Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Piknik Rodzinny w Bestwinie

07. 07. 30
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 5949

Wczoraj  na terenach rekreacyjnych w Bestwinie odbył się Piknik Rodzinny. Tradycyjnie o liczne atrakcje artystyczne i rozrywkowe zadbał dyrektor CKSiR, Grzegorz Boboń. Tym razem na jego zaproszenie do Bestwiny przybyli: Zespół Folklorystyczny DANKOWIANIE z Dankowice,  duet „Baba z chopym”, gwiazdy TVP3 oraz Zespół Folklorystyczny z Berango z Hiszpanii. Największą atrakcję stanowili właśnie goście z Hiszpanii, którzy zaprezentowali ciekawy i budzący ogromny podziw program.

ZOBACZ TEŻ ZDJĘCIA W GALERII

Już na początku z ogromnym zainteresowaniem przybili widzowie oglądali przemarsz Basków z dzwonami.  Następnie można było wysłuchać pieśni Santa Agenda o najdłuższej tradycji w kraju Basków, śpiewanej w rytmie uderzeń drewnianych tub. Nie zabrakło także tańców „walki” z kraju Basków, wykonywanych z użyciem drewnianych tub i szpad.
Niezwykle ciekawą częścią występu była Kasaranka, taniec ku czci św. Piotra, tańczony na skrzyni. Swój występ zespół Baskenland z Berango zakończył tańcem łączącym klika tańców karnawałowych, tańczonym w ostatnich dniach zamykających karnawał.
Na scenie nie zabrakło także Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Bestwina”, który dziękując gościom za przybycie odśpiewał „Sto Lat”. Tradycyjnie, po części artystycznej nadeszła pora na zabawę taneczną z zespołem Alabama Band z Wilamowic.

W niedzielę goście z Hiszpanii wraz z mieszkańcami i władzami samorządowymi uczestniczyli po przemarszu ulicami Bestwiny w uroczystej mszy świętej. 

Do góry