Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

21. 11. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5729
Derby to mecze, w których zdarzyć może się w zasadzie wszystko, toteż piłkarze LKS Bestwiny do Ustronia udali się pełni nadziei na pozytywny wynik.
I ten osiągnęli, bo w okolicznościach 90-minutowej batalii za sukces z perspektywy beniaminka uznać należy remis. – Wiedzieliśmy, że w składzie mocno przetrzebionym będziemy dziś cierpieć. Przyjechaliśmy do Ustronia po to, aby przede wszystkim nie stracić bramki i o tyle jesteśmy zadowoleni, że ten cel zrealizowaliśmy – mówi Sławomir Szymala, szkoleniowiec LKS-u Bestwina.
Faktem jest jednak, że na przestrzeni spotkania derbowego, które o dziwo nie przyniosło żadnych goli, to ustronianie byli stroną dyktującą warunki. Następstwem ataków Kuźni było kilka bardzo dobrych okazji, aby Kacpra Mioduszewskiego zmusić do kapitulacji. Golkiper LKS-u miał natomiast swój dobry dzień, broniąc w okolicznościach, gdy bramka dla Kuźni wydawała się już nieuchronna.
LKS Bestwina ma już na swoim koncie 10 punktów i do bezpiecznej pozycji traci 2 "oczka".  
Kuźnia ustroń – LKS Bestwina 0:0
LKS Bestwina: Mioduszewski – Kamionka, Gołąb, Olek, Makowski, Kosmaty, Droździk, Wentland (83' Sawicki), Raszka, Mielnikiewicz (46' Wilczek), Patroń

KS Bestwinka rozgrywał swój mecz w Bielsku-Białej z drugą drużyną Rekordu Bielsko-Biała. Zakończył się on zwycięstwem gospodarzy 2:0.

Czytaj więcej
21. 11. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5672
„Rzeczpospolita” opublikowała tegoroczny Ranking Samorządów. W kategorii „Gminy wiejskie” gmina Bestwina zajęła 246 miejsce uzyskując 35,50 punktów. Sklasyfikowane zostały 1533 gminy. Spośród gmin powiatu bielskiego najwyżej znalazły się Buczkowice – 3 miejsce, 73,73 pkt., na 130 miejscu są Wilkowice – 40,53 pkt., na 137 Kozy – 39,59 pkt., Jaworze jest 263 (35,08), Jasienica 629 (29,95) i Porąbka 644 (29,71 pkt.).
W Rankingu Samorządów „Rzeczpospolitej" oceniane są efekty działań miast i gmin w zakresie dbałości o jakość życia mieszkańców, stan środowiska i rozwój ekonomiczny przy zachowaniu stabilności finansów i wysokiej jakości zarządzania.
W tegorocznej edycji maksymalnie można było uzyskać 107 pkt (30 pkt w kategorii finanse i rozwój, 38 pkt w kategorii dbałość o mieszkańców, 29 pkt w kategorii czyste środowisko i 10 pkt w kategorii zarządzanie). Przy czym warto zauważyć, że wysokie miejsce w zestawieniu ogółem nie oznacza, że we wszystkich obszarach dane miasto czy gmina uzyskała najlepsze wyniki. Z jednej strony może to świadczyć o równym zaspokajaniu różnych, czasami przeciwstawnych potrzeb mieszkańców, z drugiej to pewne wskazówki, gdzie jeszcze można się poprawić.
Rok 2020 niewątpliwie należał do tych trudniejszych dla władz lokalnych. Przede wszystkim ze względu na pandemię, co wymagało szczególnych działań w trosce o dobro mieszkańców. Ale też recesja i wcześniejsze reformy podatkowe odbiły się negatywnie na kondycji lokalnych budżetów. Tym bardziej trzeba docenić wysiłki samorządów na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Gmina Buczkowice, która zajęła 3 miejsce w tej kategorii otrzymała najwyższą punktację w obszarze czystego środowiska, m.in. dzięki temu, że aż 93 proc. mieszkańców korzysta z kanalizacji, co na terenach wiejskich jest bardzo wysokim odsetkiem. Buczkowice jako jedna z nielicznych gmin tego typu ma program rewitalizacji obszarów zdegradowanych i wspiera mieszkańców w walce o czyste powietrze (dotacje do wymiany pieców, czy na instalacje OZE).
21. 10. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5976
W poniedziałek, 25 października, w bielskiej delegaturze Urzędu Wojewódzkiego odbyła się konferencja wiceministra Stanisława Szweda i parlamentarzystów PiS dotycząca Programu Inwestycji Strategicznych skierowanego do samorządów.
Ogłoszono wyniki pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków do Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Funduszu „Polski Ład”.
Samorządy mogły w ramach programu złożyć trzy wnioski, jeden do 5, drugi do 30 i trzeci powyżej 30 milionów złotych. W skali kraju wpłynęły wnioski na łączną kwotę ponad 70 miliardów.
Dla gmin powiatu bielskiego przewidziano łącznie ponad 73 mln złotych, w tym dla gminy Bestwina 6 185 000 zł z przeznaczeniem na:
1. budowę sali sportowej wraz z zapleczem przy budynku Szkoły Podstawowej w Janowicach : 4 950 000 zł oraz
2. przebudowę chodnika dla pieszych w ciągu drogi powiatowej 4403S ul. Witosa w Bestwinie – etap II : 1 235 000 zł.
Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.
Zdjęcie: Dziennik Zachodni
21. 10. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5901
21. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5862
Tylko LKS Bestwina zdobył 3 punkty w ostatni weekend, mimo iż wszystkie nasze drużyny rozgrywały mecze u siebie.
Bestwinianie pokonali innego beniaminka IV ligi, Czarnych Gorzyce, 1:0 a zwycięską bramkę zdobył Mateusz Włoszek.
KS Bestwinka podejmował MKS Iskra Pszczyna i kibice liczyli na pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. I wydawało się, że ten cel zostanie osiągnięty, ponieważ do 39 minuty KSB prowadził 2:0. Niestety, końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych i doprowadzili do remisu w ostatnich sekundach. Po przerwie pszczynianie wyszli na prowadzenie, ale bestwinczanie doprowadzili do remisu. Jednakże i tym razem w końcówce lepsi byli zawodnicy Iskry i mecz zakończył się ich zwycięstwem 4:3. Bramki zdobyli: Rafał Dawidek, Maciej Skęczek, Filip Hałas.
LKS Kaniów stał przed bardzo trudnym zadaniem, ponieważ gościł lidera, KS Międzyrzecze i mimo walki musiał uznać wyższość przyjezdnych i przegrał 1:5.
21. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4339
Tym razem kibice będą mogli oglądać swoje drużyny „w domu”. I bardzo dobrze, ponieważ nic tak nie cieszy piłkarza (oprócz zdobycia gola), jak obecność widzów na trybunach, a muszę przyznać, że w naszej gminie kibice dopisują. W sobotę byłem na meczu KS Bystra – LKS Kaniów i na 10 minut przed meczem byłem jedyną osobą na trybunach, na samym meczu wystarczyło palców u rąk, żeby zliczyć wszystkich kibiców.
LKS Bestwina będzie podejmował Czarnych Gorzyce. Czarni po 11 jedenastu kolejkach mają na swoim koncie 12 punktów za 3 zwycięstwa i 3 remisy. Bramki 16:23. Sobota, 23 października, godz. 15:00.
KS Bestwinka zapewne będzie chciał, na zasadzie do trzech razy sztuk (trzeci mecz na własnym boisku), mecz z Iskrą Pszczyna zakończyć zwycięstwem. I wierzę, że tak będzie. Iskra Pszczyna zajmuje 9 miejsce i ma 13 punktów – 4 zwycięstwa i 1 remis, bramki 16:24. Niedziela, 24 października, godz. 15:00.
LKS Kaniów zagra z liderem bielskiej A-klasy, KS Międzyrzecze, a to oznacza ciężki bój. W dziesięciu kolejkach Międzyrzecze 7 razy wygrało, 2 razy zremisowało i poniosło 1 porażkę (z Pionierem Pisarzowice), ma 23 punkty, bramki 36:9. Niedziela, 24 października, godz. 15:00.
21. 10. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5957
Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach oraz Pani sołtys sołectwa Bestwina, Maria Maroszek, sołtys sołectwa Janowice, Stanisław Nycz i sołtys sołectwa Kaniów, Marek Pękala, biorą udział w plebiscycie „Mistrzowie Agro 2021”.
Już po raz trzeci zostaną przyznane prestiżowe nagrody w wielkim konkursie MISTRZOWIE AGRO. To największy ogólnopolski plebiscyt wiejski i rolniczy, który w naszym województwie jest prowadzony przez "Dziennik Zachodni".
Aby zagłosować na Koło Gospodyń Wiejskich w Janowicach należy wysłać SMS KTK.161 na numer 72355,
aby zagłosować na Marię Maroszek należy wysłać SMS KTS.390 na numer 72355,
aby zagłosować na Stanisława Nycza należy wysłać SMS KTS.408 na numer 72355,
aby zagłosować na Marka Pękalę należy wysłać SMS KTS.386 na numer 72355.
Powiatowy etap głosowania w kategoriach Sołtys Roku i KGW Roku będzie trwać do czwartku, 4 listopada do godz. 22:00.
21. 10. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6417
Od dwóch tygodni w treningach pierwszego zespołu Podbeskidzia udział bierze 15-letni zawodnik Akademii BBTS Podbeskidzie, Bartosz Bieroński.
Obecny sezon jest pełen nowych wyzwań dla pochodzącego z Bestwinki Bartosza Bierońskiego. W ostatnich miesiącach 15-latni uczeń SMS BBTS Podbeskidzie zanotował pierwsze występy w piłce seniorskiej w zespole "rezerw" Podbeskidzia, w których zanotował jak dotąd dwie bramki. Dobra postawa młodego zawodnika w rozgrywkach IV Ligi Śląskiej nie umknęła uwadze skautów i obserwatorów. W efekcie swojej dobrej postawy w meczach oraz w treningach,  Bartek został zaproszony na treningi pierwszego zespołu Górali. Po dwóch tygodniach pracy na poziomie pierwszoligowym zapytaliśmy naszego zawodnika o jego wrażenia.
Jakie są Twoje wrażenia po pierwszych treningach w pierwszoligowym zespole Podbeskidzia?
Moje wrażenia po pierwszych treningach z "jedynką" są bardzo pozytywne. Czuć wyższy poziom pod względem piłkarskim ale też osobistym, bardzo fajnie się czuję gdy wchodzę do szatni a tam ligowi piłkarze, których do niedawna oglądałem w telewizji i na stadionie.
Co było dla Ciebie największym zaskoczeniem w zajęciach treningowych?
Czytaj więcej
21. 10. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6011
21. 10. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5630
To było najtrudniejsze z IV-ligowych wyzwań, wszak zespół z Bestwiny gościł w sootę na terenie tyskiego lidera.
I z tym omal sobie w Tychach nie poradził. – Tydzień temu wysoko przegraliśmy w derbach po dobrym meczu. Dziś zagraliśmy jeszcze lepiej, ale efekt jest taki, że znów punktów nie dopisujemy. O ile można chwalić po przegranym spotkaniu, to takie słowa naprawdę się drużynie należą – zaznacza szkoleniowiec bestwinian Sławomir Szymala.
Po myśli gości z Bestwiny wszystko przebiegało w pierwszej połowie, w której pokusili się o gola. W 34. minucie strzał Mateusza Włoszka „wypluł” golkiper rezerw GKS-u, ale z dobitką od poprzeczki nadążył Krystian Patroń. Zaliczkę skromną, ale wartościową skazywany na pożarcie beniaminek utracił w minucie 55. za sprawa rzutu rożnego tyszan sfinalizowanego przez Doriana Orlińskiego. 10. minut później lider wyszedł na prowadzenie, zdobywając gola po rzucie karnym. Co ciekawe, w taki sam sposób miejscowi przypieczętowali zwycięstwo – w obu przypadkach przewinień cokolwiek dyskusyjnych – dopuścił się Marcin Gołąb.
Czytaj więcej