Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Świetny wynik ZSP Bestwinka we współzawodnictwie sportowym w powiecie bielskim

22. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 2252
DS WFDS WF 2W Jaworzu miała miejsce Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2022/2023. Razem z Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Bielsku-Białej powiat bielski nagrodził najlepsze szkoły we współzawodnictwie sportowym za ubiegły rok szkolny.
- Sportowy rok szkolny w powiecie bielskim 2022/2023 uważam za otwarty - powiedziała Dorota Nikiel Członek Zarządu Powiatu Bielskiego na uroczystej inauguracji tego wydarzenia w Jaworzu i dodała: powszechnie wiadomo, że rola sportu w rozwoju społeczeństwa jest bardzo istotna. Ta aktywność wpływa bowiem bezpośrednio na kondycję fizyczną i psychiczną młodego pokolenia. Poprawia zdrowotność naszego społeczeństwa i buduje nawyki aktywności ruchowej, która jest niezbędnym elementem naszego zdrowia w każdym przedziale wiekowym. Dzisiaj już nikt nie ma wątpliwości, że wychowanie fizyczne, sport to bardzo ważne ogniwo edukacji szkolnej.
Wspomniana inauguracja to przede wszystkim okazja do zaprezentowania najlepszych osiągnięć uczniów ze szkół powiatu bielskiego i tak w zawodach finału wojewódzkiego w Katowicach w roku 2021/2022: I miejsce zajęły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Bystrej piłka ręczna dziewcząt, SP nr 3 Ligota w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców oraz ZSP Jasienica w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt.
W Igrzyskach Młodzieży: I miejsce ZSP Bestwinka w tenisie stołowym chłopców, a II miejsce przypadło SP nr 3 Ligota tenis stołowy dziewcząt.
Współzawodnictwo Sportowe Igrzysk Młodzieży o Puchar Starosty Bielskiego: I miejsce SP nr 1 Jaworze, II miejsce SP nr 5 Czechowice-Dziedzice, III miejsce ZSP w Bestwince. Zespół Szkolno - Przedszkolny w Bestwince reprezentowali na uroczystości Dagmara Sikora i Waldemar Fluder.
Wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Igrzyska Dzieci o Puchar Starosty Bielskiego: I miejsce SP nr 2 Bystra, II miejsce Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach, a III miejsce SP nr 1 w Kozach.
Wyróżnieni zostali także Gminni Organizatorzy Sportu Szkolnego, a wśród nich nauczyciel WF-u w ZSP Kaniów, Tadeusz Szkuta oraz: Paweł Łękawa, Mieczysław Moczek, Tomasz Pająk, Arkadiusz Sojka, Szymon Szymański, Marcin Węgrzyn i Artur Żelichowski.
Sama uroczystość miała podniosły charakter. Całość rozpoczęto hymnem państwowym, wprowadzono flagę polską i olimpijską, ślubowali sędziowie i zawodnicy. Miłym akcentem był artystyczno-sportowy występ dzieci i młodzieży z Jaworza przygotowany przez Ośrodek Promocji Gminy Jaworze i nauczycieli wychowania fizycznego z Jaworza. Zaprezentowano także sportowe nadzieje olimpijskie z terenu gminy Jaworze.
Na inaugurację do nowoczesnej hali sportowej w Jaworzu przybyli m.in.: posłowie na Sejm RP Mirosława Nikiel, Mirosław Suchoń i Przemysław Koperski, Przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski, Członek zarządu Powiatu Barbara Adamska, wójt gminy Jaworze Radosław Ostałkiewicz oraz Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystki Magdalena Więzik.
Sukcesów sportowych w nadchodzącym roku szkolnym 2022/2023 w imieniu starosty bielskiego Andrzeja Płonki przekazała młodym zawodnikom i trenerom Członek Zarządu Dorota Nikiel.
Do góry