Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Kajakpoliści walczyli w Branderburgii i Katowicach

23. 09. 11
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 822
Mlodziki UKS SetZawodnicy UKS SetByły już informacje z piłkarskich boisk, z zawodów ratowniczo – gaśniczych, ale to nie wszystkie sportowe zmagania z udziałem mieszkańców naszej gminy czy też klubów mających siedzibę w gminie Bestwina.
Najwyższe rangą były Mistrzostwa Europy w kajak polo z udziałem zawodniczek i zawodników UKS Set Kaniów. W skład kadry narodowej weszło bowiem pięcioro zawodników UKS Set Kaniów: Paweł Michalec, Kordian Kupczak, Łukasz Pilarz - seniorzy oraz Amelia Ewiak i Maja Pyjas U21 kobiet.
Nasze reprezentacje zajęły następujące miejsca: seniorzy – 11, U21 kobiety - 8, U21 mężczyźni – 7.
Na naszym podwórku, w Katowicach, walczyła przyszłość polskiego kajak polo. Na stawie Maroko odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w kajak polo STREFY C. Bardzo dobrze zaprezentowali się w nich zawodnicy UKS Set Kaniów - młodzicy i młodziczki rocznik 2009 –2010 –2011: Adam Mirecki, Sebastian Szafarczyk, Adam Sołdra, Robert Sołdra, Kacper Gandor i Maksymilian Borlicki zajmując drugie miejsce i ulegając tylko gospodarzom – UKS Kanu Katowice. W dziewczęcej drużynie UKS Kanu Katowice, która również zajeła 1 miejse wystąoiły dwie zawodniczki UKS Set Kaniów - Joanna Szafarczyk i Kaja Gruszka. Brawo!!!
Do góry