Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Magdalena Kraus z pierwszym miejscem w tegorocznej edycji konkursu Nasz projekt eTwinning

24. 06. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 343
20240610 201428SLK 6991SLK 6668SLK 6683Dobrostan, sztuczna inteligencja, walka z dezinformacją, otaczający nas świat przyrody, wspieranie proekologicznych działań, kreatywne i angażujące nauczanie matematyki, emocje i edukacja włączająca to tylko niewielki zakres tematów, które poruszyły projekty nagrodzone w tegorocznej edycji konkursu Nasz projekt eTwinning.
10 czerwca 2024 roku w pięknej scenerii Zamku Ujazdowskiego w Warszawie uhonorowano niezwykłe działania edukacyjne oparte na międzynarodowej współpracy online i kreatywnym wykorzystaniu TIK. Wydarzenie, jak co roku objęte było honorowym patronatem Ministra Edukacji.
Głównym elementem tego wieczoru było wręczenie nagród. Laureatom na scenie gratulowały Panie Ministry Barbara Nowacka i dr Joanna Mucha oraz Mirosław Marczewski.
Jest mi niezmiernie miło poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się Magdalena Kraus z przedszkola w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Bestwince a towarzyszyła jej dyrektor ZSP, Renata Cichowska – Gaździak.
Projekt Magdaleny Kraus zdobył I miejsce w kategorii uczniów w wieku 3 – 6 lat. Można się z nim zapoznać tutaj >>> Insects around us
Gratulacje!
Pani Ministra Barbara Nowacka w wystąpieniu otwierającym galę podkreśliła, że ...zaangażowanie nauczycieli - koordynatorów projektów jest niezmiernie budujące i zasługuje na najwyższe uznanie. Polska szkoła "stoi" nauczycielami-pasjonatami i otwartymi dyrektorkami, dyrektorami, którzy wspólnie budują innowacyjność polskiej szkoły. Laureatom dziękuję i proszę o więcej, bo młodzież dzięki Wam dostaje dodatkową szansę.
Dr Joanna Mucha dodała: ...kiedy myślę o ludziach, którzy stworzyli program eTwinning 20 lat temu zastanawiam się jakim wizjonerem edukacji trzeba było być, jak przyszłościowo trzeba było do niej podejść, żeby już wtedy myśleć o multikulturowości, projektowym podejściu do nauczania, pracy zespołowej w wymiarze międzynarodowym i ucyfrowieniu. Każdy z nas może być dumny, że uczestniczy w takim wizjonerskim projekcie. Chciałabym Państwu za udział w tym przedsięwzięciu podziękować i pogratulować tego, że jesteście ambasadorami zmiany, którzy biorą najnowsze idee i razem ze swoimi uczniami niosą je w przyszłość.
Do góry