Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Aktualności

17. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5290

W Muzeum Regionalnym w Bestwinie otwarto w czwartek, 20 lipca, wystawę rzeźby twórcy ludowego Czesława Kubika urodzonego w Bestwinie znanego i cenionego artysty, który otrzymał stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie stypendia twórcze  z zakresu upowszechniania kultury na rok 2017.

Wiodący temat wystawy to: „Wybrane prace rolnicze i zwyczaje wiejskie w okresie rocznym”. Składa się na nią sześć sześć obrazów – płaskorzeźb, które ilustrują odchodzące w niepamięć prace rolnika. Cykl rozpoczyna się wczesną wiosną ręcznym siewem zboża, ścinaniu kosą i młóceniu cepami plonów, wypieku chleba, deptaniu kapusty i późnią jesienią wykonywaną przez gospodynie „skubaczką”. Całość okraszona jest stosownymi wierszami Walerii Owczarz.

Na wystawie Czesław Kubik zaprezentował także inne wybrane swoje prace. Wszystkie nagradzane były na licznych konkursach m. in: : „Rodzina od zalotów do wesela – zwyczaje i obrzędy”, „Święty Jan Paweł II – patron rodzin”, „Matka Boska Makowska”, „Zwyczaje i obrzędy polskie – od zwiastowania do Zielonych Świąt” czy „Święci i patronowie naszych parafii”.

Czytaj więcej
17. 07. 24
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4706

27 lipca (czwartek) o godz. 19:00 "Pociąg do Stacji Forma", autorski projekt Elżbiety Zarębskiej, po raz kolejny zatrzyma się Ośrodku Rekreacji i Sportów Wodnych w Kaniowie, gdzie odbędzie się trening Boot Camp - Sportowe Starcie. Zapowiada się nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała zabawa.

Do wzięcia udziału w treningu zachęcają : Elżbieta Zarębska oraz Wójt Gminy Bestwina. Zgłoszenia do reprezentacji Gminy Bestwina można dokonać pisząc na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Trening odbędzie się w ramach tegorocznej edycji treningów Boot Camp, które zakończą się we wrześniu Pierwszymi Zawodami w Treningu Funkcjonalnym. Zawody rozegrane zostaną w drużynach 3 - osobowych. Zarówno Treningi Boot Camp, jaki i Zawody objęte zostały honorowym patronatem wójta gminy Bestwina Artur Beniowski.

17. 07. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6475

W sobotę, 22 lipca, na boisku LKS Przełom Kaniów odbył się V Wakacyjny Turniej Dzikich Drużyn z udziałem 10 zespołów: Nemak,  Inny Zespół, Pogoń Połące, Wisła Powódź, K3, Desperado Team, Piwkorze, Orkan Team, Znicz Palestyna i 6 twarzy grzybiarzy. Mecze rozgrywane były równolegle na dwóch boiskach wyznaczonych na połówkach normalnego boiska. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, a w nich mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”.
W grupie I najlepiej radził sobie obrońca trofeum – Inny Zespół, a w II Piwkorze. W półfinałach spotkali się: Inny Zespół z drugą drużyną grupy II – Orkan Team, oraz Piwkorze z drugim zespołem I grupy – 6 twarzy grzybiarzy. Zdjęcia z Turnieju TUTAJ
Orkan Team pokonał Inny Zespół w rzutach karnych 3:2, w meczu był remis 0:0, a Piwkorze pokonali 6 twarzy grzybiarzy 2:0.
W meczu o 3 miejsce Inny Zespół pokonał 6 twarzy grzybiarzy 4:0, a w finale Piwkorze zwyciężyli Orkan Team 1:0 po celnym trafieniu Michała Kóski.
Tak więc w V Wakacyjnym Turnieju Dzikich Drużyn dosyć niespodziewanie zwyciężyli Piwkorze. Dla nich to zwycięstwo, jak sami podkreślali w rozmowie, nie jest żadnym zaskoczeniem, ponieważ przed turniejem przez kilka miesięcy ostro trenowali i budowali kondycję ….. finansową browarów ;-), zresztą przed meczem finałowym wykorzystali rady swojego trenera i sporo nawodnili napojem chmielowym swój organizm, co przy panującym upale było jak najbardziej wskazane (patrz zdjęcie). Ta taktyka przyniosła sukces i to Piwkorze napełnili zwycięski puchar szampanem i uzupełnili nim utracone w czasie meczu płyny.

Czytaj więcej
17. 07. 21
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5475

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączone będą:
Bestwina ulica Witosa od nr 124 do 134, Kościelna od nr 63, Plebańska, Zaułek w dniu 28 lipca w godzinach od 13:00 do 14:30
oraz
Kaniów ulica Batalionów Chłopskich - budynek przedszkola, apteka w dniu 29 lipca w godzinach od 15:00 do 17:00.
Za utrudnienia przepraszamy.

17. 07. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5649

Tauron Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej wyłączony będzie prąd:
Bestwina: ulica Witosa od nr 107 i 140 do nr 147 i 164 w dniach:
- 27 lipca w godzinach od 8:00 do 8:30 oraz od 13:30 do 14:30
- 28 lipca w godzinach od 8:00 do 8:30 oraz od 13:30 do 14:30
Bestwina: ulica Gospodarska do nr 14, Dolna, Widokowa w dniach:
- 27 lipca w godzinach od 8:00 do 14:30
- 28 lipca w godzinach od 8:00 do 14:30

17. 07. 20
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5704

TWG 201720228248 1769481746401485 3007448676547158797 n20245498 1718247371551143 8599788202459398284 nW dniach 20 - 30 lipca odbędą się we Wrocławiu Igrzyska Dyscyplin Nieolimpijskich The World Games 2017. Znamy pełny skład reprezentacji Polski. Biało-czerwonych reprezentować będzie dokładnie 291 zawodników. Skład reprezentacji Polski stanowi: 291 zawodników/czek (106 K + 185 M) oraz 101 osób (12 K + 89 M) współpracujących, łącznie 392 osoby. Jedną z dyscyplin, które będą tam rozgrywane jest kajak polo i nie zabraknie we Wrocławiu reprezentantów UKS Set Kaniów. Powołania otrzymali: Klaudia Sachmerda, Monika Pacyga, Dominika Sojka, Sandra Pilarz, Bartłomiej Dawidek, Łukasz Pilarz, Borys Zubczewski i Arkadiusz Pilarz. Oczywiście razem z naszymi zawodniczkami i zawodnikami obecni są trenerzy: Katarzyna i Dariusz Pilarz.
Warto podkreślić, że 15 – letnia Dominika Sojka jest najmłodszą uczestniczką w całej reprezentacji Polski, a być może i najmłodszą uczestniczką The World Games 2017. Brawo!!!
Transmisje TWG’ 2017 obejrzeć można na sportowych antenach Polsatu.Nasi na TWG2017

17. 07. 18
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4698

Turon Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej nie będzie prądu w Bestwince w dniu 24 lipca w godzinach od 8:00 do 8:30 przy ulicach:
- ulica Magi i w tym rejonie, Akacjowa, Dudów, Starowiejska

oraz w dniu 26 lipca w godzinach od 8:00 do 13:30 przy ulicy św. Floriana 84 B.

17. 07. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5564

ChoszcznoChoszczno2Choszczno3Choszczno4W dniach 15 – 16 lipca odbył się w Choszcznie finał Pucharu Polski w Kajak Polo oraz Panda Cup. Impreza ta wzbudza wszędzie coraz większe zainteresowanie. Widać to było po zwiększającej się ilości kibiców tej widowiskowej dyscypliny sportowej. Nikt na Przystani nie mógł narzekać na brak atrakcji. Było gwarno, licznie i emocjonująco. Po dwóch dniach  ciężkich i emocjonujących zmagań na wodzie Starosta Choszczeński, Adam Andriaszkiewicz, burmistrz Choszczna, Robert Adamczyk, radny Rady Powiatu, Henryk Bokun, właściciel firmy ECHO, Seweryn Szymczak, kierownik MOSW Choszczno, Lucyna Łakos, oraz Prezes LUKS Wodniak, Dariusz Bajbuła dokonali podsumowania i uhonorowali pucharami, medalami i nagrodami najlepsze zespoły, a wśród nich zawodniczki i zawodników UKS Set Kaniów.
A oto wyniki:

Czytaj więcej
17. 07. 17
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5202

AChAiTJanuszeSukcesuPracowity i bardzo wyczerpujący weekend miała nasza eksportowa para biegaczy,  Agnieszka Chwałek i Tomek Janusz. Wzięli udział w Festiwalu Biegowym Pilska w Korbielowie. Jak co roku zawodnicy mieli do wyboru kilka biegów, z których koronną formą rywalizacji stanowił Maraton Babia-Pilsko. Festiwal Biegowy Pilska to cykl imprez zapoczątkowany w 2004 roku. Wtedy to w Korbielowie odbyły się Mistrzostwa Europy w Biegach Górskich. Obecnie rozgrywane co roku zawody są kontynuacją Mistrzostw mającą na celu propagowanie biegów górskich oraz zachęcanie do aktywności na świeżym powietrzu.
Wśród wielu konkurencji dostępnych w tym roku dla zawodników znalazły się m.in. Bieg Uliczny na 10 km,  Bieg po Zdrowie, Marsz Nordic Walking na Szczyt Pilska. Bardziej doświadczeni biegacze mogli rywalizować w Biegu na Szczyt Pilska oraz półmaratonie, a koronną konkurencję stanowił, podobnie jak w latach poprzednich, Maraton Babia-Pilsko.
Agnieszka i Tomek wzięli udział w trzech biegach. W sobotę o 11 w Jeleśni wystartowali w Biegu Ulicznym na dystansie 10 km. Agnieszka przybiegła na metę jako 4 zawodniczka w kategorii Open (trzecia polka) i 2 w kategorii 20 – 30 lat ustanawiając nową życiówkę wybieganą na niełatwej trasie. Od soboty wynosi ona 43:57. Tomek zajął 5 miejsce w swojej kategorii.
Z Jeleśni Agnieszka i Tomek udali się do Korbielowa aby wieczorem wystartować w Minimaratonie Pilska, czyli około 4 kilometry po górach. Tomek wygrał kategorię Open mężczyzn a Agnieszka Open kobiet.

Czytaj więcej
17. 07. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5276

Do groźnego zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 20:00, w Kaniowie na ul. Czechowickiej. Młody kierowca Audi A3, jadąc z dużą prędkością, utracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi. Samochód kilkukrotnie koziołkował. Kierowca stracił prawo jazdy.

Młody kierowca Audi A3, jadąc ulicą Czechowicką w Kaniowie, utracił panowanie nad samochodem i z ogromną prędkością wypadł z jezdni. Samochód dachował. Siła uderzenia była tak duża, że z Audi oderwało się wiele elementów min. koło wraz amortyzatorem. 

Na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie służby. Zarówno kierowca, jak i pasażer Audi zostali przebadani przez zespół pogotowia ratunkowego. Na szczęście nic poważnego się im nie stało.

Więcej: www.bielskiedrogi.pl

Do góry