Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Igor Talik, Paweł Paszana i Lena Bartman zwyciężają w Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka

24. 06. 01
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 561
Tym razem dokładnie w Dniu Dziecka odbyły się niezwykłe zawody wędkarskie, które przyciągnęły zarówno młodych, jak i starszych pasjonatów spędzania wolnego czasu na łonie przyrody z wędką w ręku. Na akwenie „Miasteczko” mali rybacy rywalizowali o złote trofea, starając się złowić piękne okazy ryb, pochwalić się swoimi umiejętnościami w zakładaniu przynęt i doborze zanęt. Zdjęcia TUTAJ
Wcześnie rano pogoda nie zachęcała do wyjścia z domu, ale mimo padającego deszczu już o godzinie 7 rejestrowali się pierwsi chętni do udziału w zawodach. Z upływem czasu pogoda się poprawiała, o czym chyba młodzi wędkarze wiedzieli, bo potrafią korzystać z najnowszych zdobyczy techniki i w swoich telefonach na bieżąco sprawdzają pogodę, bo zameldowało się ich przed otwarciem zawodów aż 86.
Przybyłych zawodników i opiekunów oraz wójta Grzegorza Bobonia powitał prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” - organizatora zawodów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Bestwinie - Roman Sas. Podziękował za tak liczny udział, przypomniał regulamin zawodów, złożył życzenia z okazji Dnia Dziecka i życzył udanych połowów, po czym dzieci udały się na swoje stanowiska.

Nad przebiegiem zawodów czuwali członkowie Zarządu: Roman Sas, Dominik Malinowski, Erwin Iwanicki, Kazimierz Janik, Bogdan Mrowiec, Szymon Święs, Szymon Misiek, Bartłomiej Drużbański, Przemysław Krywult, Wiesław Jaszek, Jerzy Zużałek.Jak to bywa na zawodach, nie każdemu łowiącemu uda się złapać rybę, w tym przypadku chociaż jedną maleńką sztukę udało się złowić 38 uczestnikom, a najlepszym wynikiem mógł się pochwalić Igor Talik, kładąc na wagę 9,28 kg swojej zdobyczy. Jest to znakomity rezultat, biorąc pod uwagę, że zwycięzca wiosennych zawodów dorosłych członków Stowarzyszenia zwyciężył z wynikiem 6,33 kg. Puchar za zajęcie drugiego miejsca odebrał Paweł Paszana – 2,74 kg, a na trzecim miejscu znalazła się Lena Bartman – 2,71 kg.

Pełna tabela w rozwinięciu informacji.
W tym roku organizatorzy przygotowali również statuetkę dla wędkarza, który złowi największą rybę – BIG FISH. Ta sztuka udała się Janowi Kostowi, jego karp ważył 2,04 kg, co pozwoliło mu zająć czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej.
Puchary i medale w kształcie rybki (wykonane w Gminnym Ośrodku Kultury) oraz dyplomy wręczali: wójt, Grzegorz Boboń, prezes, Roman Sas i wiceprezes, Dominik Malinowski. Każde dziecko samo wybierało sobie nagrodę spośród przeszło setki przygotowanych przez organizatorów.  
W trakcie trwania zawodów członkowie Stowarzyszenia przygotowali i wręczyli każdemu dziecku słodkie upominki.
Puchary, statuetki, medale, dyplomy, nagrody, słodki poczęstunek mogły się pojawić w takiej liczbie dzięki sponsorom. Należy tutaj wymienić Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” i Gminny Ośrodek Kultury w Bestwinie, ponadto darowizny przekazali: Odlewnia Kowala i Arkadiusz Kowala, Polbrass Sp.z o.o., Autotest z Czechowic-Dziedzic, Eaton Automotive Systems Sp. z o.o., Robinson, Starostwo Powiatowe, Kontakt Simone, MWS Sp. z o.o. Tychy, Cukiernia Asteria – Państwo Byrscy, Andrzej But, Paweł Korla, Jan Kozak, Władysław Pyclik, Jacek Mikoda, Marek Tomanek i Tomasz Mocko. Atmosfera radości i wspólnego spędzania czasu sprawiła, że ten dzień był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich młodych wędkarzy. Dzieci z pewnością zapamiętają te zawody na długo i z niecierpliwością czekają na kolejną ich edycję.
Zarząd Stowarzyszenia składa podziękowania i wyraża głęboką wdzięczność wszystkim darczyńcom, a wójtowi gminy Bestwina, Grzegorzowi Boboniowi za wsparcie i obecność w trakcie zawodów i dekorację najlepszych uczestników, a dzieciom i ich opiekunom za tak liczną obecność i świetną atmosferę.


Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, 1.06.2024 r.
1 Talik Igor 9,28
2 Paszana Paweł 2,74
3 Bartman Lena 2,71
4 Kost Jan - Big Fish 2,04
5 Pawłutsky Zahar 1,50
6 Kopeć Antoni 1,25
7 Paczyński Szymon 1,18
8 Kost Jakub 1,03
9 Gandor Kacper 0,89
10 Polak Jakub 0,83
11 Kózka Adam 0,80
12 Papla Michał 0,50
13 Polak Mateusz 0,48
14 Czopek Nadia 0,43
15 Paczyński Wojciech 0,37
16 Pasierbek Grzegorz 0,36
17 Jaszek Karol 0,29
18 Staniak Alicja 0,20
19 Chmielniak Mikołaj 0,15
20 Pacha Marcin 0,10
21 Rusek Wiktor 0,10
22 Janosz Maria 0,07
23 Bawiec Lilianna 0,06
24 Markiel Patryk 0,05
25 Wilczek Miłosz 0,05
26 Buczek Dawid 0,04
27 Jonkisz Karol 0,04
28 Wróbel Lena 0,04
29 Kiedroń Wojciech 0,04
30 Kędzior Arkadiusz 0,03
31 Krawczykiewicz Olaf 0,03
32 Kędzior Marcel 0,02
33 Kowala Julian 0,02
34 Kozak Witold 0,02
35 Broda Marta 0,01
36 Jaromin Dawid 0,01
37 Kamieńska Zuzanna 0,01
38 Kamieński Jakub 0,01
Do góry