Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Pierwsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Polski

07. 07. 28
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5051

 Parę minut przed 18 poznaliśmy dzisiaj  pierwszych mistrzów, a właściwie mistrzynie Polski w rozgrywanych na „Przystani Żwirownia” w Kaniowie VII Mistrzostwach Polski Juniorów i IV Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Kajak Polo.
O godz. 17.30 rozpoczął się mecz finałowy pomiędzy zawodniczkami MOSW Choszczno i Resowiakiem Rzeszów. Mistrzyniami Polski po 3 golach Katarzyny Jarmarkiewicz, dwóch bramkach Pauliny Kwiatkowskiej i również dwóch Marty Bokun , przy dwóch trafieniach Katarzyny Madej z Resowiaka Rzeszów zostały zawodniczki MOSW Choszczno w składzie:
Karolina Junak – 7
Sylwia Hołda – 8
Paulina Kwiatkowska – 12
Marta Bokun – 15
Katarzyna Jarmarkiewicz – 16
Wynik meczu: MOSW Choszczno – Resowiak Rzeszów 7 – 2.


Wicemistrzynie, Resowiak Rzeszów, wystąpiły w składzie: Katarzyna Madej, Aneta Madej, Katarzyna Dudek, Joanna Turoń, Aneta Jaskot.
Trzecie miejsce przypadło zawodniczkom UKS Set, ubiegłorocznym triumfatorkom mistrzostw Polski.
 Na pewno w stosunku do zeszłego roku swoją pozycję poprawią juniorzy UKS Set Kaniów, ponieważ byli brązowymi medalistami a teraz będą walczyć o złoto z MOSW Choszczno. W dzisiejszym meczu eliminacyjnym okazali się lepsi i wygrali 6 – 2 po 4 bramkach Adama Romana  oraz jednym trafieniu Łukasza Pilarza i Tomasza Kabuta. Ale to jest sport i jak będzie jutro można dopiero stwierdzić po zakończeniu meczu (początek meczu o godz. 14.30).

 

W dalszym ciągu mecze eliminacyjne rozgrywają juniorki i juniorzy młodsi. Finały w tych grupach rozpoczną się jutro (niedziela) o godz. 13.30.
 W trakcie podsumowania zawodów wszyscy zawodnicy wezmą udział w losowaniu drobnych upominków przekazanych przez sponsorów.
Firma cateringowa PHU „Szarotka” (pan Pudełko) z Bielska – Białej ufundowała dla najlepszego zawodnika UKS Set Kaniów rower.

 W uroczystości otwarcia Mistrzostw Polski wzięli udział: wójt gminy Bestwina Stefan Wodniak, zastępca wójta Artur Beniowski, przedstawiciel starosty bielskiego Czesław Pszczółka, radny rady powiaty bielskiego Tadeusz Sroka, radni rady gminy Bestwina Andrzej Wojtyła i Łukasz Furczyk, sołtys Kaniowa Marek Pękala.
 Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Halina Błaszkiewicz – członek zarządu PZKaj. i jednocześnie prezes UKS Set Kaniów, a wójt Stefan Wodniak życzył wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji oraz zapewnił, że w najbliższej przyszłości na obiekcie UKS Set Kaniów zostaną stworzone dużo lepsze warunki zarówno do rekreacji, jak i uprawiania sportu. Hymn odegrała Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Kaniowie i zaprezentowała przy okazji kilka innych utworów ze swojego repertuaru.
Wszyscy uczestnicy tej imprezy mieli okazję po raz pierwszy w Kaniowie obserwować pokaz akrobacji na wodzie ( freestyle) w wykonaniu członków Akademickiego Klubu Turystyki Kajakowej „Bystrze” Kraków Przemysława Kmity i Kornela Sośnickiego.
Więcej informacji po zakończeniu mistrzostw.

Do góry