Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 08. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4413

Drugi dzień Mistrzostw Europy w Kajak Polo rozpoczął się o godz. 8:00. Spośród naszych drużyn jako pierwsi zagrali mężczyźni U – 21. Wpłynęli na boisko o godz. 9:20 a ich przeciwnikiem była Wielka Brytania. Niestety, mimo prowadzenia po pierwszej połowie 2:1 przegrali ten mecz 3:5. Bramki dla naszych barw zdobyli Barański – 2 i Jasiukiewicz.
Z kolei o godz. 10:00 z Brytyjkami spotkały się nasze dziewczęta z U – 21. Pierwszą połowę Polki zakończyły prowadzeniem 3:2. Druga połowa rozpoczęła się od gola i zrobiło się 4:2 dla Polski. Dziewczyny grały wysokim pressingiem, nie pozwalały Brytyjkom wyprowadzać piłki z ich połowy, jednakże kontrataki naszych przeciwniczek, np. po trafieniu w słupek lub obronie strzału przez bramkarkę były groźne i zrobiło się 4:3, ale po strzale Sandry Pilarz znów były dwie bramki przewagi. Brytyjkom nie starczyło już ani sił, ani czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Polek 5:3. Bramki zdobyły: Klaudia Sachmerda – 2, Sandra Pilarz, Weronika Jasiukiewicz i Monika Kulas.
O 11:20 na boisku pojawiły się seniorki i zagrały z Holenderkami, którym uległy 8:5 (2:2), bramki zdobyły: Marta Bokun - 3, Justyna Tyrowicz i Katarzyna Kopczyńska). O 12:00 męska U – 21 zmierzyła się z Francją. Francuzi strzelili naszym zawodnikom 8 bramek, my odpowiedzieliśmy tylko 4 trafieniami i mecz zakończył się przegraną (Bramki: Kowalski - 2, Kujawa i Jakub Witkowski po 1 trafieniu). Również przegraną zakończył się mecz seniorów z Wielką Brytanią. Polska - Wielka Brytania 4:5 (Bramki: Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz, Jakub Maślak i Hubert Migdalski).

O godz. 13:20 kobieca U - 21 z naszymi zawodniczkami z UKS Set: Klaudią, Moniką, Dominiką, Sandrą i Kasią stanęła naprzeciw  U - 21 z Hiszpanii. Do przerwy nasze dziewczyny prowadziły 2:1, a po przerwie było gorąco. Nasze zawodniczki strzeliły kolejną bramkę i zdobyły dwubramkową przewagę, jednakże na półtorej minuty do zakończenia meczu zrobiło się 3:3. Na szczęście bramkę dającą zwycięstwo w tym meczu zdobyły Polki i pokonały Hiszpanię 4:3 (Bramki: Klaudia Sachmerda, Dominika Sojka, Weronika Jasiukiewicz, Monika Kulas).
Seniorki: Polska - Francja 0:10 :-(,
Men U - 21: Polska - Hiszpania 5:4. Świetny mecz rozegrał nasz Jakub Witkowski, zdobył 3 bramki, po jednej dorzucili Filip Jasiukiewicz i Kacper Kowalski.
Women U - 21: Polska - Francja 4:2, bramki: Monika Kulas - 3 Weronika Jasiukiewicz - 1.
Seniorzy: Polska - Szwecja 5:5, bramki: Arkadiusz Pilarz, Hubert Migdalski, Mateusz Donart, Jakub Maślak - 2.
Seniorki: Polska - Włochy 3:6, bramki: Justyna Tyrowicz - 2, Marta Bokun

17. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4767

Przeżyjmy to jeszcze raz!!!

Poniżej zamieszczam link do materiału filmowego, z tegorocznych obchodów Święta Karpia Polskiego, które odbyło się 19 sierpnia na terenach rekreacyjnych w Kaniowie. Film przygotowała redakcja Beskid News z Bielska - Białej:

http://beskidnews.pl/ogladaj/xvii-swieto-karpia-polskiego-w-kaniowie-2017/5024

17. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5200

Co prawda zostało już mało czasu do meczu derbowego KS Bestwinka - LKS Przełom Kaniów, ale może kibice i sympatycy obu drużyn jeszcze tutaj zaglądną. Proponuję ponownie zabawę w wytypownie wyniku tego meczu, nagrodą będzie stówa (100 zł), a otrzyma ją tylko jedna osoba, ta która jako pierwsza wpisze w komentarzu prawidłowy wynik.

Mecz KS Bestwinka - LKS Przełom Kaniów odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia, o godz. 17:00.

Typować można do godz. 17:00, 27.08.2017.

17. 08. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4273

Men SOU21 SODzisiaj, 24 sierpnia, rozpoczęły się we francuskim Saint-Omer w regionie Nord-Pas-de-Calais Mistrzostwa Europy w Kajak Polo seniorów oraz U – 21.
Spośród zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów uczestniczą w nich: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominka Sojka, Sandra Pilarz, Katarzyna Ciupak (U – 21 women), Jakub Witkowski, Dawid Wizner (U – 21 men) oraz Bartłomiej Dawidek, Borys Zubczewski, Łukasz Pilarz, Arkadiusz Pilarz (men). Wraz z nimi w ekipie szkoleniowej są Dariusz i Katarzyna Pilarz.
Polskie drużyny rozpoczęły od zwycięstw. Najwcześniej, o godz. 8:40, na boisko wpłynęła drużyna męska U – 21 i pokonała Litwę 4:2 a jedną z bramek i pierwszą w tym meczu zdobył Jakub Witkowski.
O godz. 9:00 zagrali seniorzy i pokonali Austrię 8:4 a po jednej bramce zdobyli Łukasz i Arkadiusz Pilarz.
O godz. 10:00 swoją formę miały okazję sprawdzić nasze zawodniczki U - 21. Naprzeciw nich stanęły mistrzynie świata w tej kategorii wiekowej z ubiegłego roku, Niemki. Nasze zawodniczki przez cały mecz zachowywały zimną krew i wygrały 2:1 a bramki zdobyły nasze dziewczyny z UKS Set: Klaudia Sachmerda i najmłodsza w tej ekipie, Dominika Sojka. Tak trzymać!!!
Seniorki, bez zawodniczek UKS Set w składzie, rozpoczęły mecz o 11:20. Pokonały Danię 4:3. Tak więc 4 pierwsze mecze i każda drużyna wygrała!!!

W swoim drugim meczu męska U - 21 pokonała Belgię 5:3, dwie bramki zdobył Jakub Witkowski. Niestety, nie powiodło się w drugim meczu seniorom w meczu ze zwycięzcami tegorocznego World Games i Pucharu Europy, Niemcami. Ulegli im 9:1, jedyną bramkę zdobył Borys Zubczewski. Dziewczyny U - 21 pokonały Holandię 10:4 (Klaudia Sachmerda i Sandra Pilarz po 3 bramki, Dominika Sojka - 1. O godz. 15:20 w meczu U - 21 mężczyzn z Rosją padł remis 4:4, dwie bramki strzelił Jakub Witkowski. Seniorek pokonały Czeszki 8:5.

Tagi:#mistrzostwaeuropywkajakpolo #kajakpolo #canoepolo #setkaniow #europenachampionships

17. 08. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4493

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Gminy w Bestwinie zwraca się z prośbą o udział w akcji honorowego krwiodawstwa, która odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia br., w godz. od godz. 9 do 13 w Bestwince przy kościele pw. Św. Sebastiana. Rejestracja dawców do godz. 12.30.
Jednocześnie informujemy, że w czasie trwania akcji można również zarejestrować się, jako dawca szpiku kostnego.A K B

17. 08. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4466

PiknikW sobotę, 26 sierpnia, na terenach rekreacyjnych w Kaniowie odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz rodziny tragicznie zmarłego Tomasza Olka.

W imieniu organizatora serdecznie zapraszam.

Szczegóły na plakacie.

17. 08. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5239

Ten weekend wszystkie nasze piłkarskie kluby uznają za niezwykle udany, ponieważ każda z drużyn odniosła zwycięstwo, w tym dwa odbyły się na wyjeździe.
Jako pierwsi na boisku pojawili się piłkarze LKS Przełom Kaniów. W sobotę o godz.15:00 podejmowali u siebie GLKS Sokół Buczkowice. Był to jednocześnie debiut Radosława Maciejewskiego w roli trenera seniorów LKS Kaniów. I trzeba od razu dodać, że bardzo udany, ponieważ jego zespół wywalczył 3 punkty, co prawda zwyciężył tylko jedną bramką, ale najważniejsze jest zwycięstwo i zapewne każdy trener chciałby mieć taki debiut. Zdjęcia z meczu TUTAJ
LKS Przełom Kaniów – GLKS Sokół Buczkowice 1:0
Bramka: Szymon Kóska
Również w sobotę, ale o godz. 17:00 swój mecz, już trzeci w rundzie jesiennej, ale pierwszy na wyjeździe, rozgrywał LKS Bestwina. Jedenastka Sławomira Szymali stanęła w Żywcu naprzeciw Górala Żywiec i bardzo szybko, bo już w 8 minucie, dzięki celnemu trafieniu Bartłomieja Ferugi objęła prowadzenie. W 50 minucie na 0:2 podwyższył Szymon Skęczek strzałem z rzutu karnego. W 60 minucie Mateusz Kudrys został pokonany, ale zawodnicy LKS Bestwina nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa i z trzema punktami na koncie awansowali na 4 miejsce w tabeli AP-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej z taką samą ilością punktów (7), co trzecia Koszarawa Żywiec.
Góral Żywiec – LKS Bestwina 1:2

Czytaj więcej
17. 08. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4490

Dla każdego kto w tym roku zdecydował się wziąć udział w dorocznym Święcie Karpia Polskiego słowa Stevena D. Wolfa: "W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu" były jak najbardziej na miejscu.
Pogoda w sobotę, 19 sierpnia, zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych, a więc wtedy, kiedy zaplanowano główne atrakcje dla uczestników Święta Karpia Polskiego w Kaniowie nie była najlepsza i nie sprzyjała wyjściu z domu. Zdjęcia TUTAJ
Rarytas tej imprezy, czyli wędzony karp, ściągnął jednak na tereny rekreacyjne w Kaniowie liczne grono jego smakoszy. Niemniej liczne grono ściągnęli występujący na scenie: Kapela Biesiadna „Janowianka”, Kiersi, polscy Beatlesi z Polkowic, czyli The Postman oraz zespół Albatros. Najpierw w kałużach deszczu dokazywały dzieci, a po nich do szalonych tańców ruszyli dorośli i udowodnili, że dobrej zabawie nie straszny jest deszcz. Kiedy przychodzi czas na relaks, na zabawę to po prostu się bawi, nie oglądając się na warunki atmosferyczne. To jeden z uroków i znaków szczególnych kaniowskich imprez, takiej frekwencji przy takiej pogodzie raczej nigdzie indziej się nie uświadczy, a sami uczestnicy zapewne nie żałują przemoczonych butów i ubrań i już myślą o „powtórce z rozrywki.”

Czytaj więcej
17. 08. 19
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4399

Na prośbę czytelniczki www.gminabestwina.info zamieszczam ogłoszenie o poszukiwaniu zaginionego pieska:

Morisek zaginął 10.08. 2017r  w Janowicach. To mały i bardzo łagodny piesek o czarno-brązowym umaszczeniu i bardzo gęstej sierści.

Proszę o pomoc. Nagroda !!!!!! Inf. 534881608

17. 08. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4867

Bez tytuuW związku z zakończeniem naboru wniosków nr 3/2017 „Tworzenie i rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej” prowadzonego w dniach 26.06 - 24.07.2017 r. w dniu 7 sierpnia br. odbyło się posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina w trakcie, którego, m.in., omówiono i dokonano oceny wniosków oraz podjęto stosowne uchwały w przedmiocie wyboru operacji i ustalenia kwoty wsparcia dla złożonych wniosków.
Uznanie Rady Stowarzyszenia zyskały dwa wnioski z naszej gminy. Pierwszy z nich został złożony przez Urząd Gminy w Bestwinie: „Budowa boiska wielofunkcyjnego w Janowicach jako publicznej infrastruktury turystyczno – rekreacyjnej na obszarze objętym LSR” uzyskał dofinansowanie w kwocie 299 999 zł, a drugi, złożony przez Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” im. Adolfa Gascha z siedzibą w Kaniowie: „Budowa „Rybaczówki” jako obiektu promującego turystyczno – rekreacyjne walory wędkarstwa na obszarze LSR” uzyskał 150 000 zł wsparcia finansowego.

Do góry