Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Jerzy Zużałek odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi RP

23. 11. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 596
DSC03615DSC03669DSC03682Na wniosek wojewody śląskiego "Za zasługi w działalności na rzecz honorowego krwiodawstwa, za krzewienie idei czerwonokrzyskiej" prezydent RP Andrzej Duda odznaczył 19 zasłużonych działaczy Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK Krzyżami Zasługi RP. Wśród nich znalazł się Jerzy Zużałek z Kaniowa.
Uroczystość odbyła się w czwartek 9 listopada w westybulu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. Uczestniczyli w niej honorowi krwiodawcy, ratownicy PCK oraz wolontariusze, a także Adam Porwoł, przewodniczący Śląskiej Okręgowej Rady Honorowego Krwiodawstwa PCK i Bogdan Ogrocki, dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK. Odznaczenia wręczył wicewojewoda śląski Roman Magdziarz.
Wśród odznaczonych znalazło się trzech członków Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej, w tym były pracownik PG Silesia, długoletni przewodniczący NSZZ "Solidarność’ 80", a po połączeniu z ZZ "KADRA", członek ZZ "KADRA", obecnie prowadzący biuro i obsługujący członków związku mieszkaniec Kaniowa, Jerzy Zużałek, który odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi RP. Jerzy Zużałek jest założycielem i od momentu założenia prezesem Klubu HDK PCK przy Urzędzie Gminy Bestwina, współpracuje również z Klubem HDK PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach.
Jest honorowym krwiodawcą, który oddał honorowo ponad 45 litrów krwi, ponadto działaczem społecznym: prezesem Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni", wiceprezesem UKS Set Kaniów, skarbnikiem i sekretarzem Stowarzyszenia Wędkarskiego "Kaniowski Karp Królewski", sekretarzem Spółki Wodnej Melioracyjnej w Bestwinie, każdego roku powołuje i przewodniczy mu Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, angażuje w tym celu do pomocy 40 wolontariuszy, był i jest inicjatorem wielu przedsięwzięć w gminie Bestwina. W 2021 roku nominowany był do Nagrody Starosty Bielskiego im. ks. J. Londzina, jest aktywnym działaczem i promotorem sportu oraz kultury. W styczniu bieżącego roku otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
– Są ludzie, którym ordery przynoszą zaszczyt i ludzie, którzy przynoszą zaszczyt orderom – takim cytatem rozpoczął podziękowania Bogdan Ogrocki. – Ci, którzy zostali odznaczeni przez prezydenta RP są tego najlepszym przykładem. Przez całe swoje życie bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym – podkreślił. – Składamy serdeczne gratulacje wszystkim odznaczonym. Jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także dziękujemy za wieloletnią działalność na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża i promocję honorowego krwiodawstwa – spuentował szef śląskiego oddziału.

Komentarze   

best
#1 best 2023-11-10 23:22
Gratulacje!
Do góry