Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

PKS będzie jeździł w weekendy

07. 08. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5393
 Zarząd PKS S.A. w Bielsku – Białej wystosował do wszystkich gmin powiatu bielskiego pismo, w którym informował, że zamierza zawiesić kursy na wszystkich liniach w powiecie w weekendy. Jednocześnie, aby utrzymać kursy, zaproponował gminom partycypację w kosztach ich utrzymania. Warunkiem jednakże było, że wszystkie gminy powiatu bielskiego muszą podjąć taką decyzję. Sytuacja była trochę patowa, ponieważ niektóre gminy są, jeżeli można użyć takiego określenia „przelotowe”, tzn. autobus i tak przez nie przejeżdża, jadąc do następnej miejscowości, więc niespecjalnie były zainteresowane dopłacaniem do kursów.

W przypadku naszej gminy wójt Stefan Wodniak natychmiast podjął decyzję o dopłacie i przekonywał opornych, żeby również taką decyzję podjęli.
Dzisiaj możemy poinformować mieszkańców, że weekendowe kursy zostają utrzymane.
Przy okazji informujemy, że Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Bielsku-Białej Spółka Akcyjna poszukuje kierowców z prawem jazdy kat. D oraz diagnosty do pracy w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. Szczegóły w biurze kadr przedsiębiorstwa lub pod numerem telefonu 0338295322.
Do góry