Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Juniorzy UKS Set wicemistrzami Polski

07. 07. 29
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 6643

 O godz.16 nastąpiło zamknięcie VII Mistrzostw Polski Juniorów i IV Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo . W uroczystości tej  wzięła udział eurodeputowana Grażyna Staniszewska, a także radny powiatu bielskiego Tadeusz Sroka, wójt Stefan Wodniak, wicewójt Artur Beniowski, ksiądz proboszcz Jan Mamcarz, sołtys Marek Pękala, radni gminy Bestwina, a z ramienia Polskiego Związku Kajakowego wiceprezes do spraw sportowych Edward Apel.

 

Wcześniej jednak na dwóch boiskach toczyła się zacięta rywalizacja pomiędzy drużynami. Startowało w sumie 104 zawodników w 19 drużynach, a reprezentowali oni 8 klubów z całej Polski, począwszy od Szczecina, skąd przyjechał Wiskord, poprzez Choszczno (MOSW), Swarzędz (Canoe), Tychy (MOSM), Kaniów (Set) a na Rzeszowie (Resowiak) i Księżpolu (Tanew) z jednej strony południowej Polski i Leśnej (Kwisa) z drugiej kończąc.
Gospodarze po ubiegłorocznych sukcesach ostrzyli sobie apetyty na kolejne tytuły mistrzów Polski, tymczasem przyszło się im srodze rozczarować. Na podium stanęły tylko dwie drużyny i to nie na jego najwyższym stopniu.

Juniorzy starsi w składzie: Piotr Bajerski, Łukasz Pilarz, Adam Roman, Tomasz Hoffmann, Mateusz Puzoń, Jakub Sikora, Emil Polit, Tomasz Kabut, Maciej Paszana zdobyli drugie miejsce a juniorki starsze: Marzena Wala, Martyna Banasiewicz, Karina Malczyńska, Martyna Kobiela zdobyły medal brązowy.  
Juniorki młodsze i juniorzy młodsi przegrali mecze o medale brązowe i zajęli czwarte miejsca.
Najlepszym klubem został MOSW Choszczno, który zdobył trzy tytuły mistrzów Polski i ten klub odebrał z rąk wiceprezesa PZKaj. Edwarda Apla ufundowany przez posła Jacka Falfusa specjalny puchar.
Nazwiska juniorek MOSW Choszczno zostały podane we wczorajszej relacji.
Mistrzami Polski Juniorów Młodszych zostali zawodnicy MOSW Choszczno: Piotr Kowalski, Hubert Migdalski, Kamil Niestrata, Bartłomiej Kotarski, Tomasz Kaszak.
Mistrzyniami Polski Juniorek Młodszych są zawodniczki Resowiaka Rzeszów: Katarzyna Pokrywka, Katarzyna Selwa, Justyna Muryjas, Patrycja Krukowska, Antonina Selwa. Trenerem zawodniczek jest Sebastian Klaczkowski.
Mistrzami Polski Juniorów zostali zawodnicy MOSW Choszczno: Mateusz Iwanowski, Daniel Jarmarkiewicz, Krystian Pałka, Zbigniew Sawionek, Piotr Łukaszewicz. Trenerem zawodniczek i zawodników Choszczna jest Norbert Watkowski.
Ostateczna klasyfikacja:
Juniorzy:
 1.Mosw Choszczno
2.UKS Set Kaniów
3.Tanew Księżpol
Juniorki:
 1.MOSW Choszczno
2.Resowiak Rzeszów
3.UKS Set Kaniów
Juniorzy młodsi:
 1.MOSW Choszczno
2.Kwisa Leśna
3.Canoe Swarzędz
Juniorki młodsze:
 1.Resowiak Rzeszów
2.Canoe Swarzędz
3.Kwisa Leśna
W klasyfikacji na najlepszego strzelca zwyciężyli:
Juniorki młodsze: Barbara Knade – Canoe Swarzędz – 11 bramek
Juniorzy młodsi: Krystian Stawowczyk – UKS Set Kaniów – 17 bramek
Juniorki: Katarzyna Madej – Resowiak Rzeszów – 8 bramek
Paulina Kwiatkowska – MOSW Choszczno – 8 bramek
Katarzyna Jarmarkiewicz – MOSW Choszczno – 8 bramek
Juniorzy: Adam Roman – UKS Set Kaniów – 11 bramek
Zawodnicy otrzymali puchary ufundowane m.in. przez Grażynę Staniszewską.
 Krystian Stawowczyk otrzymał rower ufundowany przez firmę cateringową „Szarotka” z Bielska – Białej a Adam Roman odtwarzacz MP3 od firmy Kontakt Simon z Czechowic – Dziedzic.
Na zakończenie wśród zawodników rozlosowane drobne upominki, które ufundowali: Żywiec Zdrój, eurodeputowana Małgorzata Handzlik, Państwo Dudzikowie, Kontakt – Simon, NAT Tychy, Nike Trofea, Jerzy Zużałek.
Puchary ufundowali: Grażyna Staniszewska – eurodeputowana i poseł Jacek Falfus.

Do góry