Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Sylwestrowe (i nie tylko) bieganie Barbary, Agnieszki i dwóch Tomaszów

21. 12. 31
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1022
BarbaraAgnieszkaTomaszTomekTomasz 3Tomasz 4
 
 
 
 
 
Już po raz 17. odbył się Krakowski Bieg Sylwestrowy. Na dwóch dystansach - „Smoczej Piątce" (5 km) i „Radosnej Dziesiątce" (10 km) - biegaczki i biegacze rywalizowali nie tylko o miano najszybszych na mecie, ale i o najefektowniej przebranych, zadziwiając często wielobarwnymi, oryginalnymi strojami. Pomysłowość i kreatywność biegaczy nie miała granic.
Dla tych, którzy, kto ukończyli bieg, na mecie czekał pamiątkowy medal, gorąca herbata i napoje, dla dzieci i młodzież słodycze, a ponadto panie były witane różami. Ze względów bezpieczeństwa, w tym roku wprowadzany został limit 1500 uczestników biegu. Po raz piąty dochód z imprezy został przekazany na rzecz Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis.
W tym charytatywnym biegu nie zabrakło naszych mieszkańców. Na dystansie 5 km wystartował Tomasz Janusz z żoną Agnieszką (Chwałek). Tomasz zajął 5 miejsce Open, Agnieszka była 48 Open i 8 wśród kobiet. Na mecie zameldowało się 743 uczestników.
W „Radosnej Dziesiątce” naszą gminę reprezentowali Tomasz Jędrzejko z Janowic, który ukończył bieg na 6 miejscu i Barbara Janusz z Kaniowa, Mama Tomasza, która przekroczyła linię mety jako 366 zawodnik (Open), a ukończyło ten bieg 644 zawodniczek i zawodników.
Ten ostatni w tym roku bieg nie był jedynym, w jakim wzięli w grudniu udział nasi biegacze. W drugiej edycji Grand Prix w Biegach Górskich Tomasz Janusz zajął pierwsze miejsce (5 grudnia). Również na pierwszym miejscu ukończył Mistrzostwa Śląska w crossie pod patronatem PZLA, które odbyły się 18 grudnia w Pszczynie, jako IV Bieg Żubra.
Tomasz Jędrzejko z kolei poświęcił grudzień na pomaganie poprzez bieganie i brał udział w akcji #swiatecznebieganie, www.swiatecznebieganie.pl , dzięki czemu fundusze od sponsorów popłynęły na konto Nidzickiego Funduszu Lokalnego i na stypendia dla dzieciaków. Ważny był każdy kilometr – przebiegnięty i przespacerowany.
Tomasz 2
Agnieszka 2Tomek 2
Do góry