Polish English French German Hebrew Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

SW "Kaniowski Karp Królewski" gospodarzem międzynarodowych zawodów wędkarskich

21. 07. 03
Wpis dodał: Jerzy Zużałek(danielek2002)
Odsłony: 1411
Kto w sobotę, 3 lipca, zmierzał ulicą Batalionów Chłopskich w stronę rzeki Wisły, czy też Dankowic albo Jawiszowic (lub odwrotnie) na pewno zauważył na parkingu przy skrzyżowaniu z drogą technologiczną prowadzącą do firmy BUDTOR mnóstwo samochodów, rozbite duże namioty, banery reklamowe i sporo ludzi.
Pięćdziesięciu uczestników z Polski i Słowacji, bo tylko na tylu zezwalał mikroprojekt pn. „Na styku kultur – tradycja współzawodnictwa” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy zawitało nad akwen „Miasteczko” w Kaniowie, aby wziąć udział w Spławikowych Zawodach Wędkarskich. Ich organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina, partnerem Terchowska Dolina, a gospodarzem i współorganizatorem Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski”.
Uczestników przywitali: Barbara Stepek – dyrektor biura Stowarzyszenia LGR oraz Roman Sas – prezes Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”. Tomasz Gibas – przewodniczący komisji sędziowskiej przypomniał regulamin zawodów, po czym nastąpiło losowanie stanowisk, a po sygnale z pistoletu można było przystąpić do nęcenia i łowienia. Wcześniej jednak należało się zapisać na listę startową, każdy zawodnik otrzymał pamiątkową koszulkę, słodki poczęstunek i napoje. Zdjęcia TUTAJ
Złowienie choćby jednej sztuki, najczęściej łowioną rybą był sumik afrykański, udało się 31 wędkarzom, a najładniejszymi okazami były karpie, amury i sumy. W tej rywalizacji najlepszy okazał się Piotr Krypczyk z Koła PZW Jasienica – Łowisko 5 Stawów. Jego zdobycz ważyła 6,05 kg. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się zawodnicy gospodarzy: Józef Łuczkowski – 4,34 kg i Leszek Botorek – 4,25 kg. Pełna lista zawodników, którzy złowili chociaż jedną sztukę znajduje się w rozwinięciu informacji. Trzy pierwsze miejsca nagrodzone zostały nagrodami rzeczowymi, statuetkami i dyplomami, a zawodnikom od czwartego do dziesiątego miejsca wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe.


Uczestnikom zawodów towarzyszyła Telewizja Regionalna, a zmontowany program zostanie wyemitowany w poniedziałek, 5 lipca, w TVP 3 w programie Wiadomości Rolnicze o godzinie 11.35.
W czasie zawodów panowała wyśmienita atmosfera, dopisała pogoda, wielu uczestników miało doping ze strony najbliższej rodziny, wspierające swoich ojców dzieci otrzymały również nagrody, a całość zakończyła się wspólnym obiadem i pamiątkowymi zdjęciami. Gospodarze wykorzystali ten czas dodatkowo na rozmowy z Panią Barbarą Stepek i towarzyszącymi jej pracownicami LGR i snuli plany na kolejne projekty, jakie kaniowskie Stowarzyszenie chciałoby zrealizować z pomocą LGR Bielska Kraina. A warto zaznaczyć, że jest to największe Stowarzyszenie w Lokalnej Grupie Rybackiej i jest prawdopodobnie również największym beneficjentem unijnych środków. Warto mieć pomysły, warto wiedzieć, jak po nie sięgać, a najważniejsze to umieć to zrobić tak, aby uzyskać akceptację i w efekcie dofinansowanie. Stowarzyszenie Wędkarskie „Kaniowski Karp Królewski” dowiodło, że potrafi sięgać po takie środki.
Barbara Stepek złożyła podziękowania wszystkim zawodnikom za udział i sportową rywalizację, pogratulowała zwycięzcom, na ręce prezesa Stowarzyszenia Wędkarskiego „Kaniowski Karp Królewski”, Romana Sasa, przekazała podziękowania od prezesa Lokalnej Grupy Rybackiej, Janusza Pierzyny, za pomoc w organizacji tychże zawodów.

1 Krypczyk Piotr 6,05
2 Łuczkowski Józef 4,34
3 Botorek Leszek 4,25
4 Paciorek Jerzy 3,95
5 Kwak Ryszard 3,31
6 Pszczeliński Zbigniew 3,2
7 Iwanicki Erwin 2,53
8 Janusz Jacek 1,6
9 Misiek Szymon 1,59
10 Dzida Jarosław 1,59
11 Dorobisz Artur 1,37
12 Niemiec Janusz 1,33
13 Rychta Konrad 1,1
14 Busz Edward 1,09
15 Kłaptocz Szymon 0,79
16 Wójcik Dawid 0,6
17 Hałas Janusz 0,59
18 Nycz Aleksander 0,58
19 Łątka Kazimierz 0,57
20 Stroka Jan 0,55
21 Szyma Rafał 0,53
22 Krypczyk Florian 0,43
23 Wypenda Paweł 0,33
24 Nikiel Marcin 0,27
25 Halama Edward 0,18
26 Święs Szymon 0,15
27 Pietryka Piotr 0,13
28 Kotas Krzysztof 0,11
29 Kotas Ryszard 0,1
30 Durlak Grzegorz 0,08
31 Kocur Jerzy 0,05

 

Do góry