Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Zaproszenie na koncert "Gwiazdo świeć, kolędo leć" do Dankowic z udziałem mieszkanek naszej gminy

22. 01. 02
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 785
Chyba nie tylko mnie cieszy, kiedy młodzież realizuje swoje pasje, działa społecznie, pomaga potrzebującym, a jeśli wśród tej aktywnej młodzieży są mieszkańcy naszej gminy to tym większa radość. I mamy mnóstwo takich przykładów w naszej gminie, że tylko wymienię Orkiestrę Dętą, Zespół Regionalny Pieśni i Tańca, Allegro, Vocalis i inne, o nich już wielokrotnie na tych łamach można było przeczytać. Ale nasi mieszkańcy udzielają się również poza naszą gminą. Jednym z takich zespołów jest STIM. Składa się on z młodych i uzdolnionych osób, które kochają muzykę, chcą rozwijać swe talenty, dzielić się swą pasją i efektami pracy. Oprócz innych występów co roku organizują w Czechowicach-Dziedzicach koncert "Gwiazdo świeć, kolędo leć" i często jest też on powtarzany w innych miejscach. Święta Bożego Narodzenia dla każdego z nas są szczególnym, wyjątkowym i pełnym magii okresem. - To również czas refleksji oraz spotkań w gronie najbliższych. To moment "zatrzymania się" w pędzie dnia codziennego, ale i czas śpiewania kolęd, który jako młodzi ludzie chcemy dzielić razem z naszą lokalną społecznością - mówią młodzi czechowiczanie z zespołu STIM. I właśnie na taki koncert chciałem zaprosić mieszkańców naszej gminy do kościoła pw. św. Wojciecha w Dankowicach, a odbędzie się on 6 stycznia (czwartek) o godz. 18:00. Członkami zespołu są mieszkanki Kaniowa, siostry Klaudia i Marlena Mikoda. Klaudia zajmuje się oprawą graficzną i fotograficzną, Marlena gra na pianinie.  
Na swoim profilu na Facebooku tak członkowie zespołu zachęcają do udziału: Wspólne kolędowanie niech będzie najprostszym wyrazem naszego zaangażowania w tworzenie autentycznych relacji oraz świadectwem przywiązania do wartości, które stanowią podstawę szczęśliwego życia. Bądźmy razem w czasie tego niezwykłego koncertu!
Do góry