Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Twórcy i animatorzy kultury uhonorowani

23. 01. 27
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 524
„Kultura jest tym, co buduje naszą tożsamość. Aby te korzenie mogły istnieć bardzo potrzebujemy państwa, czyli artystów i animatorów” – mówił starosta bielski Andrzej Płonka podczas spotkania z ludźmi kultury na dziedzińcu Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej.
Noworoczne Spotkanie z Twórcami i Animatorami Kultury to pierwsze duże cykliczne wydarzenie, które „otwiera” kolejny rok w powiecie bielskim. "Spotykamy się w gronie ludzi kultury od 24 lat, czyli od początku istnienia naszego powiatu. Jako samorząd chcemy przede wszystkim podziękować. To okazja również do rozmów o tym co było, ale też o nowych pomysłach które być może uda się zrealizować w przyszłości"- mówi starosta bielski.
Starosta Andrzej Płonka i Józef Herzyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu gratulowali Animatorom Kultury 2022. Oklaskiwali ich zaproszeni goście: poseł Przemysław Drabek, radna wojewódzka Ewa Żak, wójtowie i burmistrzowie, a także przedstawiciele władz powiatowych: Jan Borowski, przewodniczący Rady Powiatu, Andrzej Kamiński, wicestarosta bielski, Barbara Adamska, członek zarządu, Dorota Nikiel członek zarządu oraz radni powiatowi. Wśród uhonorowanych znaleźli się twórcy i animatorzy kultury z gminy Bestwina:
- Sebastian Frączek - za wyjątkową działalność artystyczną w zespole wokalno-instrumentalnym „Vocalis” z Janowic oraz edukację muzyczną wśród mieszkańców powiatu bielskiego, w szczególności z gminy Bestwina. Zespół działa przy parafii św. Józefa Robotnika w Janowicach od 2010 r.
- Kacper Wójtowicz – za wyjątkową działalność artystyczną oraz edukację muzyczną wśród dzieci i młodzieży z powiatu bielskiego, w szczególności na terenie gminy Bestwina. To student Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 5 lat jest członkiem zespołu Allegro przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bestwinie, gdzie pełni rolę akompaniatora i realizatora dźwięku. Ponadto jako gitarzysta występuje w projekcie muzycznym „Trio” oraz zespole „Sempre Dolce”. Prowadzi Kameralne Studio Muzyczne, które mieści się w budynku bestwińskiego ośrodka kultury, gdzie realizuje nagrania studyjne.
Wyróżnienia bibliotekarzy na wniosek Książnicy Beskidzkiej, pełniącej funkcje biblioteki powiatowej:
- z gminy Bestwina: Marta Mańdok-Bury – za wieloletnią pracę zawodową, realizację wielu kreatywnych inicjatyw edukacyjnych w zakresie zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz kreowanie pozytywnego wizerunku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie. Bibliotekarz z 17-letnim stażem pracy, obecnie pracuje w filii bibliotecznej w Bestwince. Realizuje szereg projektów m.in. Projekt edukacyjno-profilaktyczny „Bestwińskim śladem”, cykl wystaw promujących twórczość ludową Beskidów, cykl spotkań pt. „Poznajemy nasze Małe Ojczyzny” wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich oraz Zespołem Regionalnym „Bestwina”.
Do góry