Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Nie będzie już podziału w lidze okręgowej na grupę mistrzowską i spadkową

21. 07. 10
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1425
W tradycyjnej formule odbywać się będą rozgrywki Lig Okręgowych w przyszłym sezonie.
Głównie ze względu na okoliczności dyktowane przez pandemię Śląski Związek Piłki Nożnej zadecydował, iż po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 następować będzie podział na grupę mistrzowską i spadkową. Przypomnijmy, iż "okręgówka" była bardziej liczebna przez fakt, że sezon wcześniej nie było spadków, a awanse zostały zachowane. Ta formuła przechodzi jednak do historii. W przyszłym sezonie podziału na grupę mistrzowską i spadkową już nie będzie.
– To rozwiązanie zostało przyjęte na czas pandemii i było konsultowane z klubami. Wspólnie zadecydowaliśmy o takim podziale, który wydawał się najrozsądniejszy. Od przyszłego sezonu rozgrywki będą się toczyć już w tradycyjnej formule – potwierdza Jarosław Bryś, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
Jaka jest zatem ocena tego podziału z perspektywy czasu? – Jeżeli chodzi o moje prywatne zdanie to była to ciekawa formuła. Można było zobaczyć trochę dobrych meczów. Czy to było rozwiązanie na plus, czy na minus ciężko teraz oceniać. Ja w każdym razie uwag żadnych nie słyszałem w swoich kręgach – przyznaje Bryś.
Do góry