Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Inny Zespół zwycięzcą VII Memoriału im. Karola Ryszki

23. 01. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1140
Z udziałem pięciu zespołów: Seniorzy LKS Kaniów, LKS Kaniów Juniorzy, Oldboje Kaniów, Oldboje Zabrzeg i Inny Zespół odbył się w sobotę, 28 stycznia, w kaniowskiej hali VII Memoriał im. Karola Ryszki.
Prezes LKS Kaniów, Grzegorz Wieczorek, przywitał wszystkie uczestniczące w Memoriale drużyny, kibiców, działaczy sportowych, a ze szczególną radością syna śp. Karola Ryszki, Wacława oraz wnuka, występującego w Innym Zespole, Kornela. Przypomniał sylwetkę Patrona Memoriału, wspomniał, że był on wzorem do naśladowania, człowiekiem niezwykle pracowitym, całym sercem oddanym temu wszystkiemu, czym się społecznie zajmował, a jednocześnie bardzo skromnym, niedbającym o pochwały i zaszczyty.
Poza działalnością w klubie angażował się w prace w miejscowej szkole oraz na terenie kaniowskiego kościoła (remont świątyni, budowa kaplicy cmentarnej, budowa i konserwacja ogrodzenia wokół cmentarza, budowa ogrodzenia wokół plebanii). Udzielał się w społecznym komitecie budowy przedszkola. Ze swojej pracy na rzecz miejscowej społeczności nie czerpał żadnych profitów. Przeciwnie, nierzadko wspierał różne inicjatywy własnymi pieniędzmi.
Otwarcia Memoriału dokonał syn śp. Karola Ryszki, Wacław, dziękując organizatorom i uczestnikom za utrwalanie pamięci o Jego Ojcu i życzył zawodnikom sportowej rywalizacji w duchu fair play.
Drużyny grały systemem „każdy z każdym” 2 x 10 minut z hokejowymi zmianami. Wszystkie mecze sędziował Łukasz Wojsław. Zdjęcia TUTAJ
Zanotowano następujące wyniki:

Seniorzy LKS Kaniów – Juniorzy LKS Kaniów 1:1
Oldboje Kaniów – Inny Zespół 0:2
Oldboje Zabrzeg – Seniorzy Kaniów 1:3
Oldboje Kaniów - Juniorzy LKS Kaniów 2:3
Inny Zespół – Oldboje Zabrzeg 2:0
Seniorzy Kaniów – Oldboje Kaniów 3:1
Inny Zespół – Juniorzy Kaniów 2:1
Oldboje Kaniów – Oldboje Zabrzeg 2:1
Seniorzy Kaniów – Inny Zespół 1:2
Juniorzy Kaniów – Oldboje Zabrzeg 1:3
Pierwsze miejsce z kompletem 12 punktów przypadło Innemu Zespołowi, drugie zajęli Seniorzy LKS Kaniów, trzecie Juniorzy LKS Kaniów, czwarte Oldboje Kaniów, piąte Oldboje Zabrzeg.
Do wyłonienia najlepszego strzelca konieczne było rozegranie rzutów karnych, ponieważ pięciu zawodników miało tę samą ilość zdobytych bramek. Najbardziej chłodną głowę zachował najmłodszy z nich, Patryk Wójtowicz (Juniorzy), i to on odebrał statuetkę z rąk Wacława Ryszki. Sztuka pokonania bramkarza udała się w sumie 18 zawodnikom, strzelili oni 31 bramek, najwięcej, po 8, Inny Zespól i Seniorzy LKS Kaniów.
Najlepszym bramkarzem wybrano Kacpra Motłocha, również z zespołu Juniorów, najlepszym zawodnikiem został Norbert Foks z Seniorów.
Zwycięzcy Memoriału, Inny Zespół, grali w składzie: Adrian Damaz, Kornel Ryszka, Jan Kędzior, Paweł Sroka, Kamil Kimla, Szymon Skęczek, Kamil Owczarz, Szymon Kóska, Michał Mioduchowski.

Do góry