Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Trzecie miejsce MDP OSP Bestwina w III Manewrach Ratowniczych MDP

24. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 326
MDP B 2024MDP B 1 20241 czerwca odbyły się III Manewry Ratownicze MDP w Czańcu. Celem głównym Manewrów Ratowniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych było poszerzanie wiedzy MDP KMDP K 1członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy Ochotniczych Strażach Pożarnych z zakresu udzielania pierwszej pomocyprzedmedycznej, realizowane pod okiem wykwalifikowanych osób, w warunkach zbliżonych do realnych.
Organizatorem Manewrów była Ochotnicza Straż Pożarna w Czańcu.
Do udziału w Manewrach dopuszczeni byli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy ukończyli 12 rok życia i nie ukończyli 18 roku życia przed dniem rozpoczęcia Manewrów tj. 01.06.2024. Manewry miały formę gry terenowej.
Zadania odbywały się zarówno w terenie otwartym jak i w przestrzeniach zamkniętych. Podczas Manewrów zespoły brały udział w dziesięciu zadaniach, z czego przynajmniej jedno z zadań było zadaniem typowo sprawnościowym. Trzeba było wykazać się znajomością postępowania w sytuacjach takich, jak, między innymi: stwierdzona cukrzyca, zatrzymanie krążenia, poparzenie, udar, wypadek rowerowy.
Zadania były rozlokowane na terenie miejscowości Czaniec, pomiędzy zadaniami zespoły przemieszczały się zarówno na piechotę, jak i własnym środkiem transportu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Bardzo dobrze spisała się w nich drużyna OSP Bestwina w składzie: Julia Furtek, Dominika Bąk, Paweł Mędrala, Szymon Kubik zajmując 3 miejsce na 20 zespołów. Oprócz tego liderka drużyny, Julia Furtek dostała wyróżnienie za najlepszego dowódcę. Drużynę do manewrów przygotowała druhna Marta Gandor-Golik.
Oprócz MDP Bestwina w Manewrach uczestniczyły również MDP z Janowic i Kaniowa. Drużynę MDP OSP Kaniów tworzyli: Zuzanna Famułka, Rafał Janeczko, Kinga Duda i Gabriel Stasica, a przygotowali ją do startu druhowie Daniel Zużałek i Kamil Owczarz. Kaniowianie uplasowali się na 8 miejscu.
MDP OSP Janowice występowała w składzie: Martyna Jordanek, Weronika Dziadek, Karolina Damek, Michał Chrapek, a wspierali ją Oliwier Morończyk i Kamil Zeman. Drużyna zajęła 13 miejsce.
Zdjęcia: MDP Bestwina, MDP Kaniów, OSP Janowice
Do góry