Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zapowiedź piłkarskiego weekendu

24. 06. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 221
We wtorek w lidze okręgowej LKS Bestwina odrobił zaległości i na własnym boisku zremisował z LKS Studzionka 2:2, bramki zdobyli Damian Gacek i Igor Jurzak.
Przed nami ostatnia kolejka, a w niej dojdzie do derbowego pojedynku. LKS Bestwina – 12 miejsce, 32 punkty, 9 zwycięstw, 5 remisów, 15 porażek, bramki 55:78 podejmować będzie na własnym boisku LKS Pasjonat Dankowice, który w tabeli jest bezpośrednio nad gospodarzami i również ma 32 punkty za 10 zwycięstw i 2 remisy, zanotował 17 porażek, bramki 60:68. W rundzie jesiennej Pasjonat rozbił LKS Bestwina 8:2. Zapowiada się ciekawe widowisko. Trener bialskiej Stali, Arkadiusz Rucki, mówi tak: "W Bestwinie dojdzie do derbowego spotkania. Myślę, że z lepszej strony zaprezentuje się Pasjonat."
LKS Bestwina – LKS Pasjonat Dankowice, sobota, 15 czerwca, godz.17:00
W bielskiej A klasie również rozegrana zostanie ostatnia kolejka. LKS Kaniów na okres wakacyjny pożegna się z kibicami na własnym boisku, podejmując LKS Orzeł Kozy.
W rundzie jesiennej Orzeł wygrał u siebie 3:2, a obie bramki dla Przełomu zdobył Patryk Wójtowicz.
Patrząc na tabelę, faworytem jest Orzeł, zajmujący 4 miejsce z dorobkiem 36 punktów za 10 zwycięstw i 6 remisów, odniósł 9 porażek, bramki 48:47.

LKS Kaniów ma 25 punktów zdobytych za 7 wygranych i 4 mecze zremisowane. Bramki 47:59.
W ostatnim meczu Orzeł przegrał u siebie z GLKS Sferanet II Wilkowice 0:2, natomiast LKS Kaniów wygrał 3:0 w wyjazdowym meczu z również faworyzowanym Zamkiem Grodziec. Kibiców na pewno ucieszy kolejna niespodzianka. Trener Iskry Rybarzowice, Dariusz Kubica tak awizuje ten mecz: Na miejscu trenera Orła zrobiłbym krok “samuraja”. Intuicja mi podpowiada, że Orzeł szedł bardzo mocno, ale powinien zrobić krok do tyłu. Trener Stefanowicz jako “dżokej” powinien dać luz swoim “koniom”. Przełom natomiast powinien walczyć i sobie coś udowodnić. Tutaj stawiam na podział punktów - remis.
LKS Kaniów – LKS Orzeł Kozy, sobota, godz.15:00
Warto jeszcze wspomnieć o juniorach KS Bestwinka. Rozegrają oni baraże o awans do II Ligi A1 – Junior Starszy:
LKS Łąka - KS Bestwinka – 15.06.2024r., godz. 12.00,
KS Bestwinka - LKS Łąka – 18.06.2024r., godz. 17.00.
Z kolei drużyna juniorów młodszych prowadzona przez Dominika Chmielniaka w ostatnim meczu sezonu pokonała AKS Nadwiślan Góra 2-10 i pięknym wynikiem przypieczętowała mistrzostwo IV ligi Okręgowej B1 Junior Młodszy.

Do góry