Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5364

30 07 2017IMG 20170730 161630IMG 20170730 161951Dzisiaj, 30 lipca, około godz. 16:00 doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym na przejeździe kolejowym na ul. Dankowickiej w Kaniowie. Kierowca nadjeżdżał od strony Dankowic a pociąg jechał w kierunku Oświęcimia.

Kierowca, na szczęście, nie doznał żadnych obrażeń.

Zdjęcia: Facebook oraz własne.

17. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4853

W meczu rundy eliminacyjnej Polska z zawodnikami UKS Set Kaniów w składzie pokonała Nową Zelandię 6:5, a bramki, przypomnę, zdobywali: Jakub Maślak – 3, Hubert Migdalski, Daniel Jarmarkiewicz i Arkadiusz Pilarz.
Dzisiaj nasi reprezentanci ponownie stanęli naprzeciw Nowej Zelandii i, niestety, w walce o 5 miejsce na The World Games musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Zdobyliśmy 4 bramki, ich strzelcami byli: Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Krzysztof Schiller i Hubert Migdalski, ale to było za mało, aby wygrać, zawodnicy z Nowej Zelandii sześciokrotnie trafili do naszej bramki.
Nowa Zelandia – Polska 6:4
Polska ostatecznie zajęła 6 miejsce.

17. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4662

 

 

I miejsce Jelce (Ryszard Kwak, Janusz Hałas, Edward Busz), II - Krokodyle (Józef Łuczkowski, Edward Ochman, Paweł Pasierbek), III - Leszcze (Andrzej Góra, Wacław Ryszka, Janusz Niemiec).
Przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się w sobotę, 29 lipca, na akwenach 2 i 6 Drużynowe Zawody Wędkarskie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”. O godz. 5:30 zarejestrowało się 14 trzyosobowych drużyn. Niektóre z nich mają ustalony już od kilku lat skład i nazwę, inne dopiero teraz debiutowały. Każdy zawodnik z poszczególnej ekipy losował stanowisko w jednym z trzech sektorów, po czym wędkarze udali się na swoje miejsca i na sygnał z pistoletu hukowego rozpoczęli rywalizację. Zdjęcia TUTAJ
Ryby jak to ryby … jednym brały innych omijały. Można się zastanawiać, jak to jest, że obok siebie siedzą wędkarze i jeden z nich łowi w czasie zawodów kilkadziesiąt sztuk „drobnicy”, a inny nie ma nawet jednego brania? Tak było w przypadku zawodnika, chyba najstarszego w gronie startujących, pana Edwarda Busza (na pierwszym zdjęciu z lewej), który wyciągał z wody jedną rybę za drugą i złowił ich prawie 9 kg. Chyba długoletnie doświadczenie, znajomość specyfiki poszczególnych łowisk, no i dobór techniki oraz przynęt a także związana z wiekiem cierpliwość mają tutaj kolosalne znaczenie. Brawo, panie Edwardzie.

Czytaj więcej
17. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4786

Nasza żeńska drużyna rozpoczęła sobotnią rywalizację meczem z Włoszkami. I można napisać, że rozpoczęła bardzo dobrze, ponieważ po golu Marty Bokun (asysta Dominiki Sojki) prowadziła 1:0. Dalej nie było już tak dobrze. Włoszki zdobyły 3 bramki pod rząd i dopiero na 45 sekund do ostatniego gwizdka sędziego Sandra Pilarz zdobyła drugą bramkę.
Włochy – Polska 3:2
W drugim meczu przeciwniczkami naszej reprezentacji była Nowa Zelandia - mistrzynie świata seniorek. Dla biało – czerwonych bramki zdobyły: Sandra Pilarz - 2, Marlena Madej, Dominika Sojka i Marta Bokun.
Nowa Zelandia – Polska 7:5
Kolejny mecz to starcie z Holenderkami. Niestety, nasze dziewczęta doznały kolejnej porażki, ale walczyły jak równy z równym. Bramki zdobywały: Sandra Pilarz, Marta Bokun, Klaudia Sachmerda – 2.
Holandia – Polska 6:4

Czytaj więcej
17. 07. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4708

Ciężką przeprawę mieli nasi kajak poliści w pierwszym dniu zmagań na The World Games. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Kobietom nie udało się ani razy przechylić szali na swoją korzyść, chociaż nie brakowało im determinacji i woli zwycięstwa. Jedynie w meczu z Niemkami, było nie było mistrzyniami świata, były bezradne, natomiast w meczu z Francuzkami prowadziły równą walkę do stanu 5:5, lepsze w końcówce okazały się jednak trójkolorowe. 4 bramki zdobyła Marta Bokun, jedną Sandra Pilarz.
Podobnie było w meczu z Kanadyjkami. Prowadzenie objęły zawodniczki spod znaku klonowego liścia. Na 1:1 wyrównała Marta Bokun, na 2:2 rzuciła Justyna Tyrowicz po znakomitym podaniu Klaudii Sachmerdy. Kolejne dwie bramki zdobyły Kanadyjki, a trzecią bramkę dla naszej drużyny zdobyła Sandra Pilarz na 1minutę 15 sekund do końca meczu. Mimo zmasowanego ataku w końcówce nie udało się doprowadzić do remisu.
W meczu z Niemkami honorowe trafienie zaliczyła Sandra Pilarz.
France - Poland 7:5
Germany - Poland 12:1
Canada - Poland 4:3
Seniorzy zaliczyli jedno zwycięstwo i wywalczyli je w ostatnim w dniu dzisiejszym meczu.

Czytaj więcej
17. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5155

 

 

W czwartek, 27 lipca, w Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie odbył się kolejny trening Boot Camp - Sportowe Starcie w ramach autorskiego projektu Elżbiety Zarębskiej „Pociąg do Stacji Forma". Tym razem Sportowe Starcie dotyczyło rywalizacji drużyn: Elżbieta Zarębska i reprezentacja Czechowic-Dziedzic vs. wójt i mieszkańcy gminy Bestwina. Zdjęcia TUTAJ
Zawody rozgrywane były w drużynach 3 - osobowych. Jedną z drużyn gminy Bestwina tworzyli: wójt, Artur Beniowski, kierownik Referatu Sportu i Promocji, Łukasz Wojsław oraz radny, Grzegorz Owczarz. Gminę Bestwina reprezentowali także zawodnicy KS Bestwinka wraz z trenerem Tomaszem Zużałkiem, który w porozumieniu z Elżbietą Zarębską potraktował te zajęcia, podobnie jak jesienią ubiegłego roku, jako jednostkę treningową. Biorąc pod uwagę intensywność oraz różnorodność ćwiczeń obawiam się, że mimo aktywności sportowej zawodników, będą męczyć ich przez najbliższe dni zakwasy :-), ale na pewno zaprocentuje to dalszym rozwojem i wzrostem formy zawodników z Bestwinki.
Naszych reprezentantów dopingowali, m.in., znani już z łamów www.gminabestwina.info: panie: Ewelina, Adriana i Agnieszka Chwałek oraz Tomek Janusz, czyli JanuszeSukcesu zwani też JanuszamiNawigacji czy też JanuszamiWszystkiego ;-) a także radny, Grzegorz Kołodziejczyk.
Na zakończenie treningu odbyło się przeciąganie liny, gdzie naprzeciw siebie stanęły ww. reprezentacje. Wyniku nie podaję, ponieważ ważniejsza była nie tyle rywalizacja, co wspaniała zabawa. Zarówno Elżbieta Zarębska, jak i trener KS Bestwinka, Tomasz Zużałek,  byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć i zapowiedzieli, że w przyszłości będą one w ORiSW w Kaniowie kontynuowane.

17. 07. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4794

W piątek, 28 lipca, nasi reprezentanci Polski w kajak polo rozpoczną zmagania na The World Games we Wrocławiu. Boiska zbudowano na basenie Orbita przy ul. Wejherowskiej. Warto zaznaczyć, że od kilku miesięcy zaangażowany i odpowiedzialny za przygotowanie boisk i przeprowadzenie zawodów kajak polo w ramach The World Games był Szymon Maślanka, członek UKS Set Kaniów. Oprócz niego wolontariuszami z UKS Set są jeszcze Dominika Spętany i Tomasz Hoffmann.
Pierwsze na wodę wypłyną nasze dziewczęta: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Sandra Pilarz. Na inaugurację rozegrają o 9:10 mecz z reprezentacją Francji.
Mężczyźni: Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Borys Zubczewski i Arkadiusz Pilarz na początek zmierzą się z Hiszpanami o godz. 11:05. Obu drużynom cennych rad z pomostów udzielać będą trenerzy: Katarzyna i Dariusz Pilarz.
Polscy kajak poliści zagrają, oprócz Hiszpanii, z innymi najlepszymi drużynami świata, tj.: Włochami, Nową Zelandią, Francją, Chinese Taipei i Niemcami.
Kobiety zmierzą się, oprócz Francji, z: Włochami, Nową Zelandią, Niemcami, Kanadą i Holandią.

Transmisję TWG’ 2017 obejrzeć można na sportowych antenach Polsatu w dniach 28-30 lipca.
Link do transmisji kajak polo na żywo: www.canoeicf.com/canoe-polo-other/wroclaw-2017
Harmonogram meczów: http://www.pzkaj.pl/dane/2017/TWG2017_harmonogramKajakPolo.pdf

Wyniki: theworldgames2017.com/wyniki/

17. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5106

Biuro ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej zaprasza do wzięcia udziału w III Powiatowym Konkursie Fotograficznym pt.: „Powiat Bielski – XX lat” promującym dorobek dwudziestu lat istnienia, a także walory krajoznawcze powiatu bielskiego poprzez sztukę fotografii.
Konkurs ma charakter otwarty. Skierowany jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów. Głównym celem konkursu jest promowanie powiatu bielskiego oraz upowszechnianie fotografii o wysokich walorach estetycznych i artystycznych.
Tematem konkursu jest dorobek, wartości krajoznawcze oraz dziedzictwo kulturowe powiatu  bielskiego.
Konkurs rozpoczyna się 1 sierpnia 2017 roku. Termin zgłaszania prac upływa 31 grudnia 2017 roku.
Organizator przewiduje następujące nagrody:   I miejsce – bon zakupowy na kwotę 700 zł, II miejsce – bon zakupowy na kwotę 500 zł, III miejsce – bon zakupowy na kwotę 300 zł. Nagroda specjalna samorządowego miesięcznika Mój Powiat – nagroda rzeczowa.  Wyróżnienia (o ilości decyduje jury) – atrakcyjne zestawy promocyjne gadżetów powiatu bielskiego.
Więcej szczegółów i regulamin konkursu na stronie internetowej Starostwa Powiatowego www.powiat.bielsko.pl w zakładce KONKURSY

17. 07. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5831

Gosia KopelOkoło 160 dzieci brało udział w Marcin Gortat Camp w Dąbrowie Górniczej.
Atmosfera była wspaniała. Marcinowi Gortatowi w prowadzeniu zajęć pomagały także inne gwiazdy NBA: Otto Porter i Danoel Ochefu, były zawodnik ligi NBA Bo Outlaw, trener David Adkins oraz koszykarz MKS-u Dąbrowa Górnicza Bartłomiej Wołoszyn.
Uczestnicy Gortat Camp dostali koszulki i piłki, a najlepsi mają szansę polecieć za ocean na mecz NBA.
Okazję do wspólnego treningu z naszym jedynakiem w NBA miały 4 zawodniczki MKS Czechowice-Dziedzice, a wśród nich mieszkanka Kaniowa, Małgorzata Kopel (na zdjęciu).

Zdjęcie: MKS Czechowice-Dziedzice

17. 07. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4666

lesnalesna1W dniach 22 - 23. 07. 2017 r. w Leśnej odbył się Ogólnopolski Turniej Młodzików i Dzieci w Kajak Polo i slalomie oraz Mistrzostwa Polski Weteranów w kajak polo i slalomie (kajakarstwo górskie). Zawody zorganizował leśniański LUKS „Kwisa”.
W piątek, 21 lipca, od godziny 14 na górskiej rzece Kwisie przy odlewni Baworowo dzieci i młodzież zmagały się w slalomie w ramach dziesiątego Memoriału im. Irka Kielera. Rywalizacja weteranów odbyła się następnego dnia, w sobotę, 22 lipca, również od godziny 14.
W sobotę i w niedzielę od godzin rannych na miejskim basenie przy ulicy Polnej w Leśnej odbywały się mistrzostwa Polski weteranów w kajak polo oraz ogólnopolski turniej dzieci i młodzików w tej samej dyscyplinie sportu o Puchar Prezesa LUKS „Kwisa”.
UKS Set Kaniów wystawił swoje reprezentacje w kategorii dzieci i młodzików, a chętni wzięli również udział w slalomie, mimo iż dopiero na miejscu, w Leśnej, po raz pierwszy spróbowali swoich sił w tej dyscyplinie.
Młodzicy: Hanna Sojka, Estera Janeczko, Rafał Beniowski, Nikodem Mika, Miłosz Prymula zajęli IV miejsce w turnieju kajak polo.
Dzieci: Anna Beniowska, Kajetan Więzik, Jakub Kleczek, Wojciech Szafarczyk, Sebastian Szafarczyk wywalczyły II miejsce.  
Slalom dzieci: II miejsce -  Anna Beniowska, IV - Wojciech Szafarczyk. Wyróżnienie odebrał Sebastian Szafarczyk (8 lat) jako najmłodszy uczestnik.
Slalom młodzików: II miejsce - Hanna Sojka, IV - Rafał Beniowski.
Slalom  weteranów: Katarzyna Pilarz – IV miejsce.
Trzydniowym zawodom przyglądała się 12-osobowa reprezentacja Polski, która wybrała obiekty w Leśnej na ostatnie treningowe zgrupowanie przed The World Games Wrocław 2017, czyli Światowymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Kajakarze w barwach biało – czerwonych w kajak polo zagrają z sześcioma najlepszymi drużynami świata. Polacy wyjadą znad Kwisy do Wrocławia dopiero w środę, 26 lipca.

Do góry