Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

22. 01. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 80
Zbliża się niedziela, 30 stycznia, a wraz nią XXX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Tak, jak w poprzednich latach Klub Honorowych Dawców Krwi PCK powołał Sztab, który niezmiennie nosi numer #2861, a pracować w nim będzie 34 wolontariuszy, 3 osoby w komisji rozliczającej puszki wolontariuszy i sporo dzieci szkolnych, które towarzyszyć będą swoim wychowawcom – nauczycielom ze szkół podstawowych w Bestwince, Janowicach i Kaniowie. Wolontariuszy naszego Sztabu można będzie spotkać w pobliżu kościołów w Bestwinie, Bestwince, Janowicach, Kaniowie, Dankowicach, Starej Wsi, Hecznarowicach, Pisarzowicach i Wilamowicach.
Ciekawostką i poniekąd powtórką z zeszłego roku, ale wzbogaconą o pewną atrakcję będzie „Morsowanie z WOŚP” w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie. W tym roku będzie to wspólna akcja kaniowskich „Moczydupeczek” (Facebook – Moczydupeczki, czyli morsujemy w Kaniowskiej Żwirowni) i czechowickich „Foczek i morsów” (Facebook - Czechowicki Klub Morsów - Morsy i Foczki) oraz bestwińskiego i czechowickiego sztabu WOŚP. A atrakcją będzie mobilna sauna, która stanie w ORiSW. Tak więc zachęcam i do udziału w WOŚP i do morsowania. Tutaj można pogodzić jedno z drugim. Jeśli jeszcze nie morsowałaś/eś to masz okazję poznać moczydupeczki, foczki, morsy, porozmawiać, popytać, poznać. No to jak? Widzimy się 30 stycznia na "Żwirowni"?
Zapewniam, będzie wesoło, bo te wszystkie foczki i morsy to weseli, naładowani pozytywną energią ludzie, będzie ciacho, i to niejedno, herbatka, podobno nawet z prądem, ale o to trzeba zadbać 😉, a przede wszystkim znakomita zabawa, no i nie zapomnijmy też o tym, żeby zabrać ze sobą parę groszy i wrzucić je do puszek wolontariuszy, a jeśli zechcecie skorzystać z sauny, to trzeba będzie wyłożyć 20 zł.
Sauna stanie w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych już o godz. 10:00 i będzie stać do 18:00, więc można będzie z niej skorzystać w tym przedziale czasowym. Kaniowskie „moczydupeczki” na swoje morsowanie umówiły się w samo południe, więc sympatyków tej grupy zapraszam na 12:00.
Do zobaczenia!!!
22. 01. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 55
PLAN JEST TAKI:
Super się bawimy, bezpiecznie spędzamy czas, nie ma nudy!
KIEDY?
Od 14 do 18 lutego albo od 21 do 25 lutego.
GDZIE?
W Bazie na Krakowskiej!
CO SIĘ BĘDZIE DZIAŁO?
- Warsztaty kulinarne
- Dogoterapia
- Spotkanie ze strażakami
- Zabawa w teatr
- Malowanie koszulek
- Kreatywna technologia- pokaz druku 3D
- Pokaz ratownictwa medycznego
A to wszystko z naszymi gośćmi, specjalnie zaproszonymi na ten czas do BAZY!
Zapisy pod nr tel. 731 251 102 lub na fb.
/Ilość miejsc ograniczona/

 

22. 01. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 62
W sobotę, 29 stycznia, w Hali Sportowej w Kaniowie odbędzie się . Początek zaplanowano na godzinę 9:00, a zakończenie na 14:00.

W turnieju wezmą udział: Juniorzy, Seniorzy, Oldboje Przełom Kaniów, CKS Piast Cieszyn, Pasjonat Dankowice, Zgoda Malec.

Będzie to kolejna okazja do kibicowania naszym zespołom oraz przede wszystkim wspomnienia wspaniałej osoby, wielkiego społecznika, jakim był śp. Karol Ryszka.

Serdecznie zapraszamy!

 

22. 01. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 175
W poniedziałek, 24 stycznia, odbyło się 40 posiedzenie VIII kadencji Rady Gminy Bestwina. Uczestniczyło w niej 13 radnych, obecny był wójt, Artur Beniowski, sekretarz, Arkadiusz Maj i skarbnik, Anita Kubik.
Wójt poinformował o działalności w okresie międzysesyjnym, tj. od 20 grudnia 2021 roku:
- ogłoszony został przetarg na budowę trybuny przy boisku KS Bestwinka, 31 stycznia nastąpi otwarcie złożonych ofert,
- przygotowane są przetargi na inne zadania inwestycyjne, na które gmina otrzymała dofinansowanie z zewnątrz: w lutym zostanie ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej w Janowicach i przebudowę chodnika w Bestwinie przy ul. Witosa.
Odbył się I Jarmark Bożonarodzeniowy, urząd gminy przygotowuje się do zadań inwestycyjnych w ramach Nowego Ładu, w połowie lutego mija termin składania wniosków.
Okres świąteczno – noworoczny to czas, kiedy różnego rodzaju spotkania organizują stowarzyszenia i organizacje pozarządowe, na których podsumowują swoją działalność w minionym roku i zatwierdzają plany na bieżący rok, więc wójt uczestniczył w tych wydarzeniach.
Gmina jest w trakcie prowadzenia akcji zimowej, a także przygotowuje się dokumentację, aby powoli ruszać z przetargami na bieżące utrzymanie w roku 2022.
Wójt zwrócił uwagę na problemy z funkcjonowaniem szkół spowodowane pandemią COVID-19. Klasy rotacyjnie uczestniczą w zajęciach stacjonarnych i zdalnym nauczaniu. Bywa, że klasa wraca z kwarantanny i po dwóch – trzech dniach ponownie zalecana jest dla niej kwarantanna z powodu kontaktu z osobą zakażoną. Przyczyną kwarantann bywają również pozytywne wyniki u nauczycieli. Urząd Gminy i dyrekcje szkół liczą na to, że zbliżający się okres feryjny spowoduje zmniejszenie kontaktów i tym samym nastąpi wyhamowanie zachorowań.
Przewodniczący Rady Gminy, Jerzy Stanclik, realizując porządek obrad poinformował, że w 2020 roku odbyło się 13 posiedzeń Rady, z czego cztery były nadzwyczajne. Odbyło się dziewięć posiedzeń wspólnych Komisji Rady Gminy.
Swoje sprawozdania z rocznej działalności złożyły wszystkie komisje Rady Gminy, po czym przystąpiono do podejmowania uchwał i rozpatrywano następujące projekty:
Czytaj więcej
22. 01. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 79
Dzisiaj EkoSłupki rozmieszczone w naszej gminie wskazują fatalną jakość powietrza w Bestwinie i Bestwince, szczegóły na zdjęciu.
Do góry