Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Bartosz Hoffmann i Bartosz Maga mistrzami Śląska – kolejny sukces tenisistów z Bestwinki

22. 05. 13
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 452
We wtorek,10 maja br. w Centrum Widowiskowo - Sportowym "Łabędź" w Gliwicach odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Wśród ośmiu zespołów chłopców wystąpiła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Bestwince w składzie: Bartosz Hoffmann i Bartosz Maga. Zawody rozgrywane były w fazie eliminacji w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Nasi chłopcy po pokonaniu rówieśników z Knurowa, Chorzowa i Zawiercia, przystąpili do pojedynku półfinałowego z ekipą z Bytomia, którą gładko pokonali w stosunku 3:0. W finale, po raz drugi tego dnia, doszło do pojedynku z ekipą z Chorzowa i po zaciętej walce to reprezentanci Szkoły Podstawowej z Bestwinki mogli świętować zdobycie mistrzostwa województwa śląskiego. Tym samym zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego The Best, gdzie trenują pod okiem Pani Dagmary Sikory, zapisali się "złotymi zgłoskami" w historii sportu szkolnego w Gminie Bestwina, gdyż po raz pierwszy nasi reprezentanci zostali złotymi medalistami Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego. Ale na tym nie koniec, gdyż na początku czerwca w Rawie Mazowieckiej odbędą się Mistrzostwa Polski, gdzie nasza drużyna rywalizować będzie wśród 24 zespołów, mistrzów i wicemistrzów województw z całej Polski.
Do góry