Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Dziewczęta też kopią w piłkę nożną

09. 01. 16
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4433

   Sala gimnastyczna Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwince wypełniła się dzisiaj śmiechem i popiskiwaniem dziewcząt. Po raz pierwszy rozegrano w naszej gminie turniej piłki nożnej, w którym uczestniczyły tylko  dziewczęta, a wzięły w nim po dwie drużyny z GP Bestwina i GP Bestwinka.
Na pomysł turnieju wpadli Waldemar Fluder i radny Jerzy Zużałek, który zobowiązał się jednocześnie do ufundowania pamiątkowych statuetek i dyplomów.

Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, a na samym początku, aby w końcówce uniknąć jakichkolwiek kalkulacji przez drużyny, rozegrano „brato” , a właściwsze w tym wypadku byłoby określenie „siostrobójcze” , pojedynki. Sędzią wszystkich meczów był odbywający praktykę w ZS-P w Bestwince, uczeń AWF-u w Raciborzu, a wszystkim znany jako bramkarz KS Bestwinka – Dominik Chmielniak. Oprócz wspomnianego powyżej Waldemara Fludra swoje drużyny zagrzewali do boju: Tadeusz Szkuta (Bestwinka) i Wojciech Łysoń (Bestwina).
W pierwszym meczu dziewczęta II klasy GP Bestwinka pokonały swoje starsze koleżanki z III klasy 5:4 i to one przyjęły nazwę GP Bestwinka I.
2.GP Bestwina I - GP Bestwina II 4:2
3.GP Bestwinka I - GP Bestwina II 3:1
4.GP Bestwinka II - GP Bestwina I 3:6
5.GP Bestwinka II - GP Bestwina II 5:1
6.GP Bestwinka I - GP Bestwina I 0:5
Pierwsze miejsce w Turnieju zajęła drużyna GP Bestwina I , drugie GP Bestwinka I, trzecie GP Bestwinka II i IV GP Bestwina II.
Zwyciężczynie wystąpiły w składzie: Dźwig Angelika, Grygierzec Ewa, Kozieł Ewa, Matuszczak Klaudia, Rąba Patrycja, opiekun – Wojciech Łysoń.

Na zadane dziewczętom tuż przed dekoracją pytanie, czy chcą zagrać również na boisku trawiastym, wszystkie z aplauzem wykrzyczały, że tak. Nie pozostaje nic innego, jak zorganizować dla nich kolejny turniej i taka właśnie deklaracja z jednoczesnym zaproszeniem do udziału została złożona przez inicjatorów zakończonego turnieju.

Zdjęcia są już dostępne TUTAJ  a filmik poniżej: 

Do góry