Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Brakuje krwi

07. 08. 09
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5500
 W szpitalach na Podbeskidziu brakuje krwi.  Doktor Marek Graczyński, kierownik oddziału terenowego krwiodawstwa w Bielsku-Białej mówi, że każdy dawca jest na wagę złota. Warto pamiętać, że oddając krew można uratować nie tylko życie drugiego człowieka, ale także swoje. Znane są bowiem przypadki, że dzięki temu iż ktoś zdecydował się oddać krew i poddano jego krew badaniom w laboratorium, wykryto groźne choroby.
Zapraszam więc honorowych dawców krwi, jak i tych, którzy jeszcze nigdy krwi nie oddawali do uczestnictwa w najbliższej akcji krwiodawstwa, która odbędzie się we wtorek 14 sierpnia o godzinie 09.00, na Placu Targowym w Czechowicach – Dziedzicach.. Akcja będzie trwać do godziny 13.00.

Bardzo ważna informacja : Od 2007 r. osoby oddające krew mogą odliczyć jej wartość od dochodu. Przekazanie krwi można uwzględnić w zeznaniu rocznym w granicach limitu przewidzianego dla darowizn.
Od 1 stycznia tego roku do ustawy o PIT dodano regulację, która wyraźnie zezwala na odliczanie wartości oddawanej honorowo krwi jako darowizny. Wprowadzono jednocześnie zasady pozwalające obliczyć wartość przysługującej ulgi. Przepisy o podatku dochodowym odwołują się w tym zakresie do ustawy z 22 sierpnia 1997 r. o służbie krwi (DzU nr 106, poz. 681 ze zm.) i wydanych na jej podstawie rozporządzeń. Obecnie każdy litr krwi pomniejsza dochód o 130zł.
Z ulgi mogą również korzystać osoby, których dochody opodatkowane są na zasadach wynikających z ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Do góry