Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

LKS Przełom Kaniów

07. 10. 14
Wpis dodał: Administrator
Odsłony: 26770

LKS "Przełom" Kaniów

 Z relacji najstarszych mieszkańców Kaniowa wynika że już w 1928 roku na terenie Kaniowa powołana została organizacja Oświatowe Towarzystwo Uniwersytetów Robotniczych, które posiadało takie sekcje jak: lekkoatletyczna, gimnastyczna i piłki nożnej. Nauczycielami w/w sekcji byli Jan Brzeźniak, Genowefa Krawczyk i Emil Gałuszka.
Pierwsze boisko powstało na dzierżawionych łąkach w pobliżu stawu obok potoku „młyńskie”. Były to tereny bardzo podmokłe i w czasie deszczy boisko było zalewane.
Działania wojenne przerwały działalność ale z inicjatywy garstki ludzi już w marcu 1945 roku reaktywowano Robotniczy Klub Sportowy Kaniów zarejestrowany w podokręgu Bielsko-Biała. Działacze społeczni, na czele z Władysławem i Franciszkiem Gałuszkami, Mieczysławem Kamieńszczykiem i Franciszkiem Polokiem otrzymali z parcelacji teren pod boisko piłki nożnej na pastwisku dworskim  na tzw. Strumieńcu, a obok niego wybudowali barak z szatnią dla zawodników.
W  następnym roku przystąpiono do rozgrywek.  RKS Kaniów przydzielony został do klasy „B” grupy Biała - Oświęcim.
W pierwszych latach powojennych, w 1945 roku, w drużynie piłki nożnej występowały rodzeństwa: Emil Gałuszka, Franciszek Gałuszka, Józef Gałuszka, Franciszek Koska, Mieczysław Koska, Roman Koska, Emil Buchta, Stanisław Buchta, Alfred Studnicki, Edward Studnicki, Józef Borgieł, Franciszek Fołtyn, Alojzy Furczyk, Władysław Godula, Mieczysław Kamieńszczyk, Franciszek Kapłon (?), Franciszek Mol (?), Stanisław Walaszczyk, Tadeusz Wójcikiewicz i wielu innych.
W latach 1946-1948 Klub przechodził różne reorganizacje i przynależności. Należy zaznaczyć, że wzajemnie przenikają się historie powstania LKS Przełom Kaniów oraz Klubu Sportowego Górnik Czechowice – Dziedzice. W 1948 roku ukończona została budowa boiska nad Kopalniokiem i zawodnicy zza Białki występowali już jako Górnik Czechowice – Dziedzice, a w Kaniowie poświęcili się dla sportu i podjęli starania o nowy grunt z terenów gminnych przeznaczony pod budowę boiska między innymi panowie Góra, Tomala, Kóska, Ochman, Pietraszko. Urząd Gminy przekazał tereny pod budowę i niezwłocznie przystąpiono do budowy nowego placu do gry właśnie w tym miejscu, gdzie rozgrywki toczą się po dzień dzisiejszy.

Oficjalnego otwarcia boiska dokonano w 1949 roku i w tym samym czasie zarejestrowano Klub pod nazwą Ludowy Zespół Sportowy Kani ów, który został zgłoszony do rozgrywek klasy „C”. W okresie 1955-1957 szkoleniowcem drużyny seniorów był Emil Buchta ówcześnie czynny zawodnik Czechowickiej "Stali". Po kilkunastu latach Klub uzyskał awans do klasy”B”. Było to w 1958 roku.
Potrzeba było następnie sporo czasu aby uzyskać następny awans i tak od 1990 roku klub rozgrywał mecze w klasie ”A” podokręgu Tychy, przyjmując w między czasie, tj. w 1973 roku nazwę od patronackiego zakładu, jakim była Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna „Przełom” w Kaniowie.
Ambicją Zarządu i kibiców było oczywiście zbudowanie zespołu, który mógłby zagrać o klasę wyżej i taka okazja się nadarzyła. Zespół pod wodzą doświadczonego trenera Andrzeja Zdrojewicza zdołał uzyskać kolejny awans a wszystko to miało miejsce w 50 rocznicę powstania klubu tzn. w 1999 roku. Przygoda ta trwała jednak tylko dwa lata i tak w 2001 roku ponownie klub zasilił szeregi „A” klasy ale już w nowych strukturach organizacyjnych bo w Beskidzkim Okręgowym Związku Piłki Nożnej , który to powstał po reorganizacji PZPN.
Żeby tradycji stało się zadość, to w roku 2004 na jubileusz 55-lecia klubu ponownie uzyskano awans do Klasy Okręgowej i ponownie pod wodzą trenera Andrzeja Zdrojewicza. Obecnie seniorzy Kaniowa występują w bielskiej "A" klasie.
W ostatnich latach został przeprowadzony kapitalny remont płyty boiska wraz dobudowaniem pomieszczeń szatni i zaplecza gospodarczego, wybudowano spikerkę, będąca jednocześnie siedzibą Klubu Kibica.
Wymienieni już zostali ci, którzy jako pierwsi, zaraz po wojnie, reprezentowali Kaniów w rozgrywkach piłki nożnej. Należy również wspomnieć tych, którzy rozegrali najwięcej meczów oraz tych, którzy zdobyli najwięcej bramek.
A więc najwięcej, bo aż 27 559 minut w 314 meczach rozegrał Wojciech Czulak (stan na 01.10.2022 r. i wciąż gra), 24 746 minut, czyli 311 meczów w koszulce LKS Przełom Kaniów rozegrał Tomasz Wyrobek, 23 202 minuty w 287 meczach rozegrał Mateusz Grygierzec,  22 734 minuty, czyli 274 mecze rozegrał Jan Wątor, 21 273 minuty – 230 meczów spędził w bramce Mariusz Słonina, 18 859 minut – 252 mecze – Grzywa Sebastian, 18 513 minut – 215 meczów – Waldemar Fluder.
Według kibiców najlepszym snajperem wszech czasów był Grzegorz Ciućka, ale statystyki prowadzone przez Pana Czesława Tomalę obejmują tylko lata po 1990 roku i w tym czasie Grzegorz Ciućka zdobył 63 bramki w 130 meczach.
Obecnie (lipiec 2014 roku) liderem w tej klasyfikacji jest Robert Jurczyga. Na jego koncie jest 106 bramek zdobytych w 132 meczach. Tomasz Piesiur strzelił 71 goli w 226 meczach, Janusz Maroszek – 54 bramki (w sezonie 2008/2009 zdobył 25 bramek), Krzysztof Jarosz – 47 bramek, Dominik Domka – 42 bramki.
Należy zaznaczyć że Ludowy Klub Sportowy Przełom Kaniów to nie tylko piłka nożna ale także inne dyscypliny takie jak: szachowa, artystyczna, lekkoatletyczna oraz kajakowa , która to najbardziej rozsławiła nasz klub i naszą miejscowość w Polsce i w świecie. Zawodnicy tej sekcji zdobyli wiele tytułów mistrzów Polski jak również uczestniczyli w mistrzostwach Europy i Świata.
Sekcję kajakową założył w 1954 roku aktywny działacz, niestety przedwcześnie tragicznie zmarły, Ryszard Gałuszka. Największe sukcesy kajakarzy Przełomu związane są z nazwiskiem Stanisława Markla – również przedwcześnie zmarłego kierownika sekcji i aktywnego działacza innej sekcji , o której w dalszej części historii. Za jego kadencji ukończono zainicjowaną przez Ryszarda Gałuszkę budowę hangaru i przystani kajakowej nad Kopalniokiem przy KWK "Silesia". Na mistrzostwach Polski Juniorów, rozgrywanych w 1968 roku na jezio¬rze maltańskim w Poznaniu szkoleni przez trenera Teofila Janusza kajakarze Przełomu : Bularz Bogdan - Sieracki Emil zdobyli trzy tytuły Mistrza Polski na dystansach : 500, 1000 i 10000 metrów. Przegląd Sportowy z dnia 30.08. 1968 r. zatytułował wiadomość o tym wyczynie : "Juniorzy LZS-u Kaniów rewelację Mistrzostw Polski". W rok później podczas I Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży katowicki   "Sport" z dnia 10.09.1969 r. relacjonował: "Tu Poznań! Malta odkrywa następców Kapłaniaka".
Bohaterami regat na Malcie była dwójka LZS "Przełom" Kaniów z woje¬wództwa katowickiego - Bularz i Sieracki. która w pięknym stylu wywalczyła trzy złote medale na 500. 1000 i 10000 m. dystansując faworytów Chudzię i Śliwińskiego z Olsztyna".
W roku następnym osada : Bularz Bogdan i Emil Sieracki skopiowała swój wyczyn zdobywając po 3 tytuły mistrza Polski Juniorów na 1970 rok.
Ogółem w kategorii juniorów osada "Przełomu" zdobyła 9 tytułów Mistrza Polski, natomiast wśród seniorów Sieracki uzyskał 6 a Bogdan Bularz 4 tytuły mistrza Polski.
W latach następnych ta sama dwójka Bularz - Sieracki z powodzeniem startuje dwukrotnie w Mistrzostwach Świata w kategorii seniorów – w Meksyku i Belgradzie. Bardzo dobre wyniki osiągnęły w tym czasie inne osady Przełomu. Do czołowych zawodników sekcji należeli : Polok Włodzimierz, Wróbel Andrzej, Wojtuszek Jan, Łukasik Stanisław, Kowalczyk Franciszek, Czylok Mirosław, Wojtuszek Maria, Wojtuszek Władysława, a w okresie późniejszym Olek Krzysztof i inni zawodnicy. Te sukcesy kajakarzy Kaniowa były tym cenniejsze, że osiągnięte zostały w bardzo trudnych warunkach, bez urządzeń sanitarnych i ciepłej wody na przystani klubowej. W zespole panowała harmonijna atmosfera, koleżeńskość, wola walki. Ten klimat zaangażowania wprowadził ówczesny trener Teofil Janusz, niezrównany wychowawca młodzieży, znakomity psycholog i pedagog. A dowodem wrażenie, jakie sprawiły porywające finisze kajakarzy Kaniowa podczas I Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży w Poznaniu, dopingująca widownia chóralnie skandowała: "chłop żywemu nie przepuści".
Kilkunastu zawodników LZS-u Kaniów po przejściu do kategorii seniorów zmieniła barwy klubowe podpisując akces do KS "Górnik" Czechowice. Byli to m.in, Bularz Bogdan, Sieracki Emil, Łukasik Stanisław, Raczak Roman, Czylok Mirosław, Polok Włodzimierz, Olek Krzysztof, Magiera Władysław, Magiera Jan, Bartyzel Józef.
Szkoleniem zawodników w Kaniowie zajmowali się kolejno : Emil Folwarczny, Teofil Janusz, Andrzej Wróbel, który przez wiele lat był także kierownikiem sekcji kajakowej LKS Przełom Kaniów. Szkoleniem zajmował się także instruktor - Franciszek Kowalczyk.
Po śmierci Franciszka Kowalczyka zajęcia prowadził do 1987 r. Andrzej Wróbel.
Ostanie sukcesy, jakie odnosili wychowankowie sekcji kajakowej LKS Przełom Kaniów to  Mistrzostwo Świata juniorek w maratonie – w Stocton - Wielka Brytania w 2001 oraz wicemistrzowski  tytuł w kategorii juniorek w Mistrzostwach Europy w Maratonie(Gdańsk) - 2003 oraz w Mistrzostwach Świata w Valladaolid (Hiszpania) - 2003 Diany Jarczok w parze z Moniką Pająk.
W 1997 roku w Polskim Związku Kajakowym został zarejestrowany Uczniowski Klub Sportowy Set Kaniów przy Szkole Podstawowej w Kaniowie. Zarząd LKS Przełom Kaniów przekazał posiadany sprzęt na rzecz tego Klubu. Prezesem LKS Przełom Kaniów był wówczas Jacek Siewniak a wiceprezesem ds. sekcji Kajakowej Jerzy Zużałek. UKS Set Kaniów specjalizuje się  w dyscyplinie kajak – polo i z powodzeniem kontynuuje kaniowskie kajakowe tradycje sięgając po tytuły mistrzów Polski oraz wychowując reprezentantów kadry narodowej.
Obok sekcji piłki nożnej i sekcji kajakowej najbardziej znaną w okolicy jest Sekcja Wędkarska LKS Przełom Kaniów. Obchodzi ona w tym roku Jubileusz 30 – lecia, powstała bowiem na początku 1979 roku. Wówczas to zebrał się  zespół osób składający się z mieszkańców Kaniowa, zwany Zarządem, na czele którego stanął Kierownik - p. Gandor Alojzy , zastępcą był Stwora Stanisław, a skarbnikiem Brosz Józef. Pozostałymi osobami wchodzącymi w skład zarządu byli : Wojtuszek Eugeniusz , Maroszek Jan , Brosz Adolf , Góra Edward , Gałuszka Kazimierz. Są to założyciele Sekcji wędkarskiej, niektórzy z nich działają w kierownictwie Sekcji po dziś dzień.
W ówczesnym okresie Sekcja liczyła około 50 członków. Po dwóch latach zmarł pierwszy Kierownik - Gandor Alojzy i jego funkcję objął Stwora Stanisław. Skarbnikiem został Maroszek Tadeusz, a pozostała część zarządu była bez zmian .Stwora Stanisław i Tadeusz Maroszek wypełniali swe obowiązki na tych stanowiskach do 2001 roku, kiedy to złożyli rezygnację . Należy wspomnieć o innych prężnie działających członkach : Stworze Mieczysławie, Józefie Jałowiec, Franciszku Kędzior i Ryszardzie Stolarskim. W pierwszych latach działalności Sekcji wędkarskiej były duże osiągnięcia i sukcesy, lecz jak to w życiu bywa, były też niepowodzenia i lata gorsze w hodowli ryb .
Do osiągnięć należy zaliczyć wybudowanie własnych stawów hodowlanych , wały tych stawów tworzone były przy dużym nakładzie pracy fizycznej Członków Sekcji , taczkami nawożono ziemię, praktycznie wszystkie prace wykonywano ręcznie bez pomocy sprzętu mechanicznego ponieważ nie było na to środków pieniężnych . Z biegiem czasu dochodziły nowe łowiska i na koniec wieku XX Sekcja miała 5 h stawów hodowlanych , które powstały dzięki dobrej woli mieszkańców Kaniowa ponieważ przekazali nieodpłatnie w użyczenie swe grunty i na nich zbudowano stawy, które do dziś  są eksploatowane przez Sekcję dając rocznie około 8 ton ryb, swój domek zwany " Rybaczówką” , około 35 h akwenów wędkarskich i liczyła 150 Członków. Warto zaznaczyć, że sekcja wędkarska ma charakter rekreacyjny, jej członkowie nie uczestniczą w żadnych zawodach poza tymi, które organizowane są w ramach działalności sekcji i dla członków sekcji. Sekcja wspomaga klub finansowo i poprzez prace jej członków na rzecz klubu. Jest organizatorem prestiżowej imprezy w gminie Bestwina tj Święta Karpia Polskiego, które wspólnie z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbędzie się w tym roku już po raz dziewiąty.
W ramach Sekcji działa również grupa młodzieżowa. Ogólnie sekcja wędkarska jest najbardziej liczną w Klubie i skupia około 300 wędkarzy i sympatyków wędkarstwa, w międzyczasie wzbogaciła się o sprzęt ułatwiający utrzymanie stawów hodowlanych, łowisk a także czystości i porządku wokół tych stawów i nie tylko. Każdego roku jej członkowie uczestniczą w akcji sprzątania gminy i w akcjach sadzenia drzewek.
W 1990 roku powstał Klub Kibica. Pierwsze zalążki powstania Klubu Kibica zrodziły się w kuźni u Antoniego Olka. Pomysłodawcami byli: Kazimierz Polak, Władysław Janeczko i Karol Ryszka. Pierwsze zebranie organizacyjne odbyło się w Klubie Sportowym na które przybyło 24 członków. Na tym zebraniu wybrano pierwszą trzy osobową radę Klubu Kibica w składzie: przewodniczący - Kazimierz Polak, sekretarz - Stanisław Stwora, skarbnik - Karol Ryszka. Wszyscy zebrani zgodnie uchwalili, że ich celem będzie wspieranie Klubu Sportowego „Przełom” w postaci składek członkowskich i różnych prac społecznych. Jak uchwalili, tak robili. Dla uczczenia zdobycia mistrzostwa klasy „B” i wejścia do klasy „A” członkowie Klubu Kibica wybudowali krytą trybunę na około 100 osób.
Dla uczczenia jubileuszu 50-lecia Klubu Sportowego „Przełom” Kaniów wybudowali spikerkę. Dolna część spikerki, w której znajduje się pomieszczenie dla sędziów, została oddana do władania Klubowi Sportowemu „Przełom” Kaniów. Górną część zachowano dla członków Klubu Kibica, jako miejsce w którym mogą się spotkać w kameralnym gronie i powspominać stare dzieje.
Jest ona zawsze udostępniona dla spikera na wszystkie zawody i imprezy sportowe. Z okazji dziesięciolecia Klub Kibica został odznaczony pucharem przez Starostę Bielskiego Jacka Falfusa, w naszym powiecie to jedyny tego rodzaju klub działający tak długo.
Z okazji 15-lecia Klubu Kibica Starosta Bielski Andrzej Płonka uhonorował  go następnym pucharem w ramach podziękowania za włożoną pracę na rzecz sportu. Dwóch członków może się poszczycić złotymi odznakami PZPN. Są to Karol Ryszka i Marian Antos a czterech członków otrzymało brązowe odznaki PZPN - są to: były prezes LKS „Przełom” Kaniów Jonkisz Edward, Olek Antoni – kierownik Klubu Kibica, Radzik Franciszek i Wojsław Antoni. Z okazji 20 - lecia, w 2009 roku, brązową odznakę otrzymał Artur Beniowski.
Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu w dniu 6 kwietnia 2004r. odznaczyło trzech członków odznakami za zasługi dla sportu: Srebrną odznakę otrzymał Karol Ryszka, brązowe odznaki otrzymali Czesław Tomala i Marian Antos, w 2009 roku srebrne.
Ludowy klub Sportowy Przełom Kaniów nie mógłby prowadzić swojej działalności gdyby nie sponsorzy. Nie sposób wymienić wszystkich, którzy w jego bogatej historii pomagali w prowadzeniu szkolenia dzieci i młodzieży oraz w uczestnictwie w rozgrywkach sportowych i różnej rangi zawodach, a także w modernizacji i rozbudowie obiektów sportowych. Najpoważniejszym sponsorem, o ile można użyć takiej nazwy, jest Rada Gminy Bestwina, która co roku w uchwale budżetowej, na wniosek wójta, przyznaje klubom sportowym w gminie około 100 tysięcy złotych, z czego na LKS Przełom Kaniów przypada ok. 22 tysięcy. Oprócz tego opłacany jest etat trenera drużyn młodzieżowych i finansowany zakup sprzętu. Ogromną pomocą, zarówno finansową, jak i w bezpłatnym użyczeniu sprzętu i pracowników służy BudTor  - firma Panów Leszka i Andrzeja Kosmatych. Spółka do spraw zagospodarowania wspólnot pastwiskowych przeznaczyła w ostatnich latach środki finansowe, które także można liczyć w dziesiątkach tysięcy. Ogromne podziękowania należą się także firmie Kombest za użyczanie sprzętu i pracowników do prac przy modernizacji obiektów sportowych.
Bez tych i wielu, wielu innych sponsorów ten Klub nie miałby szans na istnienie i zapewne skończyłby tak, jak inne, znane już dzisiaj tylko i wyłącznie z kart historii.
W roku Jubileuszowym 60 - lecia zarząd Ludowego Klubu Sportowego Przełom Kaniów tworzyli :
Prezes Klubu - Edward Jonkisz, V-ce Prezes - Jerzy Zużałek, Sekretarz - Grzegorz Wieczorek,
Skarbnik - Łukasz Furczyk, członkowie: Czesław Tomala – kierownik sekcji piłki nożnej, Mariusz Wojtuszek – kierownik Sekcji Wędkarskiej, Antoni Olek – kierownik Klubu Kibica, Kamil Pindel, Jan Kasperek, Krzysztof Gałuszka, Antoni Wojsław, Jan Fajfer, Tadeusz Bodzek – gospodarz obiektu, Piotr Gałuszka i Franciszek Radzik. Trenerem drużyny seniorów jest Wiesław Kucharski, drużyny młodzieżowe trenuje Mariusz Cupriak, a najmłodszych adeptów piłki nożnej Grzegorz Wieczorek.

W kolejnych latach zmodernizowano obiekt poprzez budowę nowego boiska treningowego z ogrodzeniem i piłko chwytami oraz oświetleniem, co pozwala trenować wieczorami w okresie jesieni i zimy.
Z okazji Jubileuszu 60 – lecia LKS Przełom Kaniów Wręczono Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej – otrzymał ją Franciszek Radzik, srebrne Odznaki Honorowe PZPN otrzymali Edward Jonkisz i Marek Pękala.

W kolejnym roku jubileuszowym,tj. w 2014 zarząd Klubu stanowią: Grzegorz Wieczorek - prezes, Adrian Staniec v-ce prezes, sekretarz - Józef Maziarz, skarbnik Magdalena Pawłuszkiewicz oraz Czesław Tomala - kierownik sekcji piłkarskiej, Antoni Wojsław - kierownik Klubu Kibica, Roman Sas - kierownik Sekcji Wędkarskiej, Grzegorz Ciućka - kierownik drużyn młodzieżowych, Józef Łuczkowski - kierownik drużyny seniorów, Tadeusz Bodzek, Paweł Pawłuszkiewicz. Trenerem seniorów jest w dalszym ciągu, już 7 rok, Wiesław Kucharski, a drużyn młodzieżowych Kazimierz Kozioł.

W ostatnim okresie dokonano wymiany instalacji elektrycznej w budynku klubowym, wymieniono piłko chwyty, powołano do życia Klub Sponsora. Sezon 2013/2014 drużyna seniorów zakończyła na II miejscu.

Tekst Mirosława Kołodziejczyka dotyczący sezonu 2014/2015: "Końcem roku 2014 Wójt Gminy Bestwina Pan Artur Beniowski podał do publicznej wiadomości  informację o nowych metodach przystępowania do konkursów, w celu finansowania drużyn żaków, młodzików oraz juniorów w klubach sportowych. Wiadomość ta nie została pozytywnie przyjęta przez działaczy LKS „Przełom”.
Istniała bowiem podczas realizacji tego nowego projektu, możliwość nie uzyskania potrzebnych środków finansowych na szkolenie w klubie dzieci i młodzieży, co w rezultacie doprowadziłoby do rozpadu kaniowskiego klubu sportowego posiadającego już 65 – letnie tradycje.
Po spotkaniu w Urzędzie Gminy Wójta z prezydium zarządu LKS „Przełom”, doszło do porozumienia pomiędzy stronami, i Pan Wójt zobowiązał się przeznaczyć odpowiednie środki finansowe dla zapewnienia ciągłości funkcjonowania klubu sportowego.
W dniu 07.02.2015 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze LKS „Przełom” Kaniów. W zebraniu wzięła udział rekordowa ilość członków klubu, zaproszonych gości, oraz zainteresowanych przebiegiem zebrania obywateli.
Podczas walnego zebrania między innymi, podjęto stosowne uchwały skutkujące odłączeniem Sekcji Wędkarskiej od LKS „Przełom” Kaniów. Zrzeszeni w dotychczasowej sekcji wędkarze, zarejestrowali odrębne stowarzyszenie o nazwie: „Stowarzyszenie Wędkarskie Kaniowski Karp Królewski”.
Na zebraniu dokonano wyboru nowego zarządu klubu piłkarskiego LKS „Przełom” Kaniów. W wyniku przeprowadzonych wyborów prezesem klubu został Grzegorz Wieczorek, wiceprezesem Łukasz Jonkisz, sekretarzem Mirosław Kołodziejczyk, skarbnikiem Urszula Ochman, a członkami zarządu Tadeusz Bodzek, Grzegorz Ciućka, Józef Łuczkowski, Szymon Maślanka, Artur Nazarkiewicz oraz Antoni Wojsław. Została również wybrana Komisja Rewizyjna której przewodniczącym został Marian Antos natomiast członkami Jan Fajfer i Józef Maziarz.
Wiosną 2015 roku został przeprowadzony przez PG „Silesia”, w ramach likwidacji skutków szkód górniczych, remont w budynku klubu sportowego wykonany przez firmę „Mazur”. Podczas remontu wymieniono instalację centralnego ogrzewania wraz z piecem, instalację wodną i kanalizacyjną wraz z elewacją wewnętrzną pomieszczeń łaźni.
20.06.2015 roku obchodzono uroczystości 25-lecia powstania Klubu Kibica wchodzącego w struktury organizacyjne LKS „Przełom” Kaniów. Pod adresem członków Klubu Kibica padło wiele ciepłych słów za ich działalność na rzecz klubu sportowego. W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości między innymi Ksiądz Proboszcz kaniowskiej parafii Janusz Tomaszek - jednocześnie członek Klubu Kibica, starosta bielski Andrzej Płonka, wójt naszej gminy Artur Beniowski, Czesław Pszczółka z Biura Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Rekreacji, Czesław Biskup wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej jednocześnie prezes Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Roman Kubieniec wiceprezes BOZPN jednocześnie prezes Zarządu Podokręgu Bielskiego Piłki Nożnej, Eugeniusz Kulik wiceprezes Zarządu PBPN, Władysław Drożdżal przewodniczący Komisji Odznaczeń Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Kazimierz Nowak wiceprzewodniczący i Andrzej Czyż członek Zarządu, sołtys i samorządowcy z naszej miejscowości, przedstawiciele organizacji społecznych, prezesi firm działających na terenie Kaniowa oraz członkowie klubu sportowego z prezesem Grzegorzem Wieczorkiem i kierownikiem Klubu Kibica Antonim Wojsławem na czele. Wielu działaczy klubu otrzymało odznaczenia za zasługi dla sportu.
Grom podziękowań, odznaczenia oraz pamiątki skierowano do obecnego na uroczystości Pana Karola Ryszki jednego z założycieli Klubu Kibica i działacza społecznego w wielu dziedzinach. Jego zasługi dla sportu można dostrzec na każdym kroku poruszając się po obiektach sportowych. Obecnie 86-letni Pan Karol otrzymał z rąk przedstawicieli Zarządu LKS „Przełom” legitymację członkowską Nr 1, jako honorowy członek LKS „Przełom” Kaniów. Pozostali członkowie Klubu Kibica uczestniczący w tej uroczystości również otrzymali legitymacje członkowskie LKS „Przełom”, procedura ta jest wynikiem podjętych przez Zarząd LKS stosownych uchwał mających na celu uporządkowanie ewidencji w strukturach organizacyjnych klubu piłkarskiego LKS „Przełom” Kaniów.
W sezonie piłkarskim 2014/2015 drużyna seniorów z trenerem Wiesławem Kucharskim i kierownikiem drużyny Józefem Łuczkowskim zajęła drugie miejsce w tabeli rozgrywek bielskiej „A” – klasy. Drużyna juniorów z trenerem Kazimierzem Koziołem i kierownikiem drużyny Łukaszem Jonkiszem zajęła szóste miejsce w swojej bielskiej klasie rozgrywkowej, Z kolei drużyna młodzików (trampkarzy) z trenerem Mariuszem Cupriakiem i kierownikiem drużyny Amadeuszem Tomaszkiem zajęła 10 miejsce w swojej grupie. Od sierpnia tego roku przy LKS utworzono drużynę żaków prowadzoną przez Mariusza Cupriaka.
W sierpniu tego roku wszystkie drużyny przystąpiły do rozgrywek sezonu 2015/2016.

Jerzy Zużałek, Kaniów, 25.07.2009 r. Aktualizacja - 2014.

Do góry