Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Łukasz Godula drugi w Rajdzie Śląska

23. 09. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 686
R S 2023R S 2023 1R S 2023 2Łukasz Godula wraz z pilotem, Dawidem Nowakiem, walczyli w Rajdzie Śląska, który był szóstą, przedostatnią rundą sezonu mistrzostw Polski (RSMP), a także rundą pucharu Europy FIA (FIA ERT) oraz mistrzostw strefy Europy Centralnej (FIA CEZ).
Rajd Śląska, zawody organizowane przez Fundację Automobilistów, były również rundą Historycznych Rajdowych Mistrzostw Polski (HRSMP), a także Rajdowych Mistrzostw Południa (RMP). Łącznie, ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie zlokalizowano bazę rajdu, do rywalizacji ruszyły 94 załogi. 47 rywalizowało w ramach rundy FIA ERC, 13 duetów walczyło o punkty w historycznym czempionacie, a 34 w RMP.
Trasa tegorocznej edycji Rajdu Śląska liczyła 635,12 km, z czego blisko 150,34 to dystans 12 asfaltowych odcinków specjalnych.
W klasie RallyN3, w której startował Łukasz Godula, rozegrano 5 odcinków specjalnych. Para Godula/Nowak wygrała dwa spośród nich (OS 3 i OS 5 w Kiczycach), w pozostałych zajmowała za każdym razem drugie miejsce, co, jednakże w końcowej klasyfikacji pozwoliło również na zajęcie drugiego miejsca. Prowadzą Boncela/Wasilewski - Kia Picanto. Finałową runda sezonu RSMP będzie 68. edycja Rajdu Wisły (29 września – 1 października).
Do góry