Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Siatkówka plażowa

08. 05. 20
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 25497

Regulamin turnieju siatkówki plażowej

„Żwirownia”


Organizator – portal internetowy WWW.gminabestwina.info (radny Jerzy Zużałek)

oraz Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie.

1.Czas i miejsce - Turniej odbędzie się na boiskach piaskowych piłki siatkowej plażowej w Kaniowie – Żwirownia – tereny UKS Set Kaniów w okresie lipiec – sierpień.

Uczestnictwo - w turnieju mogą startować tylko mieszkańcy gminy Bestwina. Zawodnicy startują na własną odpowiedzialność i nie mają przeciwwskazań lekarskich do udziału w rozgrywkach.

Sposób przeprowadzenia - Rozgrywki będą przeprowadzone zgodnie z przepisami PZPS. Turniej odbędzie się systemem "każdy z każdym" (mecze rozgrywane są do dwóch wygranych setów,

każdy set rozgrywany jest systemem zapisu ciągłego (każda zagrywka to punkt),

dwa pierwsze sety rozgrywane są do 21 punktów z koniecznością uzyskania dwóch punktów przewagi bez punktu granicznego,

set trzeci, decydujący rozgrywany jest do 15 punktów z koniecznością uzyskania dwóch punktów przewagi bez punktu granicznego).

Wybrane przepisy gry w siatkówkę plażową:

  • zespół składa się z dwóch zawodników (mogą być pary mieszane).
  • zawodnicy grają na boisku piaskowym bez obuwia.
  • każdej drużynie przysługują dwie przerwy (60 sek.).
  • drużynie przysługują 3 odbicia z zaliczeniem bloku jako odbicia 1 (inaczej niż w siatkówce halowej), przy czym zawodnik blokujący może ponownie odbić piłkę (nawet palcami).
  • nie wolno przyjmować zagrywki odbiciem górnym - "na palce".
  • można natomiast odbić dłońmi o zamkniętych palcach (pięść, krawędź lub nasada dłoni) lub innymi "twardymi" częściami ramion i nóg.
  • nie wolno atakować (przebijać piłki na stronę przeciwnika) w formie kiwnięcia - odbicia piłki "palcami" jednej lub obu rąk.
  • odbicie atakującego może być wykonane otwartą dłonią, pięścią, czubkami (ale nie opuszkami) palców i każdą inną "twardą" częścią ramienia lub nogi.
 1. Sędziowanie – sędziują sobie i liczą punkty sami uczestnicy rozgrywek.
 2. Punktacja - Kolejność miejsc w klasyfikacji drużyn ustalona zostanie na podstawie zdobytych punktów.
 3. Nagrody - Drużyny, które zajmą miejsca od I do III otrzymają nagrody i dyplomy.
 4. Postanowienia końcowe – drużyny same ustalają sobie terminy rozegrania meczów i informują o tym fakcie organizatora poprzez sms na komórkę 501-309-859 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .Po zakończeniu meczów tą samą drogą informują, jakim wynikiem zakończyło się spotkanie. W zależności od możliwości organizacyjnych i technicznych dopuszcza się możliwość przeprowadzenia dwóch rund, czyli mecz i rewanż. W sytuacji unikania przez którąś z drużyn rozegrania meczu organizator wyznaczy termin i w razie niestawienia się jednej z drużyn przyznany zostanie walkower.
 5. Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są do dnia .............r. na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . w zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres zamieszkania oraz numer kontaktowy telefonu i adres e-mail. Po zakończeniu zapisów przewidziane jest spotkanie organizacyjne wszystkich par.
 6. Informacje o przebiegu turnieju zamieszczane będą na bieżąco na portalu WWW.gminabestwina.info

8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzania zmian do niniejszego regulaminu.

Do góry