, tam przekroczenie wynosi 435%.
21. 12. 14
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5417
Już w najbliższą sobotę na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się Piknik Bożonarodzeniowy z wieloma atrakcjami. Wysłuchaj spotu reklamowego i zaproszenia od wójta wójta gminy Bestwina, Artura Beniowskiego:
21. 12. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5935
Szanowni Państwo, dla poprawy pewności zasilania Klientów oraz dla przeciwdziałania awariom infrastruktury energetycznej, TAURON Dystrybucja prowadzi prace, które wiążą się z koniecznością czasowego wyłączenia energii elektrycznej.
Bestwinka ulica Podpolec, Witosa od nr 31 do 33, Ładna, Kaniów ulica Witosa nr 1, 2,
Rozpoczęcie: 2021-12-15 07:00
Zakończenie: 2021-12-15 08:30
Rozpoczęcie: 2021-12-17 14:30
Zakończenie: 2021-12-17 16:00
21. 12. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5764
Gimnastyka rekreacyjnaKawka z mleczkiem 2spotkanie seniorw 16 gr
21. 12. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5835
MDP 1MDP 2MDP 3MDP 4W sobotę, 11 grudnia, w hali sportowej w Kaniowie znów było głośno, gwarnie i wesoło, tym razem za sprawą młodych strażaków, dla których zorganizowano Mikołajki połączone z zabawą integracyjno – rekreacyjno – sportową.
W imprezie wzięło udział 57 członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, chociaż organizatorzy przygotowani byli na przybycie 96 osób i tyle też paczek przywiózł ze sobą Mikołaj.
W imprezie oprócz młodzieży uczestniczyli: wójt, Artur Beniowski, komendant Gminny OSP, Grzegorz Owczarz, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Bestwinie, Grzegorz Gawęda, prezesi i naczelnicy wszystkich jednostek OSP działających w gminie Bestwina oraz opiekunowie i rodzice.
Młodzież rywalizowała ze sobą rozgrywając mecze w piłkę nożną, a także w dwa ognie, jednakże nie wyniki miały być tutaj najważniejsze, ale wspólna zabawa, dlatego też nie prowadzono żadnej klasyfikacji, a nagrodami były paczki od Mikołaja.
Mecze sędziował Mariusz Cupriak, trener koordynator grup młodzieżowych LKS Kaniów.
21. 12. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5952
Od 1 stycznia 2022 roku Komunikacja Beskidzka, czyli dawny PKS, wraz z Beskidzkim Związkiem Powiatowo - Gminnym wprowadza optymalizację połączeń. Jej efektem będą nowa taryfa, rozbudowana siatka połączeń oraz liczne udogodnienia dla pasażerów.
- Bilet miesięczny będzie obowiązywał na wszystkie realizowane przez Nas linie. Przedłużamy ważność popularnego biletu "50 - cio przejazdowego", do dwóch miesięcy kalendarzowych, również na wszystkich liniach. Wprowadzamy także nowy bilet dobowy, ważny w dniu zakupu do godz. 23:59, obowiązujący na wszystkich realizowanych przez nas połączeniach - informuje Komunikacja Beskidzka.
Nowa oferta Komunikacji Beskidzkiej:
  • Bilet miesięczny na wszystkie linie: 140 zł do biletu stosowane są wszystkie dotychczasowe ulgi,
  • Bilet "50 przejazdów" ważny 2 miesiące kalendarzowe na wszystkie linie: 140 zł (do tej pory bilet na 50 przejazdów obowiązywał jedynie na trasę, tylko przez miesiąc),
  • Bilet dobowy obowiązujący na wszystkie linie: 12 zł (obowiązuje pełny dzień kalendarzowy na nieograniczoną ilość przejazdów),
  • Bilet jednorazowy: 4 zł (niezależnie od długości połączenia).
- Dodatkowo utrzymujemy bezpłatne połączenia dla dzieci do lat 4 oraz dla seniorów powyżej 70. roku życia. Tradycyjnie, nasi pasażerowie będą mogli zakupić wybrany bilet u przewoźnika w kasie bielskiego dworca przy ulicy Warszawskiej 7, lub w przypadku biletów jednorazowych bezpośrednio u kierowcy w autobusie, bez dodatkowej opłaty. Istnieje również możliwość doładowania biletu miesięcznego elektronicznie, za pośrednictwem strony internetowej przewoźnika tj. www.komunikacjabeskidzka.pl/doladuj-em-karte/# - dodaje KB.
Nowy rozkład jazdy dostępny będzie na stronie www.komunikacjabeskidzka.pl
źródło: Komunikacja Beskidzka
21. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5974
To była bardzo burzliwa runda dla zespołu z Bestwinki - reprezentanta Ligi Okręgowej Bielsko-Tyskiej.
Do sezonu 2021/2022 zawodnicy z Bestwinki przygotowywali się pod wodzą Mariusza Wójcika, który zastąpił na ławce trenerskiej Tomasza Dulebę. Jego kadencja trwała jednak raptem do września, a miejsce Wójcika zajął Wojciech Lisewski, który łatwego zadania nie miał, wszak przejął zespół rozbity. Mimo to drużyna KS-u w kilku meczach pokazała się z dobrej strony, potrafiła wygrać z Pasjonatem Dankowice, ale finalnie przezimuje na przedostatnim miejscu w tabeli.
- Wszedłem w trakcie rundy, nie brałem udziału w okresie przygotowawczym, dlatego ciężko mi dokonać pełnej oceny. Ja jednak jestem zadowolony z tego, co udało się zbudować w te 2,5 miesiąca. Było sporo problemów: odejście trenera, odejście kilku ważnych zawodników latem... jestem zdania, że mimo to potencjał w drużynie jest spory. Mamy wielu młodych zawodników, którzy - owszem - potrzebują czasu, tego nie da się przeskoczyć, ale ta praca może zaowocować - przyznaje Lisewski.
Jednocześnie w Bestwince nic nie zapowiada na liczne ruchy kadrowe zimą. - Nie przewidujemy wzmocnień. Wszyscy zadeklarowali się, że zostają i to mnie cieszy. Oczywiście, jeśli ktoś będzie chciał nam pomóc to drzwi są otwarte - dodaje trener KS-u Bestwinka.
Źródło: www.sportowebeskidy.pl
21. 12. 07
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5831
www.sportowebeskidy.pl: W kolejnej STREFIE WYWIADU podejmowany wątek nie może być inny, jak nagła zmiana na trenerskiej ławce LKS-u Bestwina. To koniec ponad 8-letniej pracy w klubie Sławomira Szymali, który w przywołanym okresie drużynę poprowadził w meczach mistrzowskich 237 razy, z czego 126 spotkań zakończyło się zwycięstwami, 47 remisami, a 64 porażkami.
SportoweBeskidy.pl: Pamięta pan moment objęcia sterów w Bestwinie? W jakiej sytuacji był wówczas zespół?
Sławomir Szymala: Pamiętam i to ze szczegółami. Do Bestwiny trafiłem trochę przez przypadek. Skontaktował się ze mną grający tam wówczas Damian Pokusa z informacją o poszukiwaniach nowego trenera. Na umówione naprędce spotkanie z prezesem Wacławem Waliczkiem i kierownikiem Markiem Firgankiem jechałem przez Kobiernice, bo stamtąd również miałem równolegle propozycję. I to lepszą pod względem finansowym. Rozmowa w Bestwinie była jednak bardzo konkretna, poza tym było tu dwóch zawodników, na których chciałem oprzeć budowanie drużyny, a więc wspomniany Damian Pokusa i jeszcze wtedy młodzieżowiec Mateusz Droździk, którego próbowałem sprowadzić wcześniej do Wilamowic. Zespół objąłem po 6 meczach rundy jesiennej, gdy z 3 punktami na koncie znajdował się na przedostatnim miejscu w tabeli ligi okręgowej. Zmiana miała więc charakter typowo ratunkowy w trudnej sytuacji.
SportoweBeskidy.pl: Co stawiano przed drużyną będącą średniakiem ligi okręgowej jako najistotniejsze założenia?
Czytaj więcej