Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 12. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 82
Ogromne emocje budzi funkcjonowanie ośrodka zdrowia w Bestwinie. Pacjenci narzekają, że nie mogą dodzwonić się i dostać się na wizytę do lekarza. Kierownik placówki odpiera zarzuty.Pojawienie się osobiste, przed okienkiem w rejestracji, też nie gwarantuje przyjęcia w ten sam dzień w ośrodku zdrowia. Nawet jeśli - zdaniem pacjentów - sytuacja tego wymaga. Tak wynika z bardzo emocjonalnej dyskusji, jaka miała miejsce w Internecie. To samo mówiły Radiu Bielsko osoby, z którymi udało nam się skontaktować. 

Jedną z tych osób jest pani Sylwia. Jak relacjonuje, bezskutecznie usiłowała dostać się do pediatry z gorączkującą córką…Posłuchaj

Opowiada, że 4-letnia dziewczynka od trzech dni miała temperaturę sięgającą 39 stopni Celsjusza. Mimo że pani Sylwia pojechała do ośrodka, z dzieckiem na ręku, już po godzinie 7.00 rano, do lekarza nie została przyjęta. Usłyszała, że może zostać umówiona na wizytę na następny dzień. Ostatecznie, umówiła dziecko tego samego dnia wieczorem na wizytę prywatną.

Dlaczego 4-latka nie została przyjęta? Zapytaliśmy kierownik ośrodka zdrowia w Bestwinie Bożenę Kaźmierczak. Pani doktor miała w opisywanym dniu urlop. 

- Nie mogę odnieść się do tej sytuacji, nie byłam jej świadkiem i nikt mi jej nie relacjonował. Wydaje mi się, że jest to niemożliwe – mówi. (…) Jeśli mama z gorączkującym dzieckiem na ręku była, nie wierzę, że jej odmówiono… Być może się zdenerwowała, być może odeszła i nie dokończyła rozmowy z panią z rejestracji. W tym czasie nie było jeszcze na pewno lekarza, więc mogła poczekać, bo wielokrotnie zdarza się, że pomiędzy pacjentami zapisanymi, przyjmujemy pacjentów, szczególnie małe dzieci, które wymagają konsultacji i badania lekarskiego -  odpowiada Bożena Kaźmierczak.Posłuchaj

Czytaj więcej
22. 11. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 110
Sołtys sołectwa Kaniów i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Rodzinom "Z Sercem na Dłoni" zapraszają na plenerowe spotkanie ze św. Mikołajem. Wtorek, 6 grudnia, plac przed OSP Kaniów, godz. 18.00 - będzie się działo .... :-)
Mikoaj
22. 11. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 193
Mama Leonka, Karolina Cebula, z domu Wojtuszek aż do zamożpójścia mieszkała w Kaniowie, obecnie mieszka w Nędzy w powiecie raciborskim. 11.05.2021 na świat przyszedł wyczekiwany NAJWIĘKSZY SKARB małżeństwa Cebulów - Leonek. W drugiej dobie po urodzeniu maleńki Leon został przewieziony do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i pierwsza diagnoza brzmiała:
• wrodzone zwężenie zastawki mitralnej,
• zespół niedorozwoju lewej części serca,
• ubytek przegrody międzykomorowej,
• niewydolność oddechowa noworodka,
• przemijający szybki oddech.
W tej samej dobie odbył się pierwszy zabieg chirurgiczny - Zabieg Rashkinda. Osoby o wrażliwym sercu proszę o zapoznanie się z przebiegiem choroby i leczenia Leona na stronie: https://www.sercedziecka.org.pl/leon-cebula/
Tam można się również dowiedzieć, w jaki sposób pomóc rodzicom w sfinansowaniu operacji. Rodzice tak piszą: Udało nam skontaktować się z Genewą, czekamy teraz na ich decyzje i wstępny kosztorys operacji. Nie wiemy ile nas będzie to kosztować, ale napewno nie uda nam się tego uzbierać bez Waszej pomocy.
Na ten moment nasz Leon jest aktywnym, uśmiechniętym, słodkim chłopcem. Nasza czujność jest wręcz uśpiona, bo nie widać po nim tak poważnej WADY SERCA, która jest jak tykająca bomba… Staramy się nie pokazywać mu naszego strachu, naszych łez. Wierzymy w to, że SERCE naszego synka jest silne i stawi czoła wszystkiemu z Waszą pomocą.
Czytaj więcej
22. 11. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 45
Ekoslupek
Ekoslupek 2
22. 11. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 175
Gdyby nie pandemia w 2020 roku, rozegrany 27 listopada w kaniowskiej hali Memoriał Andrzeja Cichowskiego byłby Jubileuszowym, tymczasem nosił on kolejną cyfrę IX.
Pełne trybuny, żywiołowy doping, burzliwe oklaski, niesamowite emocje – takiej atmosfery mogą tylko pozazdrościć nasze drużyny seniorskie. W ramach IX Memoriału Andrzeja Cichowskiego swoje turnieje rozegrały drużyny żaków i trampkarzy, wszak patron, Andrzej Cichowski, jako prezes KS Bestwinka ogromny nacisk kładł na szkolenie dzieci i młodzieży, a wzięły w nich udział LKS Pasjonat Dankowice, LKS Bestwina i KS Bestwinka.
Zanim młodzi zawodnicy rozpoczęli walką o każdą piłkę i zdobycie jak największej ilości bramek odbyło się uroczyste otwarcie Memoriału, a wziął w nim udział wójt, Artur Beniowski, który w swoim słowie wstępnym życzył uczestnikom przede wszystkim walki fair play, tak aby żadnemu z zawodników nie przytrafiła się kontuzja no i żeby zwyciężyli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych. Uroczystego otwarcia Memoriału dokonała żona śp. Andrzeja Cichowskiego, Pani Anna Cichowska, a na trybunach towarzyszyła jej córka, Pani Renata Cichowska – Gaździak oraz wnuki.
Sylwetkę śp. Andrzeja Cichowskiego przypomniał Jerzy Zużałek, pełniący rolę konferansjera oraz fotoreportera. Zdjęcia TUTAJ
Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” 2 x 15 minut. Strzelono sporo bramek. W kategorii żaków nie prowadzono klasyfikacji drużynowej, wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale i słodycze, a w ceremonii dekoracji uczestniczyli: Pani Anna Cichowska, prezes KS Bestwinka, Tadeusz Wróbel i z-ca prezesa, Artur Bieroński.
Czytaj więcej
Do góry