Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pomóż-oddaj krew

08. 11. 22
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 4282

 23 listopada (niedziela) w godz. od 9 do 13 przy kościele w Bestwinie odbędzie się akcja oddawania krwi.

 Warunki jakie należy spełniać planując oddawanie krwi:
*  W dniu zabiegu – nie można czuć się źle, mieć mniej niż 18 lub więcej niż 60 lat, ważyć mniej niż 45 kg.
* 4 dni przed i po zabiegu – w przypadku kobiet miesiączkować.
* 7 dni wcześniej -  przechodzić zabiegi stomatologiczne.
* 4 tygodnie wstecz – chorować, gorączkować, przyjmować lekarstwa, przechodzić szczepienia.
* 6 miesięcy – ciężko chorować, przebywać operacje lub wypadki.
* 12 miesięcy – otrzymywać transfuzję krwi, przebywać w Afryce Śr., Zach. lub Tajlandii, robić tatuaży,akupunktur, depilacji kosmetycznych, wykonywać zabiegu endoskopowego, przekłuwać uszu lub innych części ciała, mieć kontaktu z zakaźnie chorym, przebywać w więzieniu, mieć przypadkowego kontaktu z krwią ludzką, w przypadku kobiet być w ciąży.
* Kiedykolwiek – przechodzić żółtaczkę, mieć zaleconą rezygnację z oddania krwi, chorować na: nadciśnienie, dolegliwości ze strony serca, mieć duszności, udar mózgu, choroby skóry, wysypkę, uczulenia, katar sienny, astmę, choroby krwi i naczyń krwionośnych, choroby nerek, nerwowe, cukrzycę, padaczkę, nowotwór, gruźlicę, przedłużone krwawienia, mononukleozę zakaźną, toksoplazmozę.
  

Do góry