Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Michał Fołta najlepszy w Zawodach Spinningowych

22. 10. 25
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1960
W niedzielę, 23 października, Sekcja Spinningowa Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski” zorganizowała po raz piąty Zawody Spinningowe. Wzięło w nich udział 19 wędkarzy.
Wędkarstwo spinningowe opiera się na zarzucaniu przynęty, a następnie jej ściąganiu. Cały proces powtarzamy naprzemiennie, aż do momentu, kiedy ryba zacznie brać. W zależności od doświadczenia wędkarza, ruchy wędziska powinny odpowiadać naturalnym ruchom ryby, będącej przynętą.
Bardzo ważnymi elementami są przynęty spinningowe, które występują w wielu wariantach kolorystycznych, a także w różnych kształtach i rozmiarach. Możemy dopasować je ściśle pod daną rybę, a nawet pod rodzaj wody. Dzielą się one na kilka kategorii: gumowe przynęty, woblery i błystki.
W niedzielnych zawodach najlepszym wyczuciem wykazał się Michał Fołta – 1,95 kg, drugie miejsce zajął Marek Kucharski – 1,30 kg, trzecie Janusz Niemiec – 1,17 kg. Jakąkolwiek zdobycz udało się pozyskać w sumie siedmiu wędkarzom, a oprócz ww. byli to jeszcze Tomasz Kabut, Dominik Stępień, Jarosław Gandor i Bartłomiej Drużbański.
Zwycięzcy otrzymali statuetki ufundowane przez Stowarzyszenie, Sklep wędkarski Bekar przekazał bony o wartości 100 zł każdy, osobną statuetkę ufundował również Stanisław Kulig.
Sędziami zawodów byli: Jacek Janusz, Szymon Święs, Szymon Misiek, posiłek przygotowali Stanisław Kulig i Marek Kucharski.
Więcej zdjęć TUTAJ
Do góry