Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bibliotekarka i biblioteka w Bestwinie wyróżnione

22. 05. 12
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 107
Mieszkańcy powiatu bielskiego czytają najwięcej w województwie śląskim! W ogólnopolskim tygodniu bibliotek wręczono nagrody w konkursie na najlepszą bibliotekę w powiecie bielskim. Po raz pierwszy przyznano tytuł bibliotekarza roku 2021/22.
Tytuł najlepszej biblioteki w powiecie bielskim trafił w tym roku do 2 placówek ex aequo: Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach oraz Gminnej Biblioteki Publicznej w Buczkowicach. Obie placówki mogą pochwalić się nowymi nowoczesnymi obiektami. Ponadto wyróżniono placówki w: Bestwinie (za wysokie wskaźniki czytelnicze, ofertę zajęć edukacyjnych i kulturalnych oraz budowanie przyjaznej przestrzeni dla użytkowników), Jasienicy i Kozach (za propagowanie regionalizmu), Jaworzu (za szeroką współpracę z lokalnym środowiskiem) oraz w Wilkowicach (za kreatywność w tworzeniu przyjaznej przestrzeni dla użytkowników biblioteki).
Wręczenie wyróżnień odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Bestwinie, w której symbolicznie oddano do użytku dział dla dzieci. To w naszej gminie jest najwyższy wskaźnik czytelnictwa w całym powiecie.
Po raz pierwszy przyznano tytuł bibliotekarza roku powiatu bielskiego. Wyróżniono w ten sposób Marzenę Gałecką, od ponad 20 lat pracownika czechowickiej biblioteki, którą jak sama przyznaje zna od podszewki. – Pracowałam na kilku stanowiskach. Zaczynałam od katalogowania, a potem dostałam szansę pracy przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych i realizacji projektów. Obecnie zajmuję się promocją wszelkich działań biblioteki- mówi Gałecka. Komisja konkursowa przyznała wyróżnienia jeszcze 2 osobom: Marii Halamie z biblioteki w Bestwinie i Magdalenie Wacławik z placówki w Rudzicy. - Gratuluję i życzę Państwu zadowolenia i wytrwałości w pracy, w której kolejnym nowym wyzwaniem są uchodźcy z Ukrainy - mówiła Dorota Nikiel z zarządu powiatu bielskiego.
Konkurs co roku organizuje Starosta Bielski przy współpracy z zarządem oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej i Książnicy Beskidzkiej. Jest on finansowany ze środków powiatu bielskiego na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury.
Do góry