Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5043

Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” zaprasza dzieci i młodzież do lat 16 do udziału w Zawodach Wędkarskich "Na zakończenie wakacji", kóre odbędą się w sobotę, 2 września, na akwenie "Oczko" w Kaniowie przy ul. Gawlików.

Zbiórka przy "Rybaczówce" o godz. 8:00. Dla najlepszych przewidziane medale i nagrody. Opiekunowie mile widziani. Informacje na temat zawodów pod numerem 501 309 859.

17. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5089

Letni okres nie sprzyja bieganiu, miłośnicy biegów raczej oddają się treningom, aby szlifować formę na jesienne starty. Tak też jest w przypadku naszych czołowych reprezentantów, Agnieszki Chwałek i Tomasza Janusza. Aby sprawdzić, czy treningi przynoszą efekty postanowili wystartować w niektórych biegach, zresztą nie tylko oni, bo również kilkoro innych biegaczy z naszej gminy.
I tak, Agnieszka startowała w Biegu o Breńskie Kierpce (Brenna, Dolina Leśnicy, 13.08.2017 r.) i zameldowała się na mecie, jako 91, ale w swojej kategorii biegowej była 5, wśród kobiet w kategorii Open 8. Bieg ukończyło 474 zawodników. Na trasie wspierał Agnieszkę Tomek, biegł razem z nią, ale traktował to, jako trening.
Tomek Janusz wziął udział w 22. Międzynarodowym Biegu Ulicznym na 15 km, który odbył się w sobotę, 26 sierpnia, w Jaworznie. Wystartowało w nim 570 zawodników, a Tomek zameldował się na mecie, jako 12 zawodnik i trzeci Polak, a w swojej kategorii wiekowej był 4. Jego czas to 00:53:22.
Mama Tomasza Janusza, pani Barbara, startowała w Jaworznie w biegu na 9 km. Przekroczyła linię mety na 86 pozycji w kategorii Open, czyli bez względu na płeć i wiek, natomiast w swojej kategorii wiekowej była 6. W tym biegu wzięło udział 137 zawodniczek i zawodników.
Piotr Nowak z kolei 15 sierpnia wziął udział w Oświęcimiu w V Biegu "BIEGAĆ JEST BOSKO". Ks. Bosko należy do grona świętych, którzy na stałe weszli do historii Kościoła i świata. Zasłynął, jako genialny wychowawca, „Ojciec i Nauczyciel” młodzieży, pisarz i publicysta, założyciel zgromadzeń zakonnych. Stworzył styl wychowania nazywany systemem prewencyjnym bądź uprzedzającym.

Czytaj więcej
17. 08. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5379

IMG 0920IMG 0921IMG 0923IMG 0945Wszystko wskazuje, że derbowy mecz pomiędzy KS Bestwinka a LKS Przełom Kaniów był ustawiony, no bo jakże inaczej odebrać fakt, że w typowaniu jako jedyny trafił wynik i zgarnął stówę kierownik drużyny KSB, Jarosław Walecki? To, oczywiście żarcik, nagrodą było 100 PLN a nie 100 tys. euro, bo być może wtedy ktoś mógłby się pokusić o próbę wpływania na przebieg meczu, tutaj wszystko odbyło się fair.
Pierwsza połowa derbów nie zakończyła się prowadzeniem żadnej z drużyn, było dużo walki, ale mało klarownych sytuacji podbramkowych. Trenerzy: Radosław Maciejewski w LKS Kaniów i Tomasz Zużałek w KS Bestwinka głośno udzielali wskazówek swoim zawodnikom, robili roszady zmieniając ich pozycje aby zmylić przeciwnika, jednakże bramkarze zachowali czyste konto.
W drugiej połowie coraz odważniej poczynali sobie skrzydłowi KSB, ale pierwszą bramkę zdobył grający z nr 10, Rafał Nycz i było to w 60 minucie. Dziesięć minut później rajdem przez całe boisko lewym skrzydłem popisał się Bartosz Prymula i skończył go strzałem obok broniącego Wojciech Gagatka.
Jest taka piosenka „Tańcowały dwa Michały”  … W Bestwince zamiast Michały można by śpiewać Bartosze, ponieważ w 78 minucie przed samą linią bramkową tańcowały dwa Bartosze: Prymula i Adamowicz i ten ostatni wpakował piłkę do siatki Przełomu, a wcześniej znów rajdem lewą stroną rozpoczął tę akcję pierwszy z Bartoszów.

Czytaj więcej
17. 08. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 8139

Czasem brak słów, by wyrazić, opisać, opowiedzieć to, czego doświadczamy, czego jesteśmy obserwatorami czy też uczestnikami. I właśnie tak jest w przypadku oddania atmosfery, opisania wydarzeń, przekazania informacji o tym wszystkim, co działo się w sobotę, 26 sierpnia, na terenach rekreacyjnych za sprawą Michała Adamskiego, mieszkańca Czechowic-Dziedzic, ale mającego swoje korzenie w Bestwince, licznego grona jego pomocników i zorganizowanego przez niego Pikniku Charytatywnego na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Tomasza Olka. Zdjęcia TUTAJ i TUTAJ.
Michał Adamski poruszył niebo i ziemię, aby Piknik pod każdym względem był atrakcyjny, aby mimo konkurencji ze strony Czechowic-Dziedzic, które obchodziły swoje 34. Dni Czechowic-Dziedzic, przyciągnąć do Kaniowa tłumy, zapewnić im godziwą rozrywkę i osiągnąć podstawowy cel: zebrać środki finansowe dla rodziny tragicznie zmarłego Tomasza Olka, który osierocił 5 dzieci i wkrótce ma urodzić się szóste, które nie zobaczy już swojego ojca, nie poczuje jego dotyku, pieszczot, nie usłyszy jego głosu. Wzruszające było, kiedy widziałem na Pikniku, jak najmłodsza córka, kiedy zobaczyła zdjęcie Tomasza, wykrzyknęła: „O, Tatuś … aniołki mi go zabrały do nieba”. Tatuś zapewne w tym dniu czuwał nad swoją rodziną i wszystkimi, którzy przybyli na tereny rekreacyjne, ponieważ impreza się udała i spełniła oczekiwania organizatorów i uczestników.

Czytaj więcej
17. 08. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5162

logo gkhdk pckKlub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie serdecznie dziękuje krwiodawcom, którzy postanowili dzisiaj, 27 sierpnia, podzielić się cząstką siebie z innymi i zameldowali się w ambulansie Rejonowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach podstawionym na parkingu przy kościele w Bestwince.

Zarejestrowały się 22 osoby, krew oddało 19, więc do Banku Krwi powedrowało 8 550 ml tego bezcennego leku.Wśród dawców były 4 kobiety, jedna osoba oddała krew po raz pierwszy, jedna osoba zarejestrowała się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. Dziękujemy!!!

17. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5734

Jak co roku na boisku w Kaniowie odbył się Turniej Żaków o Puchar Wójta gminy Bestwina. W tej edycji wzięły udział drużyny: UMKS 3 Czechowice-Dziedzice, LKS Sokół Zabrzeg, LKS Bestwina i gospodarze, LKS Przełom Kaniów. Zdjęcia TUTAJ
Uczestników Turnieju oraz kibiców powitał Mariusz Cupriak, trener najmłodszych zawodników "Przełomu", a otwarcia dokonał Grzegorz Wieczorek, prezes LKS Kaniów. Chociaż przez moment na niebie pojawiły się chmury i spadł deszcz, to jednakże na pogodę nie można narzekać, a już tym bardziej nie można było narzekać na poziom gier na boisku. Nad ich prawidłowym przebiegiem, nad grą fair play czuwał sędzia, Adrian Damaz, i mimo że był sam nie potrzebował powtórek z kamer :-). Zdjęcia TUTAJ
Padły następujące wyniki:
LKS Kaniów - UMKS 3 Czechowice-Dziedzice 1:2
LKS Kaniów - Sokół Zabrzeg 0:1
LKS Kaniów - LKS Bestwina 2:0
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice - Sokół Zabrzeg 0:3
UMKS 3 Czechowice-Dziedzice - LKS Bestwina 0:1
Sokół Zabrzeg - LKS Bestwina 3:3
Pierwsze miejsce zajął LKS Sokół Zabrzeg (7 pkt), drugie LKS Bestwina (4 pkt), trzecie UMKS 3 Czechowice-Dziedzice i czwarte LKS Kaniów.
W zakończeniu Turnieju uczestniczył wójt, Artur Beniowski, i osobiście wręczał puchary, wyróżnienia i nagrody. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, najlepsze drużyny puchary i dyplomy. Wyróżniono także najlepszego strzelca, został nim Jakub Gandzel z Sokoła Zabrzeg oraz najlepszego bramkarza. W tym ostatnim wypadku wyróżniono dwóch bramkarzy: Kajetana Kopcia (za wspaniałe interwencje w ostatnim meczu z UMKS 3) oraz Adama Raszkę z LKS Kaniów za najmniej przepuszczonych piłek do siatki.

Należy również odnotować, że w trakcie Turnieju prowadzona była kwesta na rzecz pomocy rodzinie zmarłego tragicznie Tomasza Olka. Zebraną kwotę 500 + 1 zł przekazał żonie śp. Tomasza Mariusz Cupriak na Pikniku Charytatywnym, który odbywał się w godzinach popołudniowych na terenach rekreacyjnych w Kaniowie

17. 08. 26
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5291

Sobotnią walkę na wodnych boiskach nasze dziewczyny z U – 21 rozpoczęły z wysokiego C. Naprzeciw nich stanęły zawodniczki z Irlandii i nie miały wiele do powiedzenia. 4 bramki Klaudii Sachmerda, po 2 Weroniki Jasiukiewicz, Moniki Kulas i Katarzyny Kalina oraz po 1 Sandry Pilarz i Moniki Pacyga dało im wygraną 12:2.
Polska U – 21 Women – Irlandia U – 21 Women 12:2
Niemcy U – 21 Men – Polska U – 21 Men 6:3 (do przerwy 2:2), bramki: 3 x Kuba Witkowski.
Polska U – 21 Women – Włochy U – 21 Women 10:1. Bramki: Monika Kulas - 3, Dominika Sojka - 2, Klaudia Sachmerda - 2, Katarzyna Kalina, Sandra Pilarz, Monika Pacyga po 1. Pierwsze miejsce w grupie i mecz półfinałowy z Wielką Brytanią .... i o godz.13:50 dziewczyny uniosły ręcę w górę w geście zwycięstwa, bo wygrały mecz 8:4 i awansowały do finału!!! Brawo!!! W finale zmierzą się z aktualnymi mistrzyniami świata, Niemkami. Mecz odbędzie się dzisiaj o godz. 18:00. Trzymajmy kciuki!!!
Mecz półfinałowy U - 21 Women: Polska - Wielka Brytania 8:4, bramki: Klaudia Sachmerda - 3, Monika Kulas - 3, Monika Pacyga i Sandra Pilarz.
W innych meczach: seniorki - Polska - Czechy 4:6
U - 21 men: Polska - Szwecja 3:6
Seniorzy: Polska - Irlandia 7:4, bramki: Jakub Maślak - 2, Borys Zubczewski, Daniel Jarmarkiewicz, Arkadiusz Pilarz, Łukasz Pilarz, Hubert Migdalski.
Zdjęcia: Katarzyna Pilarz

17. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4926

Mamy już niektóre rozstrzygnięcia 12. Mistrzostw Europy w Kajak Polo. Reprezentacja Polski seniorów z Bartłomiejem Dawidkiem, Borysem Zubczewskim, Łukaszem i Arkadiuszem Pilarzami walczyć będzie o miejsce od 9 do 17. Nasza drużyna wygrała z Austrią, zremisowała ze Szwecją, przegrała z Niemcami i Wielką Brytanią, co dało jej 3 miejsce w grupie i prawo do walki o wspomniane miejsce od 9 do 17. W pierwszym sobotnim meczu zmierzy się z Irlandią.
Seniorki, wśród których nie ma zawodniczek UKS Set Kaniów powalczą o miejsca od 7 do 12. Nasza reprezentacja wygrała z Danią i Czechami, przegrała z Holandią, Francją i Włochami. W sobotę w pierwszym meczu ponownie zmierzy się z Czeszkami a następnie Szwedkami.
Męska U – 21 z Jakubem Witkowskim i  Dawidem Wiznerem wywalczyła awans do ćwierćfinału razem z Wielką Brytanią, Holandią, Szwajcarią, Rosją, Niemcami, Francją i Włochami. Ta ekipa w najgorszym scenariuszu zajmie 8 miejsce, ale na pewno powalczy o awans do półfinału. Do tej pory wygrali z Litwą, Belgią, Hiszpanią, zremisowali z Rosją, przegrali z Wielką Brytanią i Francją. Jutro, w pierwszym ćwierćfinałowym meczu spotkają się o godz. 9:20 z Niemcami.
I na koniec wisienka na torcie … żeńska U -21, wicemistrzynie świata z ubiegłego roku. Ale nie ma co pompować balonika, bo ten lubi pęknąć. Fakty jednak mówią, że nasze dziewczyny z UKS Set Kaniów: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominka Sojka, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak oraz Katarzyna Kalina, Monika Kulas i Weronika Jasiukiewicz zajmują w swojej grupie z kompletem punktów pierwsze miejsce wygrywając z Niemkami, Holenderkami, Wielką Brytanią, Hiszpanią i Francją. Jutro w dalszej części rozgrywek grupowych zmierzą się z Irlandią o godz. 8:00, a następnie z Włoszkami o 10:40. Kolejne mecze zależeć będę od rozstrzygnięć tych meczów.

17. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4924

Wybieramy Sołtysa Roku i Sołectwo Roku 2017 w województwie śląskim. W tej wielkiej akcji pod patronatem Wojciecha Saługi, marszałka woj. śląskiego, mieszkańcy wybiorą najpopularniejszego sołtysa i sołectwo w naszym regionie. Na laureatów czekają prestiżowe tytuły, medale i statuetki oraz cenne nagrody, które wręczymy w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach. Przez najbliższe tygodnie mieszkańcy wszystkich wsi w województwie śląskim będą mogli wyrazić uznanie dla pracy i zaangażowania ich sołtysa, oddając na niego głos w plebiscycie. Będą mogli także wspomóc swoje sołectwo w walce o cenne nagrody. Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie plebiscytu trwa do piątku, 8 września. Głosować można poprzez SMS:
Sołtys Roku 2017 - gmina Bestwina, powiat bielski:
* Maria Maroszek, Bestwina, (DZS.37) SMS pod nr 72355 o treści DZS.37
* Teresa Paruch - Ryś Bestwinka, (DZS.38) SMS pod nr 72355 o treści DZS.38
* Stanisław Nycz, Janowice, (DZS.39) SMS pod nr 72355 o treści DZS.39
* Marek Pękala, Kaniów, (DZS.40) SMS pod nr 72355 o treści DZS.40
Sołectwo Roku 2017 - gmina Bestwina, powiat bielski:

Czytaj więcej
17. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4682

RZPiTRZPiT1Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” wyruszył 14 sierpnia do Bułgarii. W programie jego pobytu znalazły się trzy koncerty w Nesseberze na Międzynarodowym Art Festiwalu „GWIAZDOZBIORY W NESEBERZE” (odbył się w dniach 20 – 25. 08.). Uczestniczyły w nim zespoły i wykonawcy indywidualni z Bułgarii i innych krajów. Celem organizatorów było promowanie twórczego rozwoju młodzieży poprzez komunikację pomiędzy zespołami z różnych krajów, wzbogacanie repertuaru zespołów o utwory klasyczne i współczesne. Festiwal daje możliwość ukazania talentu uczestników i zwiększenia ich umiejętności wykonawczych. W czasie trwania Festiwalu uczestnicy zapoznają się z kulturą, historią, przyrodą i zabytkami Bułgarii. Było więc połączenie przyjemnego z pożytecznym.
Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Bestwina” poinformował na swoim fan page’u na Facebooku, że ich występy spotkały się z bardzo ciepłym i życzliwym przyjęciem wśród widzów a także uznaniem jury, ponieważ RZPiT „Bestwina” pod kierownictwem Sławomira Ślósarczyka, Ireneusza Stanclika, Mariusza Miki wraca do Polski z pierwszym miejscem w kategorii zespołów wielopokoleniowych. Brawo !!!

Do góry